ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Термоси - избор и дискусии.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Термоси - избор и дискусии.
Автор Съобщение
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Дайте съвет за термус Отговорете с цитат
Здравейте! Имам нужда от съвет за избор на термус. Бях се спрял на ,,примус", но никъде не го намирам.Някаква идея къде го има или друга марка, подобна като качество и цена? Ще го ползвам основно в студените месеци, затова е добре да задържа колкото може повече време напитката топла и да е удобен за ползване. Ако имате идея за добър термус и къде да го намеря
( мисля да е между 0,75л и 1 л.), ще съм благодарен за съвета. Някакво мнение за марката ,,SIGG'' ?
Поздрави
Съб Ное 09, 2013 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_sacat=0&_from=R40&_nkw=primus+vacuum+bottle&rt=nc&LH_PrefLoc=1

1L - 63 лева
0.5L - 51 лева

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Ное 10, 2013 11:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
emiliqn 78



Регистриран на: 09 Яну 2012
Мнения: 71

Мнение Отговорете с цитат
Ами като гледам, примуса от e bay идва скъп. Кoгато го имаше по магазините за екипировка беше 49 л. литър. Май остава опцията : Laken или Northland.
Най-вероятно да бъде втория, че ми се струва по-известна поне като марка.
Някой да има инфо или да е ползвал Laken? A някой да е ползвал нортланд и някакви отзиви? мерси и поздрави
Пон Ное 11, 2013 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
еми аз си взех Laken - този, за който писах по-горе. Реших да го изтествам - в хладилника де. В полеви условия не е изпробван.
Идеята ми беше да меря температурата на всеки час, ама малко се промениха нещата. Началната темп и в двата случая беше около 95,1 гр. Термосът беше пълен до горе.
ден 1 - проба - на +5 гр. в хладилника - на втория час температурата на водата е 86 гр. На 6 - 78 гр; на 14 - 64,5. На 24-я 54 гр


изрично е записано, да не се пробва в камерата. Е -аз реших и там да пробвам - на -28 гр.
На 7-я час темп. му беше 78 гр; На 14-я -62; Достраша ме да го оставям до 24-я час в камерата, понеже ме нямаше и се притеснявах да не го прецакам.

Чудно м ие при каква температура на околната среда са правени графиките му (на опаковката има графика за студена и топла вода, но няма температура на околната среда). Иначе както видях няма голямо значение каква е температ. навън.

Температурната графика се отличава малко от това, което измерих, но в общи линии е подобно.
Не мога да кажа дали е плюс или минус, но гаранцията на термоса е 2 години, докато (доколкото се сещам) на Thermos беше или 5 или 10 (или повече) години, а за Primus май 5.

За Sigg не знам нищо и като гледам колко е умряло писането тук, най-добре провери в някой руски/ англ/.....тн. език форум. Може да намериш нещо интересно
http://www.ripi-test.ru/testy/759-termosy

Тук има на Sigg

Иначе моят го нареждат тук-там - да видим как ще е в бъдеще




[/url]
Съб Ное 16, 2013 1:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
Погледни следната статия
http://www.climbingguidebg.com/index.php?module=News&func=display&sid=1045
Олег е човек и приятел, комуто разчитам и чието отношение към даден въпрос е винаги максимално задълбочено.
Ползвам 1л. Салева от много години. Тежък термос, но отлично държи чаят ми горещ по цял ден при доста отрицателни температури. Обикновено гребвам в чашката сняг и доливам с чай - така си докарвам към 2+ литра поносимо топла течност с 1 литър чай, което и оправдава носенето на подобен "снаряд" в раницата. Алтернативата - пласмасово шише (например Nalgene) с изолационен калъф с капак - след 6-7 часа имаш хладко-студена течност.
Нед Ное 17, 2013 3:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Започнали са пак да доставят Primus у нас Smile
Сря Дек 04, 2013 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
satzata написа:
Започнали са пак да доставят Primus у нас Smile


Кой ги предлага? Или се гъбаркаш, имайки впредвид горните постове Laughing .
Единствено в "yako.bg" към момента, намирам налични Primus, и то от 750мл. Но тези са сиви, и различни от онези известните черни на цвят, с червено. Явно друга серия, или менте?!

П.П. Като лудите съм, сам си пиша и сам си отговарям. Наистина вече се предлагат у нас Primus-те, има ги налични, дано не е партенка. Даже вече поръчах един 1л - 50 лв., чакам специалистите да го доставят Smile .
Сря Дек 04, 2013 2:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
iozkan написа:
satzata написа:
Започнали са пак да доставят Primus у нас Smile


Кой ги предлага? Или се гъбаркаш, имайки впредвид горните постове Laughing .
Единствено в "yako.bg" към момента, намирам налични Primus, и то от 750мл. Но тези са сиви, и различни от онези известните черни на цвят, с червено. Явно друга серия, или менте?!

П.П. Като лудите съм, сам си пиша и сам си отговарям. Наистина вече се предлагат у нас Primus-те, има ги налични, дано не е партенка. Даже вече поръчах един 1л - 50 лв., чакам специалистите да го доставят Smile .



От любопитство - защо тези термуси на Примус са толкова търсени?
Сря Дек 04, 2013 7:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
В кауфланд - 1 л е 10-12лв.
Пробван на минусови темп. зимата до Тевно и обратно.
Представя се отлично.

"Излез навън" предлагат това
http://www.gooutdoor-bg.com/product/lifeventure-tiv-high-performance-flasks
Сря Дек 04, 2013 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
slavei написа:
От любопитство - защо тези термуси на Примус са толкова търсени?


Нямам сантименти към марката, просто това е марка хубави термоси. Ползвам термоса, както за чай, така и за гореща вода. Литровите и на Primus и на Sigg и този в gooutdoor излизат над 45 лв., така че цените са съпоставими.
А за тези от Кауфланд не знам, предубеден съм, вярвам че сте доволни, но не ми се иска да рискувам.
Сря Дек 04, 2013 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
iozkan написа:
slavei написа:
От любопитство - защо тези термуси на Примус са толкова търсени?


Нямам сантименти към марката, просто това е марка хубави термоси. Ползвам термоса, както за чай, така и за гореща вода. Литровите и на Primus и на Sigg и този в gooutdoor излизат над 45 лв., така че цените са съпоставими.
А за тези от Кауфланд не знам, предубеден съм, вярвам че сте доволни, но не ми се иска да рискувам.


аха, благодаря за отговора. И аз съм останал с печатление, че не е нищо особено, по-скоро нормален метален термус и се зачудиш защо тук се издига едва ли не в култ.
Сря Дек 04, 2013 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Да си призная, термосите на Lifeventure не съм тествала. По данни на очевидци, се справят доволно добре, на нивото на primus, sigg и т.н.

От доста време спрях да мъкна термос, обаче преди използвах Кауфландски и аз. Много по-добре се държеше от "марковото" ми Ferrino.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Дек 05, 2013 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Да си призная, термосите на Lifeventure не съм тествала. По данни на очевидци, се справят доволно добре, на нивото на primus, sigg и т.н.

От доста време спрях да мъкна термос, обаче преди използвах Кауфландски и аз. Много по-добре се държеше от "марковото" ми Ferrino.


Не знам в кауфланд какви термуси продават, но си спомням, че като студент нямах пари да си купя метален термус и обиколих домашните потреби и си купих стъклен термус за 14,50 лв (избрах сравнително скъп, спрямо останалите, които разглеждах.)
Много бързо разбрах, че се държи значително по-добре от скъпите метални термуси на моите приятели. А няколко години след това разбрах, че и марката която съм си купил не е китайска (Valira). През 2006-та Олег направи един сравнителен тест на термуси и тогава друг модел на Валира даде добри резултати.

Така, че не се знае дали не си си купила нещо хубаво от кауфланд Smile


Сравнителен тест на термуси:
http://www.climbingguidebg.com/index.php?module=News&func=display&sid=1045
Чет Дек 05, 2013 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Дори не го бях купувала... обикновен, метален, нааааай-прост термос. Бяха го подарили на майка ми за сметка над някаква сума.
Единствената ми база за сравнение обаче беше Ферино-то, което определено не струваше.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Дек 05, 2013 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Кауфландските вече не стават. Както тези за 12 лева, така и тези за 20 лева.
Аз джиткам с един карфурски от Прага за 3 (три) евро, купен преди десетина години. Днес на Паскал при доста ниски температури ми държа чая врял повече от 7 часа. И е по-лек от повечето маркови у нас (не бе търсен ефект, като го купувах - взех го за еднократна употреба, той пък излезе вечен).
Но ми се иска втори (за половинката) и търся съвет. Единственото изискване е да държи течността топла максимално дълго време. Теглото не ме смущава, така или иначе зимата сме по еднодневните преходи и раниците с доволно леки.

ПП Стана дума в друга тема, та реших да ъпдейтна поста. Ей сега се загледах в "марката" на термоса от Карфур - Tescoma, модел Sporty. Под 500 грама собствено тегло, еднолитров.
Нед Дек 08, 2013 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov