ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Искам да ви кажа, че...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Искам да ви кажа, че...
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Искам да ви кажа, че от с. Брежани до вр. Пирин НЕ е 6 часа, както пише в пътеводителя от 1988 г. Twisted Evil Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Сеп 11, 2013 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:
..искам да ви кажа ,че по пътя на джипката ,от Христо Даново до х.Козя стена/30км/ е 10-12 часа:

Искам да ви кажа че от Хр.Даново до х.Коза стена НЯМА път за джипка-трябва на 10-я км да изоставиш въпросното возило и да впрегнеш кракомобила...
Чет Сеп 12, 2013 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
rain написа:
..искам да ви кажа ,че по пътя на джипката ,от Христо Даново до х.Козя стена/30км/ е 10-12 часа:

Искам да ви кажа че от Хр.Даново до х.Коза стена НЯМА път за джипка-трябва на 10-я км да изоставиш въпросното возило и да впрегнеш кракомобила...


Има!
Не е оттам ,където се върви 8 км по шосе,от другата страна на дерето е.Бях, видях,ходих,загубих се.../свърнах по една пътека за мотори,дето казаха Smile ,че ще засече тази от Беклемето/ и... така/

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Сеп 12, 2013 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Наистина има. Около 22 километра е от селото. Свършва на 10-ина минути югозападно от хижата. От там си качват и продукти хижарчетата- нахъсани момчета, засега.
Чет Сеп 12, 2013 10:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
27 км и 1 км с денивелация 300 м до хижата с по 30 кила раници на гърба ,на няколко пъти.SadSad Сега ще купуват катърSmileSmileSmile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Чет Сеп 12, 2013 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Искам да ви кажа, че от с. Брежани до вр. Пирин НЕ е 6 часа, както пише в пътеводителя от 1988 г. Twisted Evil Laughing Laughing


В пътеводителя от 2007 г. описанието на този маршрут е 1:1 с този от 1988 г. Единствената разлика е, че от селото до върха се отива за 5 ч., а не за 6 Shocked Laughing Макар в пътеводителите да се посочват само чистото време за ходене, то мисля 5 ч. само с тичане догоре може да се иде.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Сеп 12, 2013 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Наистина има. Около 22 километра е от селото. Свършва на 10-ина минути югозападно от хижата. От там си качват и продукти хижарчетата- нахъсани момчета, засега.

Хм...извинявам се ако е така...гледам картите и на всички пътя(предполагам че става дума за този по Кавакла дере)свършва доста по-ниско...а този който се отделя от Дамлъ дере и пресича Узун борун(с маркираната пътека) също свършва над Ороз тепе...може би около Баба дере има продължение още мааалко по-нагоре-дайте повече инфо ако знаете!

rain написа:
Бях, видях,ходих,загубих се

Май доста сме били в района тези дни-ние само минахме транзит в неделя-влязох да напълня вода и продължихме...
Чет Сеп 12, 2013 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
tzezko написа:
Наистина има. Около 22 километра е от селото. Свършва на 10-ина минути югозападно от хижата. От там си качват и продукти хижарчетата- нахъсани момчета, засега.

Хм...извинявам се ако е така...гледам картите и на всички пътя(предполагам че става дума за този по Кавакла дере)свършва доста по-ниско...а този който се отделя от Дамлъ дере и пресича Узун борун(с маркираната пътека) също свършва над Ороз тепе...може би около Баба дере има продължение още мааалко по-нагоре-дайте повече инфо ако знаете!


Не го знам от къде е, но наистина 2 пъти сме намирали там джипката и от там претоварват на коне... Само дето ми се струва не 10 мин. а поне половин час ама може щото е все по тъмно и накрая след Дамлъдере... а тогава на човек му се увижда...
Там не сме се губили, но пък 2 пъти вече не можем да хванем лятната пътека за връх Козята стена и после обикаляме и после караме направо към коловете.... нещо не върви... Ама следващия път ще е с ГПС и мисля, че този тогава няма да ни избяга.
Чет Сеп 12, 2013 1:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Mariana1000 написа:
Искам да ви кажа, че от с. Брежани до вр. Пирин НЕ е 6 часа, както пише в пътеводителя от 1988 г. Twisted Evil Laughing Laughing

В пътеводителя от 2007 г. описанието на този маршрут е 1:1 с този от 1988 г. Единствената разлика е, че от селото до върха се отива за 5 ч., а не за 6 Shocked Laughing Макар в пътеводителите да се посочват само чистото време за ходене, то мисля 5 ч. само с тичане догоре може да се иде.

Значи съм права - не е 6 часа Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Сеп 12, 2013 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...Значи съм права - ...Laughing


Не ти вярвам, седнала си. Laughing... Съдя по аватара ти. Laughing

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Сеп 12, 2013 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Искам да ви кажа ,че когато погледнах току що карта за прехода от Чифлик до Козя стена, Гугъл ме предупреди да бъда внимателна,че може да липсват пешеходни пътеки и тротоари;че е 6,8 км трасето и ще го взема за 1ч.и 36 мин.
#шепочина
Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Вто Окт 01, 2013 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov