ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътека до хижа Пашалийца от Наречен?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Пътека до хижа Пашалийца от Наречен?
Автор Съобщение
MGK



Регистриран на: 22 Яну 2014
Мнения: 4

Мнение Пътека до хижа Пашалийца от Наречен? Отговорете с цитат
Чух, че има опция за такъв маршрут и преди месец-два проверих за пътечката в интернет и ударих на камък. Съвсем наскоро ми изникна в главата за нея и сега пак не мога да намеря нищо. Може ли някой да помогне и да каже откъде започва, колко време трае, нещо интересно по нея и прочие? Благодаря предварително.
Чет Яну 23, 2014 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Re: Пътека до хижа Пашалийца от Наречен? Отговорете с цитат
MGK написа:
Чух, че има опция за такъв маршрут и преди месец-два проверих за пътечката в интернет и ударих на камък. Съвсем наскоро ми изникна в главата за нея и сега пак не мога да намеря нищо. Може ли някой да помогне и да каже откъде започва, колко време трае, нещо интересно по нея и прочие? Благодаря предварително.

Написването на "наречен пашалийца" в Google вади на прима виста ето това:
http://www.mtb-bg.com/index.php/trails/gpstracks/1026-gpstrack0006-rodopi
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=turizym&Number=1947245096&page=16&view=collapsed&sb=9&part=all&vc=1

Пък и тук във форума има това-онова:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=46788&sid=2d39f15b519185b40ab240f6b8f1cf24
Чет Яну 23, 2014 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MGK



Регистриран на: 22 Яну 2014
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Моя вина, че не съм догледал, както трябва. Благодаря за отговора. Smile
Чет Яну 23, 2014 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
MGK написа:
Моя вина, че не съм догледал, както трябва. Благодаря за отговора. Smile

Няма лошо, за това сме тук. Приятна разходка, като затръгваш. Хубаво е там, ама много е хубаво.
Чет Яну 23, 2014 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
MGK



Регистриран на: 22 Яну 2014
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
MGK написа:
Моя вина, че не съм догледал, както трябва. Благодаря за отговора. Smile

Няма лошо, за това сме тук. Приятна разходка, като затръгваш. Хубаво е там, ама много е хубаво.


Не знам колко ще е приятно, тъй като ще е към средата на февруари. И да, от снимките които видях, наистина е много красиво.
Съб Яну 25, 2014 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Най-приятният" път до х. Пашалийца е... по асфалта от с. Павелско. Има жълта маркировка, която в долната си част е по пътека, но по-нагоре е по пътя. По този начин си спестявате всички неизвестни около двата "маркирани" маршрута от Нареченски бани - по Люти дол и през Зареница. После за компенсация може да си направите една разходка по жълтата маркировка за х. Момчил юнак, докъдето ви се ходи. Разклонът е малко преди да стигнете до х. Пашалийца от с. Павелско. Маркиран е.
Чет Яну 30, 2014 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
MGK



Регистриран на: 22 Яну 2014
Мнения: 4

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
"Най-приятният" път до х. Пашалийца е... по асфалта от с. Павелско. Има жълта маркировка, която в долната си част е по пътека, но по-нагоре е по пътя. По този начин си спестявате всички неизвестни около двата "маркирани" маршрута от Нареченски бани - по Люти дол и през Зареница. После за компенсация може да си направите една разходка по жълтата маркировка за х. Момчил юнак, докъдето ви се ходи. Разклонът е малко преди да стигнете до х. Пашалийца от с. Павелско. Маркиран е.


Благодаря! Ще го имам напредвид. Smile
Сря Фев 05, 2014 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gundu



Регистриран на: 18 Фев 2012
Мнения: 181
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
MGK написа:
ivailo.hr написа:
"Най-приятният" път до х. Пашалийца е... по асфалта от с. Павелско. Има жълта маркировка, която в долната си част е по пътека, но по-нагоре е по пътя. По този начин си спестявате всички неизвестни около двата "маркирани" маршрута от Нареченски бани - по Люти дол и през Зареница. После за компенсация може да си направите една разходка по жълтата маркировка за х. Момчил юнак, докъдето ви се ходи. Разклонът е малко преди да стигнете до х. Пашалийца от с. Павелско. Маркиран е.


Благодаря! Ще го имам напредвид. Smile


Хайде и от мен нещичко неискано... Wink

Качването до Пашалийца от Павелско си е съмнително удоволствие, поне за мен. Ако нямаш собствен превоз, Павелско не е удобно като начална точка, защото удобен обществен превоз до него практически няма и като се добави безкрайния Хасфалт нагоре.... е аз вече се отказах Very Happy .... освен с колата направо горе Wink
Разклона за Момчил юнак освен че е маркиран е оборудван и с хубава беседка и отличен пейзаж. В посока Момчил юнак поне в първите 30-40 минути няма нищо интересно - върви се по горски път през млада широколистна гора, на места прочистена лани. Обзор има само на едно място на 50-60 метра вляво от пътя, но... трябва да се следи за мястото...
Качването от Наречен до Пашалийца през Люти дол не е проблемно. Маркировката е жълта, много стара и рядка, но пък и трасето не е проблемно. Вода има на три места през около час едно от друго. Денивелация около 1000м, разстояние мерено преди 25г. със ЗиЛ-130 - 15км, време за пътуване - средно 4 часа без излишно напъване, по скоро яваш. През Зареница също не го виждам като проблемно за ориентиране, въпреки мизерната маркировка, но като характер и профил нещо не ми харесва. Особено последните 6-8км нагоре по Павелския Хасфалт Very Happy . Предпочитам го за слизане Wink .
Ако имаш мерак пиши на лични. Мога да ти го опиша като качване през Люти дол и слизане през Зареница ... или както пожелаеш.
Ааааа, да .... не е зле предварително да се обадите на Наско. По принцип горе уж винаги има хора ама дефакто..... може и да няма Smile .

_________________
ТУРИСТ - ЗДРАВИ КРАКА, ШИРОКА ДУША, РАНИЦА НА ГЪРБА...... И ПРАЗНА ГЛАВА,..
Чет Фев 06, 2014 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Ние сме ходили на Пашалийца само от Момчил юнак. Спуснахме се към Югово - много ми хареса - трудно и страшно Smile Към Лъки също ми се видя ОК от разклона.
Чет Фев 06, 2014 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov