ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
TMB (Обиколката на Монблан) ПЪТЕВОДИТЕЛ „с палатка”
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
TMB (Обиколката на Монблан) ПЪТЕВОДИТЕЛ „с палатка”
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
niki_testa написа:

Това е минимума. Останалото е мизерия. В сайта съм обяснил подробно: http://www.chaldakov.com/far_br.04.htm#p8

Smile 40 евра за храна от супера на ден за двама е много, дори да се набляга на "квалитетното". Като махнем веднага и 100 евра за телефон, спред мен сумата без ни най-малко да се мизерства пада под 500.
Аз лично бих свалил и доста по-надолу, но това е щото малко мизерник си падам. Smile
Вто Окт 08, 2013 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
niki_testa



Регистриран на: 29 Май 2010
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
niki_testa написа:

Това е минимума. Останалото е мизерия. В сайта съм обяснил подробно: http://www.chaldakov.com/far_br.04.htm#p8

Smile 40 евра за храна от супера на ден за двама е много, дори да се набляга на "квалитетното". Като махнем веднага и 100 евра за телефон, спред мен сумата без ни най-малко да се мизерства пада под 500.
Аз лично бих свалил и доста по-надолу, но това е щото малко мизерник си падам. Smile


Не четете внимателно.
40 евро е всичко на ден за двама.
Това включва къмпинг такса 15 или 20 евро и храна по 10 евро на човек на ден....Smile
Вто Окт 08, 2013 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ясно. Така е написано, че от пръв поглед не става ясно дали сумата е за един или за двама. Трябва да сметнеш общия сбор, за да го проумееш.
Значи последно остава 500 евра разходи + 250 за всеки случай (това за човек). Ако се направи за 11 дни, не за 15, става 420 на човек.
Вто Окт 08, 2013 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
niki_testa написа:
За прехода TMB се падат по 20 евро на човек на ден средно.
Това е минимума. Останалото е мизерия. В сайта съм обяснил подробно: http://www.chaldakov.com/far_br.04.htm#p8


За мен е несериозно да се изразиш по този безкомпромисен начин. Какво значи "останалото е мизерия"? На няколко места в разказа си го споменал това с мизерстването, кое е мизерия, кое не е... Много хора пътуват с адски малко пари и в резултат са щастливи, че са яли ориз с моркови 5 дни подред. И нямат чувството, че са мизерствали. А минимумът се определя от това колко ти е широка или тясна зоната на комфорт, на някои им стига до 1км след вратата на колата...

Не че има нещо лошо в това, че ти си ги дал и че за теб това е минимумът. Просто не може да се генерализира. Wink
Вто Окт 08, 2013 8:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_testa



Регистриран на: 29 Май 2010
Мнения: 30

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Ясно. Така е написано, че от пръв поглед не става ясно дали сумата е за един или за двама. Трябва да сметнеш общия сбор, за да го проумееш.
Значи последно остава 500 евра разходи + 250 за всеки случай (това за човек). Ако се направи за 11 дни, не за 15, става 420 на човек.


250 веро за всеки случай за двамата... защото ако ти се наложи да спиш на хижа това е + 50 евро за двама. Ако ти се наложи да се храниш в хижа това е още 50 евро за двама... и ето имаш запасни пари за 2 - 3 дена... нищо работа. Най-добре да имаш кредитна карта, но тя не работи в някой хижи и затова в брой. А с кредитната като си в някое селце теглиш...

Може да се направи и за 7 дена... но ние искахме да снимаме... да се разхождаме, не да бързаме.
Ако го направя пак ще мина още по-бавно и по-обиколно... прекрасно е! Например за 20 дена...
Понякога една снимка се прави един денSmile))
Вто Окт 08, 2013 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
niki_testa написа:

Ако го направя пак ще мина още по-бавно и по-обиколно... прекрасно е! Например за 20 дена...

Това е болна тема. Лично за мен основната пречка при подобни начинания е многото дни, които отнемат. Ако се заема с него, това означава да жертвам 2/3 от годишната си отпуска - май-малко.
А че е прекрасно - и за миг не се съмнявам.
Вто Окт 08, 2013 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Vicky написа:
niki_testa написа:
За прехода TMB се падат по 20 евро на човек на ден средно.
Това е минимума. Останалото е мизерия. В сайта съм обяснил подробно: http://www.chaldakov.com/far_br.04.htm#p8


За мен е несериозно да се изразиш по този безкомпромисен начин. Какво значи "останалото е мизерия"? На няколко места в разказа си го споменал това с мизерстването, кое е мизерия, кое не е... Много хора пътуват с адски малко пари и в резултат са щастливи, че са яли ориз с моркови 5 дни подред. И нямат чувството, че са мизерствали. А минимумът се определя от това колко ти е широка или тясна зоната на комфорт, на някои им стига до 1км след вратата на колата...

Не че има нещо лошо в това, че ти си ги дал и че за теб това е минимумът. Просто не може да се генерализира. Wink



Съгласна сам със Vicky, аз също смятам, че "мизерията" не се определя с общ знаменател....даже бих казала,че ако успея да мина по най-евтиния вариант, ми доставя удоволствие (не защото не мога да си го позволя). Харесва ми мисълта да постигна нещо ГОЛЯМО с МАЛКО средства... Very Happy
Сря Окт 09, 2013 10:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
Интересно ми е в тези къмпинги - как е уреден въпросът с баните и мръсната вода от тях?
Чет Окт 10, 2013 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov