ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
До Върховният Крал (Hochkоnig - 2941), Австрия

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
До Върховният Крал (Hochkоnig - 2941), Австрия
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение До Върховният Крал (Hochkоnig - 2941), Австрия Отговорете с цитат
На Hochkönig (в заглавието нарочно е изписан погрешно, за да се избегне неумелото кодиране на особените символи) попаднах докато разглеждах за нещо попътно и еднодневно около Дахштайн. Изглеждаше добре на снимките. Не можах да намеря трак обаче, затова отправните точки на маршрута бяха взети от едно филмче в ютуб, където група, не твърде спортно изглеждащи австрийци, разказваха за изкачването си. Бяха го направили с две преспивания, първо в хижа Mitterfeldalm, след това на върха в хижа Matrashaus. Ние като здрави българи, трябваше да се справим с качването и слизането в рамките на един ден.



Ето и линк към документацията:
Снимки, трак и текст.
Сря Окт 02, 2013 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Eeе, супер!

Оня туч Torsaule как се е пръкнал такъв!?! Изумително! Smile Rolling Eyes
Сря Окт 02, 2013 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
Hochkönig in Austria - 22.08.13



Снимките:
Сря Окт 02, 2013 2:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко години ми подариха едно изкачване на Hochkoenig за рождения ми ден в една идея по-зимни условия. Макар и донейде извън сезона, къмпингите също бяха препълнени и затова избрахме за опорна точка симпатичното хотелче Arthurhaus, разположено точно до началото на пътеката. Ако искате да видите как изглеждат тези места в началото на юни -- снимките са тук.
Сря Окт 02, 2013 3:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Брей, този Hochkönig на Черни връх го обърнахте Clap
Сря Окт 02, 2013 3:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Иначе австрийския флаг е перфектен за маркировка Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 02, 2013 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Брей, този Hochkönig на Черни връх го обърнахте Clap

В интерес на истината само на Черни връх и Hochkönig съм изгарял зверски. На младини ужким си бях научил урока, но ... нови гледки, нов късмет.


Ристо Туристо написа:
Иначе австрийския флаг е перфектен за маркировка Tooth

Да, така е. Много е удобно също това че пътеките са номерирани (подобно на пътищата) и тези номера ги има по картите, табелите, че дори и на самата маркировка тук-там:



Даже си представих подобна универсална маркировка с българския флаг, с нанесено номерче на белия фон. Кой знае, някой ден ... може би Smile


Последната промяна е направена от vedrin на Пет Дек 13, 2019 1:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 02, 2013 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Ако искате да видите как изглеждат тези места в началото на юни

Странно, учудващо малко сняг има за началото на юни, аз очаквах много повече. Но затрупаните ронляци изглеждад по-ефектно, определено Smile Не видях да имате котки на снимките, не беше ли шубелийско на стръмните участъци?
Сря Окт 02, 2013 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5781
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Странно, учудващо малко сняг има за началото на юни, аз очаквах много повече. Но затрупаните ронляци изглеждад по-ефектно, определено Smile Не видях да имате котки на снимките, не беше ли шубелийско на стръмните участъци?

Без котки бяхме, да, може би защото първоначалните ни намерения бяха за по-скромна разходка. Имаше 2-3 места (най-вече в подножието на Torsäule и северно от Grosser Bratchenkopf), които можеше да минем по-спокойно с тях. Общо взето снега беше удобен за ходене -- нито прекалено твърд, нито твърде мек, тъй че проблемите бяха повече в главата, отколкото в краката. Smile


Последната промяна е направена от vedrin на Чет Окт 03, 2013 5:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Окт 02, 2013 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
И така...връх след връх, и то...не останаха Wink Laughing
Голяма красота, ей ! Едно само не ми харесва - че е много подредено и че цените по хижите са мамата си трака Tooth
Чет Окт 03, 2013 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Весела Ягодова написа:
Едно само не ми харесва - че е много подредено ...

Бе чак толкова подредено не е. Дори ми направи впечатление, че прехвалените им пътища бяха доста разбити в по-забутаните участъци, през които минахме.
Друго интересно бе, че скоростта извън населените места беше 100 и в същото време табелите за населено място (и съответно ограничение 50) ограждаха единствено центъра на селището и съвсем не пръснатите околовръз къщурки, за разлика от при нас, където можеш да караш километри из шубрака преди да видиш знака за "край".
Чет Окт 03, 2013 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov