ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Условия/Обстановка горе.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Условия/Обстановка горе.
Автор Съобщение
danin94



Регистриран на: 15 Сеп 2012
Мнения: 251
Местожителство: Карлово

Мнение Отговорете с цитат
Сняг за момента имам предвид 18-19. 01 , има достатъчно предвид безснежието по принцип за сезона , по северните склонове на масива Равнец и деретата даващи началото на Стара река , наѝ вече в гората , поне 25-30 см. че и повече , не е фирнован гази се но се ходи сравнително лесно .... пътеката от Равнец за Левски по Гивгиле бурун е сравнително чиста ...






Вто Яну 21, 2014 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
loudidd



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 329

Мнение Отговорете с цитат
След форумната среща, бихте ли споделили :

- условия по оставянето на кола около Хр.Даново - къде?
- нужда от снегоходки от Хр.Даново до х.Козя стена по пътеката през Узунбурун?
- някой върна ли се после към Хр.Даново през х.Ехо и Юмрука и какви са условията - по билото и на връщане от х.Ехо до Хр.Даново?

Благодаря!
Пон Фев 10, 2014 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
След форумната среща, бихте ли споделили :

- условия по оставянето на кола около Хр.Даново - къде?
- нужда от снегоходки от Хр.Даново до х.Козя стена по пътеката през Узунбурун?
- някой върна ли се после към Хр.Даново през х.Ехо и Юмрука и какви са условията - по билото и на връщане от х.Ехо до Хр.Даново?

Благодаря!


Колите на "Секретното", няколко километра след селото по асфалтиран, разбит в началото, но приемливо, път. В самото село не е препоръчително според достоверна информация.
Снегоходки по Дамлъдере не трябват, да не говорим, че и горе снега едва ли ще се задържи дълто.
Пон Фев 10, 2014 9:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
loudidd написа:
След форумната среща, бихте ли споделили :

- условия по оставянето на кола около Хр.Даново - къде?
- нужда от снегоходки от Хр.Даново до х.Козя стена по пътеката през Узунбурун?
- някой върна ли се после към Хр.Даново през х.Ехо и Юмрука и какви са условията - по билото и на връщане от х.Ехо до Хр.Даново?

Благодаря!


Колите на "Секретното", няколко километра след селото по асфалтиран, разбит в началото, но приемливо, път. В самото село не е препоръчително според достоверна информация.
Снегоходки по Дамлъдере не трябват, да не говорим, че и горе снега едва ли ще се задържи дълто.


Напразно си се притеснявал за колата. Аз моята както ти казах я оставих в селото и си беше цялата там на слизане. А освен това си направих майтап с един местен мустакат герой що не пипат а ги оставят целички, а той рече , че вече много много не пипали колите, щото повече гледали (само не разбрах кой гледал повече - местните ли, полицаите ли Laughing Laughing Laughing ).
Пон Фев 10, 2014 9:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
loudidd написа:
След форумната среща, бихте ли споделили :
- някой върна ли се после към Хр.Даново през х.Ехо и Юмрука и какви са условията - по билото и на връщане от х.Ехо до Хр.Даново?

Алекс, без снегоходки се затъваше само на поляната преди Кавладан и на слизане от Юмрука, но поносимо. Никъде нямаше сняг над коленете.
На мен лично ми беше по-лесно да газя на няколко места, отколкото да нося две кила отгоре два дена Wink
Котките също не сме слагали, мислех на Юмрука че ще има нужда, но снегът беше мек и се качихме лесно. Smile

Ако си оставите колата на "секретното" и после се връщате до нея е малко проблемно ориентирането без GPS на слизане, ако замръкнете. На картата на Домино е даден път с жълта маркировка, който се отбива от пътеката за Розино и води до там, обаче такава маркировка няма. Но пътя го има, само трябва да държите картата и компаса под ръка Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Фев 11, 2014 9:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Някой ходил ли е тия дни до х.Равнец-има ли сняг по пътя и ако да - от къде започва?

Мога ли някъде по пътя да си набира коприва за салатка?
Вто Фев 18, 2014 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Някой ходил ли е тия дни до х.Равнец-има ли сняг по пътя и ако да - от къде започва?

Мога ли някъде по пътя да си набира коприва за салатка?

Снегът към връх Кочмара е на малки петна, изглед от Карлово към дата 20-02! В гората до хижа Равнец няма да има грам сняг! Относно коприва, мисля че е рано още, но може и да бъркам! Виж разните му минзухари, кокичета напират здраво, ще се получи приятна разходка! Поздрави! Smile

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Чет Фев 20, 2014 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря! Смятам да си направя една разходка до хижа Равнец, но не съм решил точно кога и исках да знам с каква екипировка да тръгна. Относно копривата знам, че края на февруари, началото на м.март има в предбалкана, но и аз не знам на 1200 м. нв как стои положението (бях чел някакъв пътепис, че около х.Равнец имало коприва навсякъде, но ставаше дума за м.юни все пак). Та затова смятам след седмица може би да проуча нещата "на живо" Smile
Чет Фев 20, 2014 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да каже как е снега по подсичащата пътека Амбарица-Добрила и ако се задържи времето такова безснежно до празниците 1-3 март ще е безопасна за минаване. Че ни се ходи малко из Стенето и Кралимаркова дупка.
Чет Фев 20, 2014 1:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
никой ли не е минавал поне отгоре наскоро???
Пет Фев 21, 2014 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7023&postdays=0&postorder=asc&start=300

Разгледай албумите на stefan_iliev38 снимки #672,673,674 от I част, нищо че са снимани от доста далеч ще ти дадат някаква бегла представа.Но по добре си карайте през върха и от Малка Амбарица надолу.
Съб Фев 22, 2014 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Stefak написа:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=7023&postdays=0&postorder=asc&start=300

Разгледай албумите на stefan_iliev38 снимки #672,673,674 от I част, нищо че са снимани от доста далеч ще ти дадат някаква бегла представа.Но по добре си карайте през върха и от Малка Амбарица надолу.


Това го видях и аз от билото над Козя стена. Но от тогава мина много време и повечето сняг вече го няма. Затова искам прясно инфо ако има
Съб Фев 22, 2014 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
В Централен Балкан си беше топло до вчера. До плюс 9. До тихо. Дори на заслон Ботев. На Росоватец духаше, ама там е така. Малко мъгли. Всичко в рамките на датите 19-22 фев. Маршрута беше гр. Карлово-х.Левски-засл. Ботев-върха Ботев-х.Тъжа-вр.Росоватец-х.Мазалат-х.Партизанска песен.
А да, сняг малко и мокър кишав. В гората над х. Тъжа това може да е проблем Very Happy
Нед Фев 23, 2014 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
danin94 написа:
.... пътеката от Равнец за Левски по Гивгиле бурун е сравнително чиста ...


Предполагам това е пътеката от х.Равнец през Булката за х.Левски? Ако е така, сега как е положението, че мисля 28.02-01.03 да си направя една разходка - интересува ме по-точно може ли да се минава без снегоходки, котки и пикели, маркирана ли е, има ли опасност от изгубване, защото ще минавам за пръв път?
Сря Фев 26, 2014 2:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Прогнозата за вр.Ботев

http://www.mountain-forecast.com/peaks/Botev/forecasts/2376
Сря Фев 26, 2014 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Следваща
Страница 3 от 22

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov