ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Туристическа карта за Гармин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Туристическа карта за Гармин
Автор Съобщение
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Туристическа карта за Гармин Отговорете с цитат
... ми почнахме я с Дидо. Възможно най-подробната, най-универсалната, най-точната, най-шарената...с хоризонтали през 10 метра и с цветна маркировка даже. Абе с две думи всичко което е на руските карти, всичко което се вижда от ГугълЪрт и информацията от наличните тракове са върху картата.

Ето едо ъгълче:


Ако някой се чувства потготвен и има желание и свободно време - екипа ни е отворен за нови членове.

Останалите могат много да помогнат като си качат траковете тук:

http://www.gpsenjoy.com/tracks.html

- С подробно описание. Най вече за вида на пътя - черен, асфалт, пътека, - цвят на маркировка ако има.
Добре е и траковете във файла да бъдат нарязани на логически обособени части, именувани с подходящи имена, отклоненията от пътеките поради една или друга причина да бъдат коригирани или изстрити...
Файловете трява да са архивирани преди да бъдат качени на сървъра.

--------
Алю, ве, модература - тва нещо не ми аресва [url]таговете[/url]!?


Последната промяна е направена от Da Luz на Сря Яну 07, 2009 10:10 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Яну 07, 2009 4:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Аз също имам проект на базата на топомапс но силно модифициран и с добавени всички възможни пътеки, пътища по тип черен път пътека точки и.тн Всички известни тракове са качени. Имам желание да се включа в екипа.

Поздрави

redex
Сря Яну 07, 2009 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чудесно. Сега почвам да пиша упътване с методите, стила на работа и принципите на картографиране в проекта, който засега е с работно заглавие "BG_Mountains". Като го свърша ще ти дадем най-западната част на западна стара планина - мисля, че за тоя район няма по подходящ човек от теб

_________________
www.bgmountains.org
Сря Яну 07, 2009 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Da Luz, виж като пускаш ново мнение дали не ти е чекнато: "Изключи BBCode в това мнение" под полето с текста Wink
Сря Яну 07, 2009 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
HTML е Изключен
BBCode е Включен
Smilies са Включени


На първия ред е проблема - и не мога да си го пусна.... я, глей ти - а таговете за цитат работят

_________________
www.bgmountains.org
Сря Яну 07, 2009 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 390
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Da Luz написа:
Чудесно. Сега почвам да пиша упътване с методите, стила на работа и принципите на картографиране в проекта, който засега е с работно заглавие "BG_Mountains". Като го свърша ще ти дадем най-западната част на западна стара планина - мисля, че за тоя район няма по подходящ човек от теб


Няма проблем. Истината че главно в западната част се разхождаме най-много. Но не е проблем и централна Стара планина там също доста ходиме.
Сря Яну 07, 2009 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Стои на дневен ред и тя. Обади се по кюто за подробности ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Яну 07, 2009 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Аз ще захраня каузата с някой тракове из по-затулени части на Пирин, където съм се навирал, ама как ще се познае от тях кое е черен път, кое пътека не знам. То ми е в главата, ама на трака не ги пише тези неща. Sad

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Яну 07, 2009 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ами нарежи го на части трака - на малки тракчета -в мапсорс. И ги кръсти по подходящ начин така че да се разбере

_________________
www.bgmountains.org
Сря Яну 07, 2009 2:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ако някой се чувства потготвен и има желание и свободно време - екипа ни е отворен за нови членове.

Останалите могат много да помогнат като си качат траковете тук:

http://www.gpsenjoy.com/tracks.html


Аха, както Дидо ме светна току що проблема е в удивителната в пътя на първия линк. Е, ще трябва да се отваря с копи-паст и тва е Exclamation Arrow Razz

_________________
www.bgmountains.org
Сря Яну 07, 2009 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Леле...вие сте страхотни ! Нямам GPS, но много ви се възхищавам. Някой ден ще си купя...
Сря Яну 07, 2009 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Значи в iskartour.com съм забелязал, че цветовете на маркировката на пътеките от картата и на местността съвпадат на 99%, поне на местата където съм бил. Същото се отнася и за трасетата на пътеките - единствено изключение бяха Седемте Рилски Езера. Там поради градежи, сеч за пожарообезопасителни Laughing просеки имаше голямо разминаване в участъка х. Пионерска - х.Рилски езера... Не бях Croc догато катерех там към края на октомври. Laughing
Та искъртур може да е полезен също.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Яну 07, 2009 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Това , което правите е похвално! ръкопляскания

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Яну 09, 2009 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
упътване с методите, стила на работа и принципите на картографиране в проекта:

http://www.gpsenjoy.com/questions/178-bgmountains.html

_________________
www.bgmountains.org
Пет Яну 09, 2009 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov