ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пешко - анкета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Пешко - анкета

Какво да правим с Пешко?
Тотален бан във форума
42%
 42%  [ 21 ]
Оставяме го във форума при условие, че не спами, мери си приказките, махне си подписа и мисли 7 пъти преди да пусне мнение.
57%
 57%  [ 28 ]
Общо гласове : 49

Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:


Защо в анкетата няма отговор примерно "Нещата да си останат както досега и при нужда модераторите да коригират неадекватните мнения на Пешко"? (между другото - много добра работа на модераторите досега, заслужават поздравления).



Аз това го правих известно време. Не, благодаря, повече не. Ако колегите искат да го коригират.
Не съм пускал анкетата, няма и да гласувам. Каквото решите. Аз го игнорирам от известно време, освен ако не наруши грубо правилата(и неписаните).

stefan_iliev38 написа:


Това е форум - интернет форум. Дайте свобода на мисълта. Дайте шанс на Пешко. Научете го. Помогнете му. Направете го турист!



Ами направи го турист де! Щом имаш време, възможност и желание - действай! На живо разбира се. То от тук няма да стане. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Окт 31, 2013 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: Пешко - анкета Отговорете с цитат
admin написа:
Какво да правим с Пешко?


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BC

Понеже и това тук се води форум ,
нещо като място (площад) на ,, обществен живот,, в случая планинарски ,
и понеже е площад има много хора ,които си говорят разни неща и става нещо като говорилня.

Но понякога на площада има манифестации и хората вървят в прави редици .В нашия случай строг админ/бан контрол.

А понякога, при хубаво време съдилището заседавало на форума :
Нека сега влезе подсъдимия- пешко.
Wink
И ако бъде оправдан ,да бъде дарен с едно одеялце с еделвайсче.

----
Хайде със здраве ,че се заформи хубав разгОвор за сланинката и цървулките . Very Happy Very Happy Very Happy

дъра-бъра
Чет Окт 31, 2013 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
promis



Регистриран на: 06 Яну 2013
Мнения: 105
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Харесва ми да има малко колорит, иначе ми се вижда леко сух този форум Smile
Чет Окт 31, 2013 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Пешко - анкета Отговорете с цитат
баир_будала написа:
Хайде със здраве ,че се заформи хубав разгОвор за сланинката и цървулките . Very Happy Very Happy Very Happy

дъра-бъра


Казано чесно, мен проблемът в частност с Пешко не ме интересува особено, защото той просто е един от хората в списъка, постовете на които не отварям. Но е дразнещо да кликаш непрекъснато "маркирай като прочетено", за да не ти бодят очите разни теми, които дори не знеш какво съдържат. В тази връзка особено ме зарадва идеята "Ком - Емине" темите да се отделят в отделен раздел за да не замърсяват този на Стара планина. Отдавна в категорията "не заслужаващи внимание" се оказа и раздела "екипировка" - един и същи набор експерти преливат от пусто в празно каквато и тема да изкочи.

Не мисля че банването на отделен човек(Пешко) ще реши каквито и да било проблеми, той всъщност сам не би могъл да ги създаде, ако не се включваше отборът "съмишленици", които тичат след него да му правят забележки и го подстрекават. Но така или иначе вече се е стигнало до тук - банвайте го.

Много повече бих подкрепил идеята да се засили контролът върху съдържателността на постовете и тези, които са очевидно "празни", не изразяващи нищо, освен "остроумието" на автора, да бъдат изтривани. Явно все повече хора отварят форума с идеята да си початят и убият скуката.
Цитираният пост е нагледен пример какво искам да кажа.
Чет Окт 31, 2013 4:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Re: Пешко - анкета Отговорете с цитат
igurbev написа:
Много повече бих подкрепил идеята да се засили контролът върху съдържателността на постовете и тези, които са очевидно "празни", не изразяващи нищо, освен "остроумието" на автора, да бъдат изтривани. Явно все повече хора отварят форума с идеята да си початят и убият скуката.
Цитираният пост е нагледен пример какво искам да кажа.

Хм ...
И кой ще контролира "съдържателността" на постовете?
Да ти ги изпращаме първо за пресявка?


Последната промяна е направена от Rincewind на Чет Окт 31, 2013 5:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 31, 2013 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат



Последната промяна е направена от баир_будала на Чет Окт 31, 2013 5:14 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Окт 31, 2013 5:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Чатенето и откровения спам са неизбежни във всеки един форум. Хората тук стават все повече и темите ще се разводняват все по-често.

Спасението е модератор да мести плявата в "лафче", което е излишна разправия, но да се разчита потребителите да не спамят - доказано не работи. Или поне не достатъчно добре. В крайна сметка форумите не бива да се взимат прекалено на сериозно. Нормално е от време на време дискусията да се изроди в приказки за цървули и сланина, забавно е.

Относно Пешко - отдавна не му отварям мненията, ама сега това за козата го издирих, че ми стана любопитно Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Окт 31, 2013 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: Пешко - анкета Отговорете с цитат
Rincewind написа:

И кой ще контролира "съдържателността" на постовете?
Да ти ги изпращаме първо за пресявка?

Чак дотам не е нужно. Модераторите така или иначе зачитат постовете, с кликането на бутончето "Изтрий" чат пат, форумът само ще спечели.
Gamina написа:
Нормално е от време на време дискусията да се изроди в приказки за цървули и сланина, забавно е.

Забавно е за чатещите. Като получиш мейл и накликаш пет линка, за да отидеш да прочетеш, че еди кой си отива да си резне сланинка, ама изобщо няма да намериш нищо забавно.
Чет Окт 31, 2013 5:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не, не "изтрий" - местят се някъде в "Лафче"... модератор съм на едно друго място и това с триенето не е оферта - все някой се цупи. Хващат се всичките и се пращат в тема "Кош", където дискусията за сланината или каквото е, би могла да продължи да си тече свободно.

Не поучавам известия на мейла, та не страдам от това Smile

_________________
www.summitsweb.com
Чет Окт 31, 2013 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Според моите наблюдения на други форуми, нормално е да се случват нещата за които говорите, при разрастване на един форум. Нищо ново под слънцето. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Окт 31, 2013 6:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Според моите наблюдения на други форуми, нормално е да се случват нещата за които говорите, при разрастване на един форум. Нищо ново под слънцето. Wink

Никой не е и твърдял, че е ненормално. Но нормално също хората, които са се заинтригували първоначално, да загубят интерес, след като се окаже, че са попаднали пред затворен кръг за разцъкване на лафчета. Всъщност нямам поглед върху статистиките на форума, но по мое мнение броят на "активистите" си е все същия, с единстената разлика, че във времето "един слиза, друг се качва". Още преди да отвориш странацита никак не е трудно да предвидиш чии имена, под кои раздели са лъснали. Wink
Чет Окт 31, 2013 7:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Хе хе, явно нещата отиват към бан и на други хора - празнодумци, сланинолюбители, ком-еминейци, чатъри и уви! пешкозащитници Laughing
Малейиии, така както изброявам и усещам, че нещата ще отидат и към бан на магарета
Laughing
Планината не е само камънак и сняг, има ги и козите, краставите кучета, монтанските интернавти и дори ЗеЦе-то броди някъде наоколо Wink
Така че оставете Пешко да си пише в Лафче, там нали всичко може, а той наистина не обижда никого, не псува никого, не прави нищо лошо на никого...
Само морското чудовище убийте, моля ви! Evil or Very Mad

П.П. И мен също като Гърбев ме дразни, че някои теми ми светят в оранжево, пък не ме интересуват, така че приканвам да не пишете в разделите за велотуризъм, GPS, предлагам/търся и още няколко, за които не се сещам, ама вие имайте едно наум. Laughing Laughing

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 31, 2013 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...

Това го разбирам като подигравка по мой адрес. Преди да се разплача и ако все пак бъркам, опиши, моля, с прости думи какво стои зад цветния ти сарказъм.
Чет Окт 31, 2013 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
А,бре колеги,сега да вземем и да се караме помежду си за пешко!Може би той това иска-да бъде в центъра на вниманието,за него да говорят,заради него да се карат!Пускайте си анкетата,админа да види гласуването и да вземе решение според резултата!И да се приключва!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Чет Окт 31, 2013 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение ' Отговорете с цитат
Няколко месеца буквално не съм отваряла сайта , и сега с надеждата да прочета по-хубава информация съм шашната как е пропълзяло и тук общото хаотично и безмислено .
Както е тръгнало сайта ще загуби своята прелест на споделящи и помагащи си туристи , не беше такава атмосферата когато се регистрирах . Няма ли начин да се спират хората ,които нямат сериозно отношение към планинарството ?
То и да се напише някоя шега е весело , но да е на място и с мярка .
Тук не е дом за превъзпитание и съдебни спорове ,нито ще прилагаме римско право .
Нека си бъде сайта , в който влизаме за да се разтоварим от ежедневието споделяйки общата си любов към планината и природата .
Чет Окт 31, 2013 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov