ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Условия/Обстановка горе. Отговорете с цитат
Здравейте, този уикенд сме решили да се поразходим из Мальовишка Рила. Въпросът ми е как е обстановката около Страшното езеро и подстъпите към него? Има ли сняг и ледени участъци ,зимно ли е вече там?
Ако някой е бил тия дни там,моля да сподели.
Сря Окт 23, 2013 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Алекс,

Виж в стр.45 на темат Къда се мотах последно? има два поста от района, мисля че така ще ти стане най-ясно.
Макар, че сигурно по-надолу го е стопило а по-нагоре гое вледенило.

Лека
Чет Окт 24, 2013 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мерси,Емо!
Чет Окт 24, 2013 7:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Давам "прясна" информация. Като цяло обстановката е добра. Повишено внимание по северните склонове и сенчестите места. Има неприятен сняг и заледявания. Ще дам пример с пътеката от х.Мальовица към Страшното езеро. Има няколко участъка,които не бива да се подценяват.Същото важи от Попова Капа към Страшното и от Йончево към Страшното.Първите две ги видяхме "на живо",а за третата пътека разбрахме от турист на заслона.
По Овчарският улей няма и грам сняг и го качихме безпроблемно.На Мальовишките езера също е ок. Smile
Пон Окт 28, 2013 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В събота и/или неделя (02-03.11.2013) някой да е бил в района на Мальовица.Как е терена, има ли сняг, заледяване?

_________________
Всичко е възможно.
Пон Ное 04, 2013 2:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Този уикенд бях по кръгчето: ЦПШ Мальовица - Йончево езеро - Страшното езеро - хижа Мальовица.

Неприятно заледено беше единствено на последния стръмен склон преди Страшното езеро.
Пон Ное 04, 2013 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Мавруд



Регистриран на: 21 Окт 2010
Мнения: 180

Мнение Отговорете с цитат
В Неделя бях по маршрут: Картала - Лифт до билото - вр. Исмаилица - вр. Парангалица - вр. Юмерджик - х. Македония - Картала. Сняг или лед няма абсолютно никъде по маршрута. Доста безснежен, сух и топъл Ноември към момента за планините.

_________________
ЕП "Български железници"
http://www.bgrail.eu/news
Пон Ное 04, 2013 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ви много!

_________________
Всичко е възможно.
Пон Ное 04, 2013 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Темата не помръдва, а инфото от вчера е, че горе в Рила вече е истинска зима. В неделя, въпреки прогнозите за лошо време тръгнахме към Дупница. Главата ми бучи, една музика, не е за разправяне, това ще да е от костура и морунажа дето хапнахме снощи. Изобщо не е добре, човек да има за съсед рибар! Качихме се преди обяд от Зелени преслап до седловината между Ташмандра и Кабул, по летния път за Кабул/Отовица. Стигнахме само до овчарника, мъглата падна, не се вижда на 3 метра, и решихме да връщаме назад, не мога да отлепя! Снегът е доста мек, не е още и като за снегоходки. А наоколо, чистота и красота! Чист сняг, като погледнеш в стъпките, чак синее, по-бяло и от бялото! Мислех, че сравнително лесно ще излезем до Ташмандра и до Градена бачия, обаче снегът на откритото ни изненада. Валеше нещо средно между сняг и дъжд, станахме мокри като котета. Дъждобраните ни останаха в раниците, дето само за кадем ги носим. В гората над Зелени преслап снегът в началото беше около 12-15 см, извън гората на открито в хвойната, го беше навяло до 40-50 см, на места и повече, затъвахме над гетите, а аз съм 1.80. Имам към 20 снимки, не снимах много, че валеше силно и изпонамокрихме техниката, довечера ще ги пусна. Не очаквах толкова сняг, даже на идване към Дупница си мислех, дали да не се качим до Овчарските водопади, и после нагоре към Венеца, докъдето стигнем, отказахме се и добре направихме, скоро натам едва ли беше минавал някой. Та, зима си е, и умната на всички! Very Happy

П.П. Както си и мислех, стават само някои от снимките, доста са тъмни. Объркал съм настройките на фотото, все пак каквото е, това е.
линк към снимките:
http://iozkan.snimka.bg/mountain/ot-zeleni-preslap-ta-do-zeleni-preslap-01-12-2013.790931.32117220
Пон Дек 02, 2013 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте.

Някои да има актулана информация за обстановката около вр. Мусала или вр. Малцовица.

Прогнозите за следващите дни са доста добри ...
Сря Дек 18, 2013 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Вчера бях на Мусала, отъпкана пътека до горе, на обяд на Ледено езеро беше минус 3
Съб Дек 21, 2013 7:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Мальовица - 21.12.2013

Видима пътека. Добри условия.

Прекрасно време и малко хора!
Съб Дек 21, 2013 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Мальовица и Урдиния циркус Отговорете с цитат
Снегът е неприлично малко. Няма заледявания. До върха има пъртина като слънце. Какво да кажа друго…освен една молитва:
"Господи, моля ти се, прати още сняг и ако може по-бързо !" Very Happy Laughing Very Happy
Сря Дек 25, 2013 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Някой да е минавал тези дни по билото около Раздела?

Ще се изкара ли без снегоходки?
Нед Дек 29, 2013 1:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
dandan написа:
Някой да е минавал тези дни по билото около Раздела?

Ще се изкара ли без снегоходки?


Привет!

От личен опит от 29.12 - до Сълзата никакъв проблем по летния маршрут - там е сенчесто и снегът е фирнован, има утъпкана пътека. Поне 6 човека срещнахме, без снегоходки, които слизаха от Раздела, личи си пътека нагоре по летния маршрут. Мисля, че пътека има чак до Вазов, но не се сетих да питам, тъй че не съм на 100%, може да се звънне на Венци, хижаря на Вазов, за по-актуална информация.

Има утъпкана пътека и от новата хижа на езерата до Бъбрека, наред с традиционната по билото. Тоест минават се спокойно пътеките, които се ползват и лятото. Тръпка си е да минеш през средата на Рибното езеро Wink
Нед Дек 29, 2013 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Следваща
Страница 1 от 29

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov