ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
страх лозе пази

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
страх лозе пази
Автор Съобщение
Анжела



Регистриран на: 29 Яну 2009
Мнения: 10

Мнение страх лозе пази Отговорете с цитат
Привет на всички форумци!
И аз все чета само и се възхищавам на прекрасните пътеписи, които пускате тук! Добре, че го има този форум, че в дир-а вече няма диалог Smile и не може да се получи никаква информация. Та затова се обръщам тук с въпрос: разполагам с три свободни дни (петък, събота и неделя) ама с тази повишена лавинна опасност не знам къде може да се иде. Дайте съвет. Аз живея в Серес (Гърция), не мога да преценявам за лавинна опасност, познавам летен Пирин много добре, Рила горе-долу, правила съм 5-6 зимни прехода, най-трудният от които беше на Али ботуш (само до Шабран се качихме), имам снегоходки, котки и пикел, ама не съм много на ти с употребата им Very Happy
Та така, какво ще ме посъветвате?
Ще съм много благодарна за всякакви разумни съвети.
Чет Яну 29, 2009 2:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Spas



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 159
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, за толкова малко време колкото имате не може да видите много неща. Предлагам Ви качване да Седемте езера в Рила . От Дупница отивате в Сапарева баня, от там до х. Пионерска с колата и там на паркинг до хижата. После пеша до х. Седемте езера разходката е приятна, 2- 3 часа, това първия ден от Гърция. Втория разходка в целия циркус по долината, има лавинна опасност на някои места. Третия ден обратно Very Happy
Чет Яну 29, 2009 3:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти и добре дошла.

Бих те посъветвал в Рила от с. Бистрица над Благоевград до х. Македония.
Хижата е супер - има си атмосфера. Предния уикенд се разходихме до там. Има тема в раздел "Рила"

Иначе почети и описаните зимни маршрути в този сайт. Тези с лавинна опастност "не" са най-подходящи.

Ястребец - Мусала,

До Кобилино бранище през Мечит - ама там в момента май не...

Разрови се в сайта.

П.п. - като си избереш маршрут - звънни на съответния хижар, за да е там - най-малкото ще има топла печка. Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Яну 29, 2009 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Ако е за този уикенд, прогнозите не са добри. И особено за високите планини. Времето го дават калпаво. Има и голям риск от лавинна опасност.
Може би е по-добре да се насочиш към ниските планини.

Апропо...а била ли си из планините около мястото, където живееш ??
Като напр: Боздаг /Фалакро/, Сминица, Кушница...и др.

По-здрави.. Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Яну 29, 2009 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Привет, и добре дошла сред пишещите във форума.

Сяр е чудесна изходна точка за Шарлия (Бродката планина, Вронди по гръцки) и Сминица (Меникио). Може там да се пробваш, пък ако си ходила вече да поразкажеш. Иначе с оглед прогнозата бих ти препоръчал изкачване на в. Ореляк и в. Свещник в Среден и Южен Пирин - по един ден за двата върха с опция при добри условия да наобиколиш съседните им върхове, Баба (на Ореляк) и Ушите (на Свещник). Би могла да се базираш на Папаз чаир (Попови ливади). Там има къде да се нощува, пък и е близо като разтояние до Сяр.

Трябва да отчетеш обаче и проблема с КПП-тата заради стачкуващите фермери. Успех ти желая и чакаме разказче, снимки... Very Happy

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Яну 29, 2009 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Анжела



Регистриран на: 29 Яну 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря на всички за бързата реакция и добре заварили!
Планините в моя район съм ги понаобиколила доста и то благодарение на фотописите на Никси, Спийди и Дидо (фен съм ви) и преди не знаех, че има такива хубави планини наоколо, особено Али ботуш.
Тези три дни ми се щеше някъде по-надалечко, с повечко бъхтане, пък после в някоя хижичка на купон малко...ще мисля. Щеше ни се Рила и хижа Вазов (ама там май е лавиноопасно), но и Седемте езера не е лоша идеята, пък и Южен Пирин също. Имаме цяла вечер да го мислим...
Но наистина прогнозата е доста лоша...А за минаването на границата няма страшно, хората са направили пътеки през Али ботуш Very Happy
[/img]
Чет Яну 29, 2009 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov