ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Е-4 Витоша - Верила - Рила - Пирин - Алиботуш лято 2013
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Предишната тема
Следващата тема
Е-4 Витоша - Верила - Рила - Пирин - Алиботуш лято 2013
Автор Съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Re: лобното място на Г. Делчев Отговорете с цитат
Интересна е версията с пещерата.

За пещерите на Алиботуш - Снеговата и Гаргината и наясно с района е alibotush, както личи от края на тази тема:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2945&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

и тук има за историята на разделената планина:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=5051

Това лято във връзка със 110 - годишнината от смъртта на Гоце, все пак успяха да подновят паметната плоча в с. Баница.
Запознах се аз с кмета на Крушово, но от съседите за миналото, много не може да се разбере.

ПОЗДРАВЛЕНИЯ на всички, които това лято сляха пътеките на ПЕТ планини - в една Пътека! Respect BG

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Съб Авг 31, 2013 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alibotush



Регистриран на: 25 Сеп 2008
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Преди няколко дена се върнах от оикаляне по мои си пътеки и пътища. Та една част минаваше и през Гоцев връх. Там за мой късмет имаше една група от около 4-5 човека от, както казаха, карловско-сопотска група. Те ми казаха какво са си говорили с хижаря на х. Извора - някакъв готин и отзивчив чичко (и според думите на едно момиче, което се беше засилило за х. Славянка) - че лобното място на Г. Делчев се намира в пещера, която се намира някъде около гр. пирамида 99 от юг (т.е. гръцко) (доколкото не се лъжа Гоцев вр. е гр. пир. 100). Даже имало и идея да се прави паметна плоча на това място, но гърчулята са отказали.

Някой да знае нещо за тази пещера и как се стига до там???



Пещерата, за която е говорил човекът е Капе. Не е погребан там Гоце, четниците са се събирали в нея за срещи. В тази пещера е взето решението за вдигане на Илинденското въстание, тази снимка- http://prikachi.com/images.php?images/845/6517845N.jpg е от пещерата, ден след вземане на съдбовното решение за въстание.
Пещерата наистина се пада под 99 пирамида, но е доста ниско, трябва поне час слизане по стръмното. По-лесно се стига до нея от село Крушево в Гърция, мисля, че Дидо и други форумци имат снимки от нея.
Вто Сеп 03, 2013 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vinushka



Регистриран на: 27 Авг 2012
Мнения: 100

Мнение Bravo! Отговорете с цитат
Сега прочетох пътеписа и много ми хареса.. Припомних си когато миналата година го минахме и хем ми стана много хубаво, хем много тъжно Confused Smile
Чет Ное 14, 2013 5:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Е-4 Витоша-Верила-Рила-Пирин-Алиботуш(Славянка) Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Страница 6 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov