ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Втори нов пътеводител на Централна Стара планина
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Втори нов пътеводител на Централна Стара планина
Автор Съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Респект за положения труд при ходенето, но най-вече при писането и систематизирането. Една малка неточност забелязах по любимия ми маршрут към вр.Марагидик през Бунаря - махалата на влизане в кв.Острец при вливането на р.Рибна в р.Острешка не се казва Маришница, а Боевци. Маришница е по поречието на едноименната река между Острец и Ново село.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Фев 17, 2014 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение ПРЕПОРЪКА Отговорете с цитат
Хубаво си разделил на на северни и южни подходи с опорни възли - населените места. Предлагам да включиш и БИЛНА ЧАСТ. Възли да са хижите и от всяка описание на трасетата до съседните и.
Вто Фев 18, 2014 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pelitko



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 63
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте отново!

Благодаря на всички за добрите думи и за препоръките на Dido и Mikesli. Забележката на Tito се оказа правилна и вече съм поправил името на махалата. Това му е хубавото на електронния сайт, че може постоянно да се поправя и подобрява. Написаното дотук в Краткия пътеводител приемам само като първоначална рамка. Смятам да работя още дълго по него и постоянно да го подобрявам. Надявам се в скоро време да отпадне и думата „кратък“. Който има забележки и препоръки нека ги направи.
Вто Фев 18, 2014 10:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
pelitko написа:
Здравейте отново!

Благодаря на всички за добрите думи и за препоръките на Dido и Mikesli. Забележката на Tito се оказа правилна и вече съм поправил името на махалата. Това му е хубавото на електронния сайт, че може постоянно да се поправя и подобрява. Написаното дотук в Краткия пътеводител приемам само като първоначална рамка. Смятам да работя още дълго по него и постоянно да го подобрявам. Надявам се в скоро време да отпадне и думата „кратък“. Който има забележки и препоръки нека ги направи.


Браво и от мен, с малко закъснение! Smile
Невероятното ти желание и подробните описания са дали своят плод! Успехи и продължение на всичко това!

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Вто Фев 18, 2014 10:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
pelitko, поздравления за труда!
Пет Фев 21, 2014 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много добро, поздравления!

И бих искал да вметна един въпрос. В твойте пътеписи (както между другото и в тези на Димо Колев) е пълно с изобилие от имена, повечето от които кое от кое по-трудни за прочитане и произнасяне. Та въпросът ми е от къде черпите информация за тези имена?
Питам в следната връзка: Зачетох се в маршрутите около Мирково, където аз още като ученик в лятните ваканции доста съм обикалял. Вярно е, че не съм си поставял за цел да разпитвам за имената, нито пък да ги запомням, но някои от тях, като Синокос, Калугерица, Червени камик, определено са ми познати и явно са изпозлвани от местните. За другите обаче не съм толкова сигурен, просто защото никога не съм ги чувал. Вместо това съм чувал други имена, липсващи от картите, но затова пък живи и изпозлвани. Например отбелязаните постройки под името "Овчарник" реално си имат имена, например "Данкин тор" или някакъв друг "... тор". Ако попиташ някой местен, той по-скоро ще те прекара през "торовете" вместо през Голем и Малък Прешивец, които имена нищо чудно да не са му и известни.
Пет Фев 21, 2014 4:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
pelitko



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 63
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Пак здравейте!
Искрено се радвам, че има само положителни мнения. Относно запитването на igurbev за наименованията. Когато писах, че очаквам коментари и препоръки за пътеводителя се надявах някой да обърне внимание именно на наименованията. Намирам ги много трудно и то най-вече в старите пътеводители. Колкото по нов е един пътеводител, толкова по-малко имена на местности има в него. Така например по маршрута от с. Рибарица до х. Бенковски не успях да узная името на нито една местност, освен на м. Царската почивка. В нито един пътеводител не намерих името на местността в която е построена хижа Бенковски. Хижарят също не го знаеше. Съвременните хора вече не се интересуват от такива подробности. Когато срещна някой в планината винаги го разпитвам за имената на местностите. Повечето от туристите и дори местните не знаят и едно име. Аз пък смятам, че имената са много важни. Наименованията на местностите носят допълнителна информация, правят маршрута по-жив и показват народната фантазия. Наскоро познат от с. Буново обеща да ме запознае с човек от селото, който бил като енциклопедия и знаел имената на всички местности около него. Ако науча нови имена веднага ще ги вкарам в маршрутите. Надявам се членовете на форума също да помогнат с повече информация. Тук е мястото да кажа, че имам и много сканирани книги. Имам нови и стари пътеводители, както и доста от книжките на Малка туристическа библиотека. Доскоро някои книги се пускаха във форума, но напоследък процеса нещо замря. Ако някой се интересува нека да пише на pelitko@abv.bg.
Пет Фев 21, 2014 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
pelitko написа:
Надявам се членовете на форума също да помогнат с повече информация. Тук е мястото да кажа, че имам и много сканирани книги. Имам нови и стари пътеводители, както и доста от книжките на Малка туристическа библиотека. Доскоро някои книги се пускаха във форума, но напоследък процеса нещо замря. Ако някой се интересува нека да пише на pelitko@abv.bg.


Щеше да сканираш книги, не се обади повече ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Фев 21, 2014 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pelitko



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 63
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Точно това правех - сканирах и писах пътеводителя. Планинарската карта наистина ме интересува. Ще ми бъде много интересно да поработя малко по нея, но засега нямам никаква възможност. Дори сканирането и писането стават през работно време. Ще продължавам да пращам тракове. Засега ходя много рядко, но скоро нещата ще се променят.
Съб Фев 22, 2014 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, за сканиране имам предвид това - "Средна Стара планина", "Васильовска планина" и "Вежен"

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Фев 23, 2014 10:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pelitko



Регистриран на: 08 Яну 2010
Мнения: 63
Местожителство: СОФИЯ

Мнение Отговорете с цитат
Сканирал съм ги отдавна. Разбрах, че оттук-оттам няма как да събера цялата информация която ме интересува. Записах се в библиотеката и взех книгите оттам. В градската библиотека на площад Славейков ги дават и за вкъщи.
Пон Фев 24, 2014 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
Ашкоолсун и от мен Very Happy
Вто Мар 04, 2014 7:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления и от мен! С интерес чета блога ти.
Вто Мар 04, 2014 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
obla4e



Регистриран на: 09 Май 2013
Мнения: 34
Местожителство: на изток от Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско и от мен!
Не ходя много често по планината, но съм ползвала и аз част от блога.
Сполай ти! Smile
Нед Юли 24, 2016 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov