ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на обувки с голям номер.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на обувки с голям номер.
Автор Съобщение
kubrat83



Регистриран на: 21 Окт 2013
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.

Предстои ми покупка за първи път на зимна обувка (за нашите планини).

В предвид на ограничения избор (за номер 47) съм се спрял на следните модели:

http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=33&p=478
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=33&p=725
http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1987

Ще съм благодарен за отзиви или други налични предложения.
(не смея да поръчвам, без да съм мерил, защото кракът ми е широк)

Благодаря.
Пон Окт 21, 2013 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
kubrat83 написа:
Здравейте.

Предстои ми покупка за първи път на зимна обувка (за нашите планини).

В предвид на ограничения избор (за номер 47) съм се спрял на следните модели:

http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=33&p=478
http://www.xcosports.com/index.php?section=store&prg=33&p=725
http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1987

Ще съм благодарен за отзиви или други налични предложения.
(не смея да поръчвам, без да съм мерил, защото кракът ми е широк)

Благодаря.


Аз достатъчно съм оревал форума заради големите си долни крайници, та ще се изокам и тук.
Ти пробва ли въпросните 47-и номер обущенца или си се ориентирал само от сайтовете на магазините? Ако е второто, приготви се да останеш най-вероятно силно разочарован, защото почти няма обувка, която да отговаря на номерацията си. Особено при "широк крак", както споменаваш. Повечето са силно стеснени модели, така че кракът ти на дължина може и да влезе в 47, но заради ширината ще са нужни още един-два номера отгоре.
Така че отиваш, пробваш и ако стане - стане. Ако не - търсиш, щадейки си нервите, докато стане. И накрая общо взето тръгваш с каквото има, а не с каквото ти се иска.
Пон Окт 21, 2013 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kubrat83



Регистриран на: 21 Окт 2013
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Не, не съм ги пробвал.
По принцип нося малко по-малък номер, но всичките ми обувки за туризъм са 47-ми(Salomon, Mammut) и смятам, че това е моя номер за планината.
Пон Окт 21, 2013 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kampal



Регистриран на: 15 Окт 2013
Мнения: 6
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В този ред на мисли... 48-49 номер обувки къде да търся? В момента за преходи останах единствено с едни летни Quechua закупени от декатлон за 30 лв. (нямах абсолютно никакъв избор...)! Въпреки цената си ме "закараха" успешно до Ботев, Амбарица, няколко пъти Черни връх от различни места, а дори и в мокрото се държаха геройски.... изключително удобни, явно ми се "залепиха" за ходилото (4 дни нонстоп пеша, а краката ми бяха като "градски"), но ми е ясно че няма да изкарат кой знае колко.... ако ме завали както си трябва ще се удавя в тях 100%! Bad Mood
Къде ли не обикалям и питам ама най-много по 1-2 модела да има и обикновено не ми пасват на шантавия крак! Rolling Eyes

Дайте предложения откъде може човек да си намери хубави обувки, голям номер?


_________________
----------
LZ 1 HIT
Пон Окт 21, 2013 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
И аз си търся зимни 47.

Има ли поне магазини в които ако успея да се набутам в 46-ти, да си направя индивидуална поръчка на 47?
Пон Окт 21, 2013 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Към първата половина на другия месец, живот и здраве, ще има и Бестард от 46 нагоре.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Окт 22, 2013 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Дайте предложения откъде може човек да си намери хубави обувки, голям номер?

Де да беше така лесно ...
Личният ми опит - в Аутсайдер поддържат големи номера Литоски, които имат плюс сравнително ниска цена и минус почти всичко останало, освен това не са зимни под никаква форма, пряко сили трисезонни. По един-два модела (пряко сили) около 48-и номер има в обущарницата на Соломон на Симеоновско шосе, ако имаш късмет отново един-два модела с такива размери ще намериш в Спортдепо (обичайно LOWA, също не зимни, но сега може и да са заредили нещо), сравнително нелош избор на номера има в Екстрийм на ул. 11 август (работят с Алпина, на моито им се отпраха подметките след само 20 км, та ги върнах) и ... това е, общо взето.

Навсякъде другаде те гледат като голям камък при въпроса "имате ли 47, 48, 49 и т. н. номер". Освен това имай предвид, че и въпросните 48-и номера в споменатите магазини не са това, което (според мен) трябва да са. Бях се прежалил да дам 400 лева за Salomon QUEST 4D gtx, но тяхното 13.5 (UK)/48.5(БГ) не ми стана, макар летните ми обувки за планина (от магазин за работно облекло) да са 47-и номер и да нямам проблеми с тях. По същия начин 48 1/3 на LOWA ми бяха по-скоро като средновековен уред за мъчения на краката, а не обувки, с които комфортно да ходя по планината.
Вто Окт 22, 2013 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
kubrat83 написа:
Никой ли няма лични наблюдения от посочените модели?

Добавям и този на Millet: http://www.alpibg.com/products.php?1871

Поздрави.


Аз ги мерих - имаха 47 2/3.

Доста леки, но според мен достатъчно твърди (поне като нови). Мисля, че изолацията можеше и да е по-дебеличка - не знам дали ще са достатъчно топли.
Отзиви за тях, аз не можах да открия, явно и от форума никой ги няма.

За мен си остават като опция, но пък не знам дали ще намеря котки. Доколкото съм забелязал са основно до 46 или 47 номер.

Scarpa (XCoSports) няма да има зимни 47+.

Аз очаквам да видя кякво ще се появи и в Стената.
Сря Окт 23, 2013 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Да се запиша и аз при нестандартните /крака/. Нося 47 по старата, поизгубена вече българска номерация и 49 по китайската. Едва ли мога да ви изненадам с нещо, но ще се радвам да съм ви полезен.
Добри обувки при нашите крака се намират много трудно. Преди две-три седмици си взех Саломон от новия магазин за туристическа екипировка в Хасково. Не мога да кажа, че съм избирал. Взех единствените, които ми станаха. Номер 48+. Цена 250. Откровено пише, че са правени в Китай.
Магазините за работно облекло предлагат прилични обувки на сносни цени, но и там има проблем. Подметката обикновено е полиуретан, сцеплението е незадоволително. На всичко отгоре предната част е почти симетрична, така че изкривява палеца навътре, а кутрето е като хлапе на задната седалка на ес класа. Имам и маслоустойчиви, грам вода не пускат, ама стават само за студ, кал или пресен сняг. На лед съм като анимационен герой.
В Пловдив до един от мостовете на Марица има фирма на име Ниди или Нити. Вижте в нета, има фирми и с двете имена. Оттам си купих много здрави и удобни обувки, само подметката /мека гума някаква/ не осигуряваше добър контакт. Отгоре бе с някакъв моден текстил, не им следя имената, уж имало и мембрана. Както и да е, носих ги без милост почти три години и за цената, тогава 60 лева, съм доволен.Номерата отговаряха на старите български.
Пак в Пловдив, в Галерията, има щанд на Мат Стар. Маратонки, папуци, боти..... Нищо особено, ама и парите им такива. Редовно имат модели до 49. В Стара Загора не съм откривал, не казвам, че няма.
Нед Ное 17, 2013 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov