ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Смартфон
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Смартфон
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
ПП Впрочем има и собствено "планинарски" смартфони, ей ги и Кечуа развяват такъв за около 450 лева, но доколко е мислен за подобни нужди или е просто маркетингова изгъзица, един Господ знае: Quechua Phone 5"

Ако тези на рекламата разръчкваха огъня с него и беше нащърбен от едната страна да реже клек, щях да го призная. Smile
Съб Яну 18, 2014 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Rincewind написа:
ПП Впрочем има и собствено "планинарски" смартфони, ей ги и Кечуа развяват такъв за около 450 лева, но доколко е мислен за подобни нужди или е просто маркетингова изгъзица, един Господ знае: Quechua Phone 5"

Ако тези на рекламата разръчкваха огъня с него и беше нащърбен от едната страна да реже клек, щях да го призная. Smile

О, като нищо и това прави. Че и едната раница носи.
Съб Яну 18, 2014 12:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Rincewind написа:
ПП Впрочем има и собствено "планинарски" смартфони, ей ги и Кечуа развяват такъв за около 450 лева, но доколко е мислен за подобни нужди или е просто маркетингова изгъзица, един Господ знае: Quechua Phone 5"

Ако тези на рекламата разръчкваха огъня с него и беше нащърбен от едната страна да реже клек, щях да го призная. Smile

Колко си готов да дадеш за такъв?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 18, 2014 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
igurbev написа:
Rincewind написа:
ПП Впрочем има и собствено "планинарски" смартфони, ей ги и Кечуа развяват такъв за около 450 лева, но доколко е мислен за подобни нужди или е просто маркетингова изгъзица, един Господ знае: Quechua Phone 5"

Ако тези на рекламата разръчкваха огъня с него и беше нащърбен от едната страна да реже клек, щях да го призная. Smile

Колко си готов да дадеш за такъв?

Малко ще е, за да ме привлече. Но разсъждението ми беше върху разликата, която отличава планинарския смартфон и съответно планинарите от обикновените люде. Оказва се, че това са хора, които си пипат телефона под дъжда и го хвърлят по земята.
Съб Яну 18, 2014 6:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Брей проспал съм темата.

Относно китайските телефони и гаранцията им:

Лятото взехме на една приятелка телефон.../зимата/ след зареждане на телефона през зарядно за запалка в автомобил му се прецака зареждащият блок а.к.а телефона не можеше да си зареди батерията.
Свързахме се с китай и го пратих срещу 15лв го изпратих...отговориха ми ,че ще го пратят за ремонт и ще ми пишат до 30 дни...които изтичат февруари.

Извод - гаранцията в китай е брезпроблемна !

Днес /17.01.2014/ си поръчах towa http://www.pandawill.com/zte-geek-v975-smartphone-intel-powered-20ghz-2gm-ram-50-inch-ogs-screen-android-42-p78003.html ....якото китайче с geek в името ! Точно като за мен.


--- Смартфонинг---
Искам да обърна внимание на безпочвените разсъждения за падането на батерията и тн защото гледам ,че се исказват от хора с не достатъчно опит с тези джаджи....без да обиждам никой Smile
Идеята на смарт фона е да наподоби компютър в доста голяма степен...като изключим особенноста на андроид ОС-а отдолу за хардуера важат всички тези неща за ниска консумация, които важат и за PC.

1. Телефона трябва да се настрои за да харчи по малко батерия
2. Батерията на телефона подлежи на калибрирани !
3. Спирането на services и daemon процеси вървящи в background е задължително.
4. Нужно ли е да ползвате последна версия на приложението Х ? Ако във версия 3 /примерно/ музикалният плеър има GEOTAG която по подразбиране е включена а във версия 2 няма...дали едната версия ще е по токощадяща а ?

Тоест...този смарт фон има нужда от смарт настройка за да се ползва разумно !

---Точец ---

Пробвал съм всичко без преносим реактор вец/тец/павец и вятърен генератор в планината:

- Мини соларни с вградени батерий,
- Li-Ion батерии 5000/10000/20000 mah /по спецификация/
- SLA Pb батерия /капсалована акумулаторна батерия 6V/12V

Извода е ,че:
- Литиевите батерий не са ама изобщо студолюбиви и падат бързо така че тези 8000mAh за които става дума по-долу в планината ще са по-малко особенно ако се ползва в студено и не се пази и тн.
- SLA батерията е много тежка 900гр за 4000mAh справя се отлично със студа, но е по-скоро за къмпинг не за поход


---Какво може да се направи ?---

Соларната енергия за момента е най-подходяща...и да може да се зарежда дори когато е облачно, но по-бавно.

А колко в същност енергия ни трябва за един смарт фон ? Образно казано 4.8V /зарядният ток за 3.7V литиева батеиря/ и 0.500mA мощност /USBто на компа е лимитирано до толкова/
Тази енергия е доста по-лесно добиваема от слънцето от колкото от другаде сиреч - соларен панел - 200гр - батерия + електроника за 10 000 mAh горе долу комплекта тежи 300-400гр

Следвайки тази насока си скалъпих това:

https://lh6.googleusercontent.com/-Do-fk4WWGB0/Utn2WAkuL1I/AAAAAAAANDs/PROZqNd7qUQ/w1331-h797-no/IMG_20140118_052818.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-NZZUHZVfA8I/Utn2WIOot7I/AAAAAAAANDo/66zctIZdmfk/w1331-h797-no/IMG_20140118_052758.jpg

Накратко какво е и как действа.

Има вградена 2200mAh батерия
Има вграден 1W диод който с тази батерия може да свети...де да знам 4-5 дни
Има изход за малкото ми радио което беше с 2АА батерии сега е ..без батерии Smile
Посредством USB кабела /който се включва към соларният панел , мога да презареждам тази батерия...а посреством единия от двата суич-ключа мога да избера да зареждам допълнителна каква да е литиево йонна батерия ..за това е единият кабел който стърчи от другата страна
Има вграден конвертор който обръща всякакво напрежение по ниско от 5V във 5V като пак посредством суич мога да избера дали да си зареждам телефона от вградената в кутията батерия...или да ползвам друга такава Smile

Общо взето...мога да си щурея из планината докато уредчето ми има готова за действия батерия...в момента черпи от друга и зарежда 3та.

https://lh6.googleusercontent.com/-2uW80OZB5Pg/Utn44JquMII/AAAAAAAANEE/vG_rHuXIJhM/w1331-h797-no/IMG_20140118_054326.jpg
На картинката:
1хРадио
1хФенерче направено с диод+16ohm съпротивление+ дръжка от химикал Smile Кара с дни
1х5000mAh батерия

]Искам само да подчертая нещо важно - литиевите батерий се зареждат по специален/различен начин от конвенционалните...ако някой реши да експериментира със тях никога да не ги включва в произволно зарядно ! Гърмят и са отровни !

Та така...ако някой иска да ползва смартфон винаги ще намери начин да има ток Smile

Относно опорната точка ,че..видиш ли ти едно време са ходили без техника и тн...хора...разберете ,че ако реша ще си направя USB грил и ще си го нося и него Smile

Със здраве и умната със смарт-джаджите

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Съб Яну 18, 2014 6:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic
Цитат:
Свързахме се с китай и го пратих срещу 15лв го изпратих...отговориха ми ,че ще го пратят за ремонт и ще ми пишат до 30 дни...които изтичат февруари.
Извод - гаранцията в китай е брезпроблемна !

Безпроблемна ще е, когато ти го върнат жив, здрав и отремонтиран.
Колкото и да е безпроблемна, над един месец няма да ползваш това чудо на съвременните технологии.
На местна почва, ако не друго, повечето дистрибутори предлагат 48 часова collect and return гаранция, което ще рече, че ако до два дни не се отремонтира повредата, джаджата се заменя с нова.
Едно е да нямаш телефон два дни, друго е месец и нещо.
Съб Яну 18, 2014 8:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Off Topic
На местна почва, ако не друго, повечето дистрибутори предлагат 48 часова collect and return гаранция, което ще рече, че ако до два дни не се отремонтира повредата, джаджата се заменя с нова.
Едно е да нямаш телефон два дни, друго е месец и нещо.


Smile Звучиш така все едно никога не си ползвал БГ гаранцийте...било те и към мобилни оператори когато си купил нещо от тях....около мен всеки се е опарвал с телефон/таблет върнат за гаранция към мобилен оператор.

А и не е тема "Гаранция" на мобилни телефони ! Вметнах го просто като интро на историята не се захващайте ся къде е по-добре гаранцията тука или там....много моля.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Съб Яну 18, 2014 9:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Psychosapiens написа:
Rincewind написа:
Off Topic
На местна почва, ако не друго, повечето дистрибутори предлагат 48 часова collect and return гаранция, което ще рече, че ако до два дни не се отремонтира повредата, джаджата се заменя с нова.
Едно е да нямаш телефон два дни, друго е месец и нещо.


Smile Звучиш така все едно никога не си ползвал БГ гаранцийте...било те и към мобилни оператори когато си купил нещо от тях....около мен всеки се е опарвал с телефон/таблет върнат за гаранция към мобилен оператор.

А и не е тема "Гаранция" на мобилни телефони ! Вметнах го просто като интро на историята не се захващайте ся къде е по-добре гаранцията тука или там....много моля.

Ееее, време беше да се включиш в дискусията.
Че чат-аджиите и скептиците-философи я превзеха. Rolling Eyes
Теоретици да искаш. Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Яну 18, 2014 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък не виждам, какво толкова не му харесвате на телефона.
Някой го е измислил, като концепция, произвел го е, друг го предлага, така има избор.
Аз лично телефоните ги троша и затова не си купувам скъпи такива.

Скоро помолих една КАМ-ка на Мтел да ми предложи хубав скъп метален телефон с копчета.
В момента съм с един Сони Ериксон с копчета на три години, на който дисплея му е сцепен на няколко места от над година и ме хваща срам да го вадя по бизнес срещи и т.н.
Та питам я аз и тя ме изпрати в магазина им в мол Парадай в София, а там какво да видя.
От Vertu нагоре, метални, с крокодилски кожи, с диаманти и все с копчета.
Всичките са по няколко хиляди лева естествено.

В момента ако искаш да си купиш телефон с копчета трябва или да се задоволиш с пластмасов боклук или минаваш на хай-примиум клас.
Няма среден клас, камо ли пък метален.

Та по въпроса с изказванията за този Land Rover ми прилича за баснята с лисицата и гроздето, 'дето казала, че било кисело щото не го стигала....
Това далеч не е скъп телефон а среден ценови клас.
Съб Яну 18, 2014 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Става все по-интересно тук Very Happy (а аз отдавна си реших проблема ).
Но благодаря все пак за сериозната дискусия дъра-бъра , идеи и съвети Croc .

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Нед Яну 19, 2014 2:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Притежавам бюджетен модел HTC Desire 200. Взех го с отстъпката за преподписване на договор. Идеята ми беше да го използвам за телефон и навигация в планината. Впечатленията ми от използването му, като GPS са отлични. Използвам приложение OruxMaps в комбинация с картите от BGMountains. В места с липса на GSM обхват телефонът преминава самостоятелно в самолетен режим. Относно точността, при изкачване на Баташки Снежник, ползвах track, който покриваше маршрута частично и след, като се отклонихме от следата на track-a, веднага започна да сигнализира(отклонение до 10 метра). Доволен съм от работата на телефона, като GPS и за сега нямам никакви намерения да инвестирам в специализирано GPS устройство. Замислям закупуването на соларна клетка или изработването на такава, тъй, като замислям експедиция "Родопски Двухилядници", която ще прекоси доста голяма част от Родопите и ще бивакуваме на палатки през по-голямата част от времето.
Нед Яну 19, 2014 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Не че нещо, ама като "по поръчка" Амазонът ми изплю един банер с реклама на ей това: Discovery V5 - 3.5 Inch Capacitive Screen Waterproof Shockproof Android 4.0 Smart Phone MTK6515 1.0GHz WiFi (Yellow,Black,Blue,Green) за 118 долара, та реших да уведомя обществеността. Пере, готви, чисти, цепи, лепи, вулканизира, изобщо прави самия си притежател излишен. Коментарите на потребителите са разнопосочни, от супер машинка до пълен боклук, пък вие си преценявайте сами.
Сря Яну 22, 2014 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
256 RAM/ROM ...освен ако не си мастър ще е трудно да си подготвиш картата за да компенсира рома

1GHz single core - това е дърто модел 2012...бавно..харчи повече ток.

320x480...

Успех с карти и навигация. Бавно е не струва. Цената е заради гумите Smile

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Чет Яну 23, 2014 2:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде да поспамя малко, след последният ъпдейт с новия андроид батерията се държи доста по добре ...

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пет Яну 24, 2014 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov