ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пешко - анкета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Пешко - анкета

Какво да правим с Пешко?
Тотален бан във форума
42%
 42%  [ 21 ]
Оставяме го във форума при условие, че не спами, мери си приказките, махне си подписа и мисли 7 пъти преди да пусне мнение.
57%
 57%  [ 28 ]
Общо гласове : 49

Автор Съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Нека си пише, но само в лафче. В другите раздели, по преценка на мод-а, да се трият мненията му. Междудругото, това се отнася и за други спамери.
В един друг форум, където съм мод, щеще да падне яко триене.....
Чет Окт 31, 2013 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Mariana1000 написа:
...

Това го разбирам като подигравка по мой адрес. Преди да се разплача и ако все пак бъркам, опиши, моля, с прости думи какво стои зад цветния ти сарказъм.

Не е подигравка, може би малко първосигнална леко обидена реакция от думите ти за навлеците, които са развалили форума, от това, че Ком - Емине замърсява темата за Стара планина и т.н. Rolling Eyes То е ясно защо...
И не е чак пък сарказъм, по-скоро ирония... и съм готова да се извиня, ако трябва Confused

Pagane написа:
Няма ли начин да се спират хората ,които нямат сериозно отношение към планинарството ?

Не, не може, Калинче, защото какви ще бъдат критериите? Какво значи сериозно отношение към планинарството? Да си качвал Черни връх? Или да си ходил повече от 20 км на ден? Или да си минавал Кончето през зимата?

Ужас, докато се въртяхме в кръга на шегата беше добре, ама сега почна да става като при Оруел Sad
"Но не бяха изминали и двайсетина метра, когато изведнъж спряха. Откъм господарската къща се надигна страшна врява. Те се втурнаха обратно и пак се залепиха за прозореца. Да, вътре бе избухнала бурна свада. Чуваха се викове, удряне по масата, разменяха се остри подозрителни погледи, звучаха яростни опровержения. Изглежда, причината за цялата разправия бе в това, че Наполеон и мистър Пилкингтън бяха играли асо пика едновременно.
Дванайсет гласа крещяха гневно и всички си приличаха. Сега стана ясно какво се е случило с лицата на прасетата. Животните отвън се взираха от прасе към човек, от човек към прасе и отново от прасе към човек; но вече беше невъзможно да се каже кой какъв е."

Давайте да приключваме с пешковизацията и да мислим къде ще се ходи тази събота и неделя, че времето е само за ходене!

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Окт 31, 2013 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:


Pagane написа:
Няма ли начин да се спират хората ,които нямат сериозно отношение към планинарството ?

Не, не може, Калинче, защото какви ще бъдат критериите? Какво значи сериозно отношение към планинарството? :


Яница, много те уважавам(без да те познавам Wink ) точно заради пътеписа ти за Ком-Емине - едно от най-завладяващите четива на планинарска тематика ,на които съм попадал ! Не те четкам, нито те защитавам, просто така ги усещам аз нещата Wink . Но да се твърди , че няма критерий по който да се отсее тази идиотщина , която ни залива от няколко месеца, тотално не съм съгласен ! Не знам от какво са направени нервните системи на модератори и админи, но ако аз бях на тяхно място, такъв проблем отдавна нямаше да съществува Wink ! Толерантността е много хубаво нещо, но ако трябва да решаваме тук проблеми като възпалени гъзери, прокажени кучета, изоставени осрани постройки, злобни катъри , и любвеобвилни козички - хайде няма нужда !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Чет Окт 31, 2013 8:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
... първосигнална леко обидена реакция от думите ти за навлеците, които са развалили форума, от това, че Ком - Емине замърсява темата за Стара планина и т.н.
...
Какво значи сериозно отношение към планинарството? Да си качвал Черни връх? Или да си ходил повече от 20 км на ден? Или да си минавал Кончето през зимата?

Няколко неща:
Не виждам защо трябва да те обижда нещо, което си беше очевиден факт: цялата първа страница на раздела "Стара планина" бе запълнена от теми от сорта "Ком - Емине лято ..., Ком - Емине къде е ..." и събответно група ентусиасти непрестанно си разменяха реплики помежду. Това си беше буквално изтикване от страна на няколко човека от раздела на всички, колкото и странно да ти звучи, които подобна тематика по една или друга причина не ги интересуваше. Говорил съм и с други хора и съвсем не съм единствения, който по същата причина избягваше да влиза в раздела.
Поради което приветствам решението Ком - Емине да се отдели от "Стара планина". Сега е чудесно - който го интересува - да влиза и да чете.

Никъде до тук не е ставало дума колко велик планинар трябва да си и колко километра трябва да ходиш на ден, за да имаш право да пускаш постове. Правило според мен би трябвало да бъде съвсем просто:
Задаваш ли с два въпроса преди да започнеш да пишеш:
1. Ще загуби ли някой, ако не прочете поста ми?
2. Ще има ли каквато и да е полза някой, ако прочете поста ми?

Ако отговорът и на двата въпроса е твърдо не - най-удачно ще бъде да си го спестиш.
Чет Окт 31, 2013 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Задаваш ли с два въпроса преди да започнеш да пишеш:
1. Ще загуби ли някой, ако не прочете поста ми?
2. Ще има ли каквато и да е полза някой, ако прочете поста ми?

Ако отговорът и на двата въпроса е твърдо не - най-удачно ще бъде да си го спестиш.


Леко ще перифразирам въпрос №1:
1. Ще загуби ли някой на планетата Земя, ако ги няма никовете Rincewind и igurbev?
2. Ще загуби ли някой на планетата Земя, ако ги няма хората, стоящи зад никовете Rincewind и igurbev?
Мисля, че отговорите и на двата въпроса са в общи линии отрицателни.

Аз ако си задавам подобни въпроси не преди всеки постинг във форума, а дори само веднъж седмично, досега да съм си теглил куршума. Така че предложеният модел на автоцензура, меко казано, не работи.
Чет Окт 31, 2013 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
igurbev написа:
Задаваш ли с два въпроса преди да започнеш да пишеш:
1. Ще загуби ли някой, ако не прочете поста ми?
2. Ще има ли каквато и да е полза някой, ако прочете поста ми?

Ако отговорът и на двата въпроса е твърдо не - най-удачно ще бъде да си го спестиш.


Леко ще перифразирам въпрос №1:
1. Ще загуби ли някой на планетата Земя, ако ги няма никовете Rincewind и igurbev?
2. Ще загуби ли някой на планетата Земя, ако ги няма хората, стоящи зад никовете Rincewind и igurbev?
Мисля, че отговорите и на двата въпроса са в общи линии отрицателни.

Аз ако си задавам подобни въпроси не преди всеки постинг във форума, а дори само веднъж седмично, досега да съм си теглил куршума. Така че предложеният модел на автоцензура, меко казано, не работи.


Поясни, моля, не разбрах и 1% процент от идеята. (От логическа гледна точка, ако въпросното "и" е конюнкция, тогава е явно, кое пропределя отрицателните отговори).
Чет Окт 31, 2013 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Добре, ще го кажа другояче:
НИКОЙ няма да загуби каквото и да било, ако не прочете който и да било постинг тук - било твой, било мой, било на който и да е.
НИКОЙ нямаше да загуби каквото и да е, ако двамата с теб не се бяхме регистрирали във форума.
НИКОЙ нямаше да е загубил каквото и да е, ако ние двамата с теб не се бяхме раждали.

Не може да изискваш от хората подобна автоцензура. Не може да искаш от хората да пресяват ползите и вредите (???) от следващия си постинг. Ако ти сядаш тук само за да извличаш или за да пораждаш практическа полза, то има хора, които го правят и по други подбуди.

ПП И да, Мариана1000 е права, не е красиво да употребяваш думата "замърсява" по отношение на Ком-Емине.
Чет Окт 31, 2013 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
При така развилата се дискусия около анкетата мисля, че всички губим от съществуването й.
Чет Окт 31, 2013 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Добре, ще го кажа другояче:
НИКОЙ няма да загуби каквото и да било, ако не прочете който и да било постинг тук - било твой, било мой, било на който и да е.
НИКОЙ нямаше да загуби каквото и да е, ако двамата с теб не се бяхме регистрирали във форума.
НИКОЙ нямаше да е загубил каквото и да е, ако ние двамата с теб не се бяхме раждали.

Не може да изискваш от хората подобна автоцензура. Не може да искаш от хората да пресяват ползите и вредите (???) от следващия си постинг. Ако ти сядаш тук само за да извличаш или за да пораждаш практическа полза, то има хора, които го правят и по други подбуди.

ПП И да, Мариана1000 е права, не е красиво да употребяваш думата "замърсява" по отношение на Ком-Емине.

Хаха, прощавай, но това си е откровен изблик на ... (спряха ми тока и ми свърши ракията едновременно, та започнах да говоря глупости)
Първо, не си прав за нито едно от трите "НИКОЙ".
Второ, никъде не съм споменавал "практическа полза". Един коментар като "Браво" в отговор на някой пътепис е повече от "полезен".


Последната промяна е направена от igurbev на Чет Окт 31, 2013 11:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Окт 31, 2013 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Добре, ще го кажа другояче:
НИКОЙ няма да загуби каквото и да било, ако не прочете който и да било постинг тук - било твой, било мой, било на който и да е.
НИКОЙ нямаше да загуби каквото и да е, ако двамата с теб не се бяхме регистрирали във форума.
НИКОЙ нямаше да е загубил каквото и да е, ако ние двамата с теб не се бяхме раждали.



Ти май не схващаш каква е идеята на един форум от хора , обединени от общ интерес, обща страст..... Конкретно Планинарски форум е мястото с най-голямата база данни за планините в България, а и извън нея Wink, написана на български език !Тази база данни осигурява безценно инфо за огромен брой хора ! Поводът да се регистрирам ( смятам , че това е валидно за 99% от хората тук) , е именно търсенето и споделянето на информация с планинарска тематика. МНОГО ще загубят, ако хора като Гърбев не споделят пътеписи и галерии със снимки от своите ходения, това е 100% сигурно !

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Чет Окт 31, 2013 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Гърбев, заговори за омраза, което вече не възприемам като сериозно. Мисля, че нещо не си разбрал както трябва, още повече, че ако мразя теб, то следва да мразя и себе си. Теб не те мразя, най-малкото защото не те познавам, а себе си не мразя, тъкмо защото се познавам доста добре. За последен път - и към теб, и към ПАВЕЛ:

Мисля, че не схващате основната ми идея: нека да не се (само)надценяваме, и по-точно не себе си, а своя принос към общността (вкл. този форум). Тук няма незаменими хора. Както и няма такива, които са по-полезни или по-вредни от другите. Мисля, че всички по някакъв своеобразен начин черпим от останалите и/или допринасяме с нещо за тях. И ако някой все пак счита себе си за по-полезен от останалите, то нека бъде благосклонен и да не очаква реципрочност, а просто да се наслаждава на благодатта, която разпръсква сред другите, колкото и да са незначителни те.
Чет Окт 31, 2013 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ПАВЕЛ написа:
Rincewind написа:
Добре, ще го кажа другояче:
НИКОЙ няма да загуби каквото и да било, ако не прочете който и да било постинг тук - било твой, било мой, било на който и да е.
НИКОЙ нямаше да загуби каквото и да е, ако двамата с теб не се бяхме регистрирали във форума.
НИКОЙ нямаше да е загубил каквото и да е, ако ние двамата с теб не се бяхме раждали.



Ти май не схващаш каква е идеята на един форум от хора , обединени от общ интерес, обща страст..... Конкретно Планинарски форум е мястото с най-голямата база данни за планините в България, а и извън нея Wink, написана на български език !Тази база данни осигурява безценно инфо за огромен брой хора ! Поводът да се регистрирам ( смятам , че това е валидно за 99% от хората тук) , е именно търсенето и споделянето на информация с планинарска тематика. МНОГО ще загубят, ако хора като Гърбев не споделят пътеписи и галерии със снимки от своите ходения, това е 100% сигурно !

Подкрепям писаното от Павел ,
За Яница и Гарбев имам чудесно мнение ,не зная защо се заядоха така
и то заради един появил се бацил стана бъркотия.
Има сайтове за всичко и за всички , нека там се толерират подобни . Тук сме за туризъм и взаймно уважение .
Чет Окт 31, 2013 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
ОСЪЗНАЙТЕ СЕ!

Заслушайте се! Не чувате ли нещо?

Да, това е смехът на Пешко, който ни се присмива.

Очевидно интернавтът от Монтана излезе по-умен от нас и постига целите си.
Чет Окт 31, 2013 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Momchil



Регистриран на: 11 Фев 2012
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Избягвам да се включвам в "политически" теми,но поради квалифицирането на определени категории писачи и може би разпознавайки се като член на едната,искам да цитирам един надпис който видях пред един подпланински мотел миналият месец:

"It's nice to be important,but it's more important to be nice."
Чет Окт 31, 2013 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Незнам защо бързате да натрапите някаква визия за велики и незначителни. Тук не става въпрос за това. Аз просто откровено изказах мнението си като редови потребител, на който твърде често му става досадно от разводняването на темите. Мисля, че ще е удачно да се постави някакво изискване като правило на форума например, което да ограничава броя на празните реплики. За съжаление е ясно, че ако самите потребители не са склонни да възприемат идеята, начинанието трудно ще има успех. Както се видя и от изписаното до тук.
Пет Ное 01, 2013 1:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov