ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Няколко еднодневни маршрута в Пирин
Автор Съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Екстра ходене...Това май ви е дежурния маршрут за годишната раздяла с Пирин...

P. S. И май сте се научили повече багаж да носите, освен уиски вече и ракия... Wink
Пет Ное 22, 2013 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Все още имам надежда за още едно, наистина последно, ходене в началото на м. декември. И сигурно пак ще е към Спано поле. Езерата са прекрасни и различни през различните сезони. Пожелавам ти и ти да ги посетиш някой ден Wink .
Нищо повече от едни "котки" не сме носили. С ракия ни почерпиха на заслона....
Съб Ное 23, 2013 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дойде време да открием сезона! Поехме от Попина лъка към х. Беговица и от там към з. Спано поле.
Времето чудно! Няколко дни преди нас, по пътя бяха минавали със снегоходки и с моторни шейни и ходенето спореше.
Поглед назад към Кельо и Куклите. Някъде тук, моторните шейни се бяха отклонили от пътя.

Малко преди моста на р. Мозговица започнахме да пропадаме в снега:

Моста (изглежда доста пострадал):


След кратка почивка на поляната на Бански гроб, продължихме. Пътеката някъде се изгуби, но знам направлението, така че "резнахме" реброто и слязохме на следващата поляна, където продължихме по маркировката. Последва кратко изкачване и излязохме от гората.



След като се насладихме на гледките, установихме, че снегът е значително повече и за сметка на това поразмекнат от топлината. Пропадахме често и надълбоко Very Happy , след което се заплитахме в клека отдолу, в резултат на което, панталоните се намокриха и отпред на коленете и отзад....
Реката (тъй и не видях мостчето, вероятно затрупано от снега):

По пътеката идваща от Чаирските езера имаше стари следи от ски и поехме по тях.


Отказахме се да ходим до заслона, поради напредване на времето и поехме към водохващането на р. Мозговица и от там по бетона и пряката пътека, обратно до колата.
Всички снимки.
Вто Мар 25, 2014 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
На втората снимка Руми подозрително бездейства,,, Laughing Изглежда все едно ще се "удавиш" в този сняг... Wink

Много хубаво време сте нацелили и супер снимки са се получили...
Сря Мар 26, 2014 9:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
.....
Вто Юли 01, 2014 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Време е да драсна някой ред и за нашата "Пириниада". Колегата excalibur беше съгласувал времето с метеоролозите и аз запазих стаите, когато настъпиха промени - циклоните нещо не се разбраха, вместо хубаво време - дъжд с гръмотевици Very Happy .
Ден първи (14.07.2014 г.). Рано сутринта изследваме видимата част от Пирин. Решавам - тръгваме към х. Яворов.









Ден втори (15.07.2014 г.). Облаците са навсякъде. Тръгваме към х. Вихрен, където да се срещнем с tortomanin. Срещата се състоя, но ходене - не! Валеше ситен напоителен дъжд.


Решаваме да се разходим до гр. Гоце Делчев, за да видим Speedy и Kat.

Малкият е страхотен - следва непоколебимо бялата маркировка Wink.
Вземаме най-важните решения за деня:

Ден трети (16.07.2014 г.) Особено важен ден за един от нас. Безбог ни посреща с мъгли, но настроението е добро.


Тръгваме по пътеката за овчарника. Вече сме близо, когато чуваме, че в най-гъстия клек пищят за помощ. Оставяме жените да поддържат връзка, а ние бързаме нагоре. Изведнаж мъглата се сгъстява, а и загубилите се, спират да отговарят. Предпочитаме да излезем на официалната пътека, където разбираме, че овчарят се е намесил и вероятно ще изведе хората от клека. Не узнаваме краят на сагата.
Прибираме си жените, подкрепяме се и поемаме към кръчмата на бай Славе.


Тъй като е още много рано, вървим по пътя за Мочарата, дъждът все още е слаб, но след междинката ни нападат комари - пълчища, големи и гладни!

Следва продължение....
Сря Юли 23, 2014 11:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ден четвърти (17.07.2014 г.). Колегата excalibur се е примирил, че времето няма да ни пусне на нито един връх. Хижа Вихрен ни посреща съвсем различно. Отново имаме среща, но на Жабешкото езеро.


Продължаваме към Тодорина премка и Малка Тодорка.



Вр. Тодорка.




Ден пети (18.07.2014 г.). Тръгваме от х. Безбог към Поповото езеро.




Въпреки мъглата, поемаме към Демиркапия и вр. Джано.






Ден шести (19.07.2014 г.). Част от групата отива на плаж в аквапарка, но имаме нови попълнения.
Поемаме от х. Гоце Делчев към Мочарата и от там към езерата Плеше. Берем гъби и ягоди.








Всички снимки.
Сря Юли 23, 2014 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
И от мен отчет за юлските на моменти подгизнали емоции

https://plus.google.com/u/0/photos/112689911515502721962/albums/6038223854548329713
Сря Юли 23, 2014 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
excalibur написа:
И от мен отчет за юлските на моменти подгизнали емоции

То вече няколко месеца все е подгизнало, така че...
Но, след лошите дни идват хубави такива Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Юли 23, 2014 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lubitel



Регистриран на: 06 Фев 2008
Мнения: 468
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дойде време за нашата "Пириниада" II . Колегата excalibur си планира отпуска и ме покани. Решихме да се позиционираме в гр. Сандански; оказа се, че съпругите ни са заети и ни пускат сами Laughing . Междувременно, на 23.08.2014 г., направих една разгрявка - Попина лъка - х. Беговица - Беговишки превал - Тевно езеро - Мозговишка порта - Чаирски езера - Мозговишко водохващане - Попина лъка, с друга компания.



Всички снимки.

Ден първи (26.08.2014 г.). Тръгваме от Попина лъка към Беговишки превал. Уж без големи амбиции, а просто на разходка, се качихме на Каменишка кукла и от там, по ръба и на вр. Каменица, където мъглата се опита да ни развали настроението, но безуспешно.






Ден втори (27.08.2014 г.). Тръгваме към вр. Възела, от Мозговишкото водохващане. Придружава ни Пепи, от Санданската група. Цел бяха вр. Възела, вр. Василашки чукар и Типиците, но след вр. Опрена, реших, че нямаме време и се върнахме без Типиците....










Ден трети (28.08.2014 г.). Избираме по-лек маршрут. Тръгваме от Туричка черква към х. Беговица и от там към Солището. Спираме за манатарки, пачи крак и боровинки. Пътеката е пообрасла с клек. На Солището пийваме водица и поемаме към вр. Кельо, някаква междинна кота и вр. Коцов гроб. Връщането е през м. Котарите, а надолу, по малко позната пътека, губеща се по традиция в гората, но много бърза -2 ч. и 10 мин. от Кельо до колата!





Ден четвърти (29.08.2014 г.). С Пепи и Жоро (jordy) поемаме към з. Спано поле. Денят е облачен, над върховете се стелят мъгли и ни отказват от Синаница, в полза на Спанополските езера.








Ден пети (30.08.2014 г.). Ще пробваме вр. Яловарника. Всички са надъхани; още в 8:00 сме на път. Изкачваме премката между Яловарника и Зъбът и от там и котите на Яловарника. Мъглата, обаче, пречи да видим каквото и да било Rolling Eyes . Слизаме обратно до премката и виждаме как вр. Зъбът се открива. Почти на бегом го изкачваме, но разочарованието е пълно - мъглата е по-бърза.... Отказваме се от Куклите и слизаме през Беговишкото (Кукленско) езеро.













Всички снимки.
Пон Сеп 01, 2014 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Аз няма много какво да добавя. Исках някои върхове като Василашки чукар и Яловарника. Благодарение на Пепи и Жоро от групата Сандански - Пирин ги изкачихме. Погледнах отгоре две от коментираните проблемни места или както казва Пепи: "Има стоп на това място". На 20 м. под Василашкия чукар по реброто видях остро спускане по тревисто - каменист улей, който е леко на северозапад. Долу се виждат пирамидки и пътеката по реброто на север към Тодорките.
Ники Илиев от тяхната група е подсичал там и според него от Василашкия няма директно продължение по реброто с Тодорка. Трябва да слезеш до подсичащата пътека.

Реброто или жандармите от Яловарника към Безименния пак изглеждат кофти обрасли. Имаше мъгла и не можах много да огледам. Но Санданската група предложи следващия път да го почнем траверса през Солището - Куклите - Зъба - Яловарника - Безименния и Каменица Shocked Ама си е доста....
И снимки от сегашното...
https://plus.google.com/u/0/photos/112689911515502721962/albums/6038223854548329713/6054100028145988322?pid=6054100028145988322&oid=112689911515502721962
Вто Сеп 02, 2014 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Септември е. Всеки има право на поправителна сесия. Могат да бъдат направени още много преходи.
Вто Сеп 02, 2014 3:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Румене,
Върви ти на мъгла в района на Каменица май Laughing Ама то тая година мъглива си се случи.

Хубави ходения сте направили. Пък и има поводи да повторите

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Сеп 02, 2014 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Румене,
Върви ти на мъгла в района на Каменица май Laughing Ама то тая година мъглива си се случи.

Хубави ходения сте направили. Пък и има поводи да повторите


Опитах се да излъжа Каменица през Каменишка кукла но пак ме надуши и се смръщи...А за Яловарника искахме и ти да дойдеш, ама ще те водим следващия път като няма мъгла...А и Борис ми е обещал разузнавателно след Маленкото езеро до Демиркапийска река...По онзи масив дето завива от езерото към реката, където ти ме навигираше към реката по телефона и после към хижа Пирин, и водната кула над с. Пирин. Нищо не можах да видя сега, само голямото маане остана. Но пак е нещо Exclamation
Вто Сеп 02, 2014 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
excalibur



Регистриран на: 30 Юли 2009
Мнения: 681
Местожителство: гр.София

Мнение От хижа Вихрен до същата през Кончето... Отговорете с цитат
От онзи ден сме в с. Баня. Сутринта тръгнах рано към Банско. Мраморното било сияеше на лунната светлина. Направо ще дам линк към Фейс..., а по-късно и към Гугъл.. . За по любопитните Румен Йорданов във Фейса. Снимката е слизане от Яловарника...

https://www.facebook.com/rumenjordanov

Вчера около 7.30 потеглих от х. Вихрен, след 2 часа и нещо бях на Премката. Запознах се с едно момиче, спала сама на заслон Кончето и събрала доста страх през нощта. Според нея около заслона шетали мечки и то четири. После се сети, че сигурно не е така, а са може би кози. Били доста едри. Докато раздувахме извади атрибутите, запали...и почерпи кафе. Видя ми се уникално, особено както тръгнах сутринта без да съм пил. Снимахме се на Премката, казах и да се включи във форума, за да не ходи сама в страхове. Тръгна към Вихрен и Муратово езеро.
Аз продължих във вятър, студ и мъгла през Кончето, Бански Суходол до Баюва дупка и обратно по билото почти през цялото време. На заслон Кончето имаше едни аджамии /някои с кецове/ от Благоевград. Едното момче толкова бе шокирано от пиринските пътеки, че не искаше и крачка да направи в посока Кончето. Оставих при тях на заслона раницата и буквално с лекота припнах по билото зад заслона, където се отделя за Баюви дупки от червената марка...Там малко се отвори мъглата та използвах да се кача на високата кота /навигацията ме позиционира на Баюва дупка - 2 820 м./ Началната идея бе да стигна Разложки Суходол и обратно, за да не ангажирам някой с колата да ме взима от другата страна на билото. Имах време да го направя тъй като на Премката бях в 9.30... Но тази мъгла и студен вятър ме демотивираха да се юркам нататък...

https://plus.google.com/u/0/photos/recent?pid=6064047621236332386&oid=112689911515502721962

P.S. Ще съм благодарен темата да я преместят в няколко еднодневни на lubitel Между другото днес Пирин се белее на високото... Wink
Пет Сеп 26, 2014 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 8 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov