ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какъв транспорт от София до Рила планина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Какъв транспорт от София до Рила планина
Автор Съобщение
Pionerche



Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Какъв транспорт от София до Рила планина Отговорете с цитат
Здравейте,

отварям тази тема, защото съм абсолютно начинаеща по отношение на Рила, а си правя планове да отида до езерата, особено сега, като разгледах снимките на хората тук.
Разбрах, че единият от маршрутите започва от Мальовица. Въпросът ми е с какъв транспорт до там от София. Някъде по форума прочетох нещо за маршрутки от къде се взимат, от Самоков или...

_________________
Няма по-екстремен маршрут от този вътре в нас.
Вто Юли 31, 2007 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Да, до Мальовица има маршрутка от Самоков, а до Самоков също има маршрутка, тръгва от автогара Юг в 7 сутринта. Като слезеш от едната, чакаш малко и хващаш другата. Smile
Вто Юли 31, 2007 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
По принцип стандартния маршрут за Седемте езера е през Дупница и Сапарева баня. Изходния пункт най-често е хижа Пионер. От там се стига за най-малко време. Но натам мяй няма хич транспорти. Като цяло за мен Седемте езера не са нещо кой знае колко интересно. Може би си видяла моите снимки. През Мальовица маршрута е следния:

Тръгваш с маршрутка от София от автогара Юг - за Самоков. Те вървят през половин час мисля, и първата е в 7. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да хванеш първата. За да успееш, трябва да си с поне 40 минути по-рано на автогарата, защото първата често се препълва много бързо и дори не изчаква да стане 7. Освен това понякога тръгват две маршрутки една след друга около тоя час. След като слезеш в Самоков, трябва незабавно да се прекачиш в маршрутката за ЦПШ Мальовица, която също много бързо се напълва (главно от слизащите от софийската). Тя тръгва в 8:15 доколкото помня. И там има вероятност да тръгнат две маршрутки една след друга. След около половин час мисля, или малко повече си на ЦПШ мальовица. От там имаш минимум 45 минути до хижа Мальовица с лек наклон. След това започва изкачването. По-предната седмица ни отне от хижата 2 часа и половина долу горе, качването е доста стръмно като цяло. Всичко зависи колко се почива. След това по билото има много ходене, докато се стигне Вазов връх, но не мога да кажа колко точно - над два часа със сигурност. След това трябва от раздела да слезеш към езерата. Спиш някъде там (хижа 7-те езера), и на другия ден трябва да се върнеш обратно. Може и да не е по тоя път обаче. То и самото стигане на езерата би могло да стане по друг път, а не по тоя който описах. Трябва да може да се стигне по зеления рид, но от там не съм минавал.
Маршрутката на връщане от ЦПШ-то маи беше около 5 без нещо. Мисля че 16:15 тръгваше от долу, ама не помня вече.

Това е което знам аз, но тук има хора, които познават Рила много по-добре от мен Smile
Вто Юли 31, 2007 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pionerche



Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мерси за инфото, вече се ориентирах какво да планирам за тази седмица, въпреки, че с този дъжд не знам дали няма да остане за следващия weekend.

А как е маркировката по твоя маршрут itilien. така както изглежда от групичката дето се оформяме никой не е ходил, та се питам ще се оправим ли без водач. Миналата година същите се оправихме от Калофер до Райското пръскало, но сега малко се притеснявам. Тук някъде във Форума някой писа, че там било като мравуняк от хора, но не бих искала да разчитаме само на тов, че ще има и други групи.

_________________
Няма по-екстремен маршрут от този вътре в нас.
Сря Авг 01, 2007 11:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Маркировката е отлична. Имам чувството че е подновявана тая година. По тоя път единствените, които са се губили са Стиви Уондър и Рей Чарлз, защото ги водел Орхан Мурад Laughing (малко черен хумор Smile) ). Тая седмица събота и неделя обаче за съжаление ще е дъждовно май Sad. Аз мислех в Пирин да ходя, но при сегашната прогноза за валежи в неделя, май няма да ида.
Сря Авг 01, 2007 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Има и маршрут през х. Вада, доста е живописен.
Сря Авг 01, 2007 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pionerche



Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Sorry, за тъпото въпросче , ама какво е ЦПШ Мальовица, седя си вкъщи, гледам си картата на Рила и се чудя къде е туй нещо. Открих поне три неща дето се казват Мальовица
1.Хотел,
2. Учебен Център до хотела - тези ги знам ходила съм до там преди време.
После
3. Хижа Мальовица,

я то и рекичка имало с такова име,
и два върха разбира се,

но чак пък ЦПШ Think

_________________
Няма по-екстремен маршрут от този вътре в нас.
Сря Авг 01, 2007 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pionerche



Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Този през х.Вада дето минава през Душевадката или през х. Ловна? Кой е по-като за начинаещи?

_________________
Няма по-екстремен маршрут от този вътре в нас.
Сря Авг 01, 2007 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
2. Учебен Център до хотела - това е ЦПШ-то - Централна Планинска Школа се води от едно време.

От Вада през хижа Ловна. Душевадката май е през синя маркировка пряко на ЮИ от Сапаревския канал.
Сря Авг 01, 2007 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Pionerche



Регистриран на: 30 Юли 2007
Мнения: 9
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, много мерси за инфото. Понеже доста вали този weekend, с момичетата си останахме в София. Е, направихме по една разходка от Железница до Алеко, докато чакаме да се оправи времето.
Междувременно, без да съм го търсила ето какво изскочи от нета http://bgmountains.hit.bg/rila_travel.htm
Подреден човек съм и си мисля, че тази темичка е най-добре да бъде завършена с този линк.
Слагам го тук, за тези, които след мен ще посещават форума, защото съм сигурна, че за вехтите планинари, това не е голяма новост.

_________________
Няма по-екстремен маршрут от този вътре в нас.
Нед Авг 05, 2007 6:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov