ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша през зимата?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша през зимата?
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Само момиче в планината... Отговорете с цитат
Пази се, мечка да те не срещне! Cool
Нед Апр 01, 2012 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Von Blücher



Регистриран на: 07 Яну 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Мече,? на дали. Ама турист.хубавец и кавалер преди всичко? Може и двете. Успех планинари мои, пак ядове ееей омръзна ми.
Нед Апр 01, 2012 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bobi_bgd



Регистриран на: 12 Юли 2010
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение "Витоша през пролетта?" Отговорете с цитат
Здравейте!

Нашата малка, съботна разходка на Витоша показва, че вече можем да се ориентираме и към тема "Витоша през пролетта". В ниската част на планината пролетта вече съвсем осезаемо се чувства.
Разходихме се с приятели и двамата 7 годишни Симеоновци - от Бистрица, пътеката по р. Бистрица за Алеко, но само в началната й част- до заслончето.
Момчетата проучиха склона вляво от пътеката. Размахваха пръчки, потичаха, подивяха.
На заслона децата решиха да покажат малко повече характер. Но в крайна сметка единия Симеончо прие факта, че не сме на полянка, а другия, че ще излезем от навеса на заслона и ще се разположим на слънчице, вместо да ни е студено. Така че след малко двамцата се насочиха към близкия склон и си намериха дълго и напоително хидро-инжинерно занимание, в близкото поточе/вадичка.
В края на разходката оползотворихме и една полянка до равната обиколна пътека - а децата продължиха с бентовете. Накрая кални и щастливи отидехме и на сладкарница дори. След многото лежане, кафето ни дойде ободрително, а тортата...

Имах дадена дума аз на един многоуважаем съфорумец, та за това си позволих да ви занимая с нашата лежерна разходчица. Ще се пробвам и с малко снимки да си подкрепя разказа (предварително се извинявам, ако има някой-друг фал, но "чукча читатель", пиша рядко и не съм поствала снимки досега): Снимки


Поздрави и да не вземате често пример от нас, keep walking Laughing !
Пет Апр 06, 2012 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пролетни кукуряци Отговорете с цитат
Само така, Боби, със собствените кукуряци сред витошките! Very Happy
Пет Апр 06, 2012 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Borislav2013



Регистриран на: 23 Ное 2013
Мнения: 2

Мнение Зимни Маршрути - Витоша Отговорете с цитат
Здравейте,

Това е първият ми пост в този страхотен форум.

От преди година се запалих много по Витоша, но досега никога не съм правил преходи там през зимата. Принципно се качвам от Княжево. Има ли популярни маршрути, които се очаква да са утъпкани през зимния сезон с хубави панорами (т.е. да не ми трябват снегоходки) ? До Камен Дел дали се очаква да е достъпно?

Предварително благодаря. Поздрави!
Съб Ное 23, 2013 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Повечето пътеки от страната на София бързо биват отъпкани след падане на нов сняг.
Можеш да пробваш пътеката от Драгалевци през заслон Кикиш и х. Камен Дел има няколко места с хубава гледка, иначе е гора. От Железница е открито и гледки към Рила, Плана, Лозенската планина и Стара планина се откриват в ясни дни. Има стълбова маркировака. Пътеката е доста посещавана.
Нед Ное 24, 2013 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има една много хубава пътека с гледки към Стара планина и Копитото, която откакто ми я показа Стефан ми стана любима за качване - от Княжево покрай дола Раковец. Не е маркирана обаче. Пътеката може да се хване или малко след последната спирка на автобус 63 (има чешма в началото на пътеката и поточе), или пък като се тръгне от Княжево към Бялата вода, се минава мостче и почти веднага след него се отбива вляво и нагоре от алеята за Златните мостове, после по някое време се слива с тази от след обръщалото на 63. Качвали сме се няколко пъти през зимата и винаги е била отъпкана, доста хора си разхождат кучетата там. Излиза на поляните над Копитото и после може да се продължи към Момина скала и към Платото и вр. Камен дел. Миналата зима за пръв път се качих на вр. Ушите и оттам има хубава гледка, но ще трябва сигурно малко да газиш от заслона до върха Smile
Иначе, както е написал Андро, популярните пътеки от Княжево, Владая, Железница, Бистрица се отъпкват много бързо и снегоходки не са нужни.
Сетих се и за качването от Кумата към Черни връх, през Конярника, там също е хубаво зимата. Но има вероятност от Кумата нагоре да няма пъртина, минават по-малко хора и не се отъпква веднага. В такъв случай правиш едно кръгче през Боерица, излизаш на пътеката от Златните мостове към Бор и продължаваш към Платото Smile
Варианти много, просто си слагаш гетите, взимаш карта на Витоша и импровизираш, ако не ти се бие пъртина Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Ное 24, 2013 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
С едно на ум за пътеката Алеко-Железница (през Бистришко бранище).Зимно време е силно лавиноопасно там.По принцип рядко минават хора от там зимата.
Нед Ное 24, 2013 5:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Andro



Регистриран на: 18 Май 2013
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Бях на 13 години, когато един късен следобяд между Коледа и Новата 99г. с баща ми тръгнахме с автобуса за Алеко. Горе бяхме към 16 часа след обяд и понеже нямаше много време идеята беше да отидем до Лалето да погледнем София отгоре и да се върнем с последния автобус.

Ама пътеката привлича и продължихме през слабо отъпканата пътека към Академика (един човек беше минавал и то не до край). Не сме си давали сметка, че е лавиноопасна, но снегът за щастие беше стегнат. Така на лунна светлина към 18.30 часа стигнахме Академика и към 20часа бяхме в Железница и хванахме автобуса за София.

На тези години започнах да ходя здраво по планините. С моите приятели винаги сме ходили рано, но има други случаи в които се получава иначе.

Не правете така!
Пон Ное 25, 2013 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Borislav2013



Регистриран на: 23 Ное 2013
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Мерси много за напътствията.

Аз също обичам пътеката покрай Раковец.

А относно следните маршрути какво ще кажете:
1. от Кумата до Еделвайс отгоре през Конярника, Звездица
2. от Кумата до Еделвайс директната панорамна (не знам как да я опиша)
3. от Еделвайс надолу през Офелиите, Панчо Томов до Златните

Тези по-скоро не са откъм София.
Сря Ное 27, 2013 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Страница 11 от 11

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov