ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Специализирани часовници за планина
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Специализирани часовници за планина
Автор Съобщение
Fulcrum



Регистриран на: 08 Фев 2009
Мнения: 3
Местожителство: Kazanlak

Мнение Часовник..... Отговорете с цитат
Здравейте, интересувам се, дали някой се е замислял в избирането на часовник за планина, тоест за екстремни условия Wink , по-точно хубав, издръжлив часовник. От скоро започнах да тарся , но не мога да избера марка. Не мога да намеря в БГ магазин за часовници.Все пак, мисля че всеки, намиращ се в гора или някъде другаде, е хубаво да има с него часовник,да ли той би бил с компас или някоя друга екстра javascript:emoticon('Wink'). Ако някой има представа къде (може да се намери тук в БГ) и какъв часовник е добър нека сподели. Smile Поздрави !!!

_________________
Салих Сали, гр Казанлък...........
Чет Фев 19, 2009 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Часовникът е suunto, а магазинът е sportrax
Чет Фев 19, 2009 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: Часовник..... Отговорете с цитат
Fulcrum написа:
Здравейте, интересувам се, дали някой се е замислял в избирането на часовник за планина, тоест за екстремни условия Wink , по-точно хубав, издръжлив часовник. От скоро започнах да тарся , но не мога да избера марка. Не мога да намеря в БГ магазин за часовници.Все пак, мисля че всеки, намиращ се в гора или някъде другаде, е хубаво да има с него часовник,да ли той би бил с компас или някоя друга екстра javascript:emoticon('Wink'). Ако някой има представа къде (може да се намери тук в БГ) и какъв часовник е добър нека сподели. Smile Поздрави !!!


Като марка Suunto се слави като една от най-добрите.

официален сайт: http://suunto.com/

тук можеш да се ориентираш в цените в БГ: http://www.esport.bg/rw/categories/62-planinarski.html

Не знам в sportrax какво предлагат, но аз като звънях да разбера как да си купя часовника, вносителя ме насочи към магазина на Rossignol на Фритьоф Нансен. Там има и човек, който може да ти обясни различните функции и натройки.

Тук пък можеш да прочетеш описания и мнения на три часовника единият от които е suunto observer sr:
http://ftp.domainbg.com/tuono/Page_Drugi.htm
Чет Фев 19, 2009 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fulcrum



Регистриран на: 08 Фев 2009
Мнения: 3
Местожителство: Kazanlak

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за бързите отговори, със сигорност инфото ще ми послужи Smile . Аз по-скоро търся часовник от този тип http://countycomm.com/compassmaratac.htm ACQ Maratac или Marothon Wink, мн много не ми харесват изцяло часовници без стрелки , като изключим TCM Hiking Watch.. Поздрави!!! Smile

_________________
Салих Сали, гр Казанлък...........
Чет Фев 19, 2009 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Влади



Регистриран на: 22 Яну 2009
Мнения: 26
Местожителство: Швейцария

Мнение Отговорете с цитат
Fulcrum написа:
Благодаря за бързите отговори, със сигорност инфото ще ми послужи Smile . Аз по-скоро търся часовник от този тип http://countycomm.com/compassmaratac.htm ACQ Maratac или Marothon Wink, мн много не ми харесват изцяло часовници без стрелки , като изключим TCM Hiking Watch.. Поздрави!!! Smile

В такъв случай това е твоят часовник:

http://www.nextag.com/Tissot-T33-7-888-572950384/prices-html

Скъп е, но всичко останало след първото по-интензивно ползване в планината ще заприлича на ритана манерка. А този е с титанов корпус и верижка и сапфирено стъкло. Тоест е направо бомбоустойчив.

_________________
Планинарите могат и на море да ходят, но не виждат смисъл.
Вто Фев 24, 2009 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От две години ходя интензивно по планините в България. Ползвам едно касио за 100 лева, не съм забелязал планината да му се е отразила неблагоприятно... Предполагам и едно Q&Q от 20 лева ще изкара няколко сезона. Ако ти трябва компас купи си, а най- добре ако ще даваш 400-500 лева за часовник - разпредили ги така 20 лева за часовник, останалите за GPS.
Ходил съм във всякакви условия, не само когато Райчо пече и ни се усмихва Cool .

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Фев 25, 2009 1:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Влади



Регистриран на: 22 Яну 2009
Мнения: 26
Местожителство: Швейцария

Мнение Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
От две години ходя интензивно по планините в България. Ползвам едно касио за 100 лева, не съм забелязал планината да му се е отразила неблагоприятно... Предполагам и едно Q&Q от 20 лева ще изкара няколко сезона. Ако ти трябва компас купи си, а най- добре ако ще даваш 400-500 лева за часовник - разпредили ги така 20 лева за часовник, останалите за GPS.
Ходил съм във всякакви условия, не само когато Райчо пече и ни се усмихва Cool .

Аз също съм с CASIO - моделът е Wave Ceptor, с радиосинхронизация. Пластмасорляк е и от катеренето по скалите вече не прилича на нищо, но си работи и не смятам да го сменям. А и под душа съм с него. Ако беше Тисо-то, щеше да е като нов, обаче.
Иначе съм напълно съгласен - най-добре от гледна точка на възможности е GPS + обикновен херметичен часовник.

_________________
Планинарите могат и на море да ходят, но не виждат смисъл.
Сря Фев 25, 2009 8:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Човека питаше за часовник - здрав и ако можело с екстри. Не беше уточнил какви са му представите и не получи точен отговор. Smile

А ако ще изместваме темата на GPS , то моят скромен опит (+ този на няколкочовека с които ходим от време на време на планина) показва че когато е имало нужда от GPS - той не работи.
Чет Фев 26, 2009 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fulcrum



Регистриран на: 08 Фев 2009
Мнения: 3
Местожителство: Kazanlak

Мнение Отговорете с цитат
Намерих нещо готино, макарче няма мн екстри, но виждам че се използва от военните Wink http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://glennmoller.com/traser_p6502_01.jpg&imgrefurl=http://glennmoller.com/%3Fp%3D179&usg=__oF_f_kL2ZUVOmDKNyA-qEF6ger4=&h=847&w=800&sz=97&hl=bg&start=35&um=1&tbnid=ZcqUYCMysv9hZM:&tbnh=145&tbnw=137&prev=/images%3Fq%3Dtraser%26start%3D21%26ndsp%3D21%26um%3D1%26hl%3Dbg%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:en-GB:official%26sa%3DN linka iszob6to ne e golqm Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Салих Сали, гр Казанлък...........
Чет Фев 26, 2009 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, по въпроса с часовниците- аз почти винаги ходя с два- 1) неотменно закачен на раницата TSM- евтин, но коректно следи промяната на надморската височина и температурата, компаса му не ми допада- батерията държи почти година, та и повече и 2) на ръката Касио Протрек- ползвам го заради безупречния му компас и здравина на титаниевия корпус и верижка- той е по- скъпичък и може да се замени с достатъчно добър, но не така скъп магнитен компас, който е по- удобен за зимата защото е по- лесно достъпен, когато е на врата ти. Но аз това имам и това ползвам. Има свестни часовници дори с GPS, но батериите им държат по 1 ден, а смяната им не е подходяща за "горе". Така че "универсален боец" няма- компромисите по отношение на цена/ живот на батерията/ полза ще трябва да избереш сам. Успех! И сподели какво си избрал и как се държи в реални условия.
Всъщност се сетих, че "чат-пат" ползвам и трети- пулскомпютър, но наистина е "чат-пат"/рядко/.
Пет Фев 27, 2009 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм, наблюдението на Слави за ГПС-то е интересно. Неработене на машинката трудно може да се случи освен от батерии - това моя опит. При добър запас от батерии издънки не съм имал.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Фев 28, 2009 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, явно отговора на Слави е силно зависим от моделите, до които е имал контакт. Rolling Eyes Ти пък го прие сякаш лично Razz . Не всички имат всичките екстри накуп???
Истината е в Истината- без всички тези екстри, а в усещането- "Усещането за Планина".
W_sjankata на Пиродата и Планината. ............. ......... Wink
Съб Фев 28, 2009 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не мисля, че има нещо лично. Моя съм го пробвал само в мъгел до 50 метра видимост, като го пробвам в условия на 5 метра тогава ще споделям отзиви Smile
(забравих - 60CSx е модела на Гармин, който ползвам)

_________________
Който пие бира не умира!
Съб Фев 28, 2009 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
Дидо, явно отговора на Слави е силно зависим от моделите, до които е имал контакт. Rolling Eyes Ти пък го прие сякаш лично Razz . Не всички имат всичките екстри накуп???
Истината е в Истината- без всички тези екстри, а в усещането- "Усещането за Планина".
W_sjankata на Пиродата и Планината. ............. ......... Wink


А, ти пък - не е до лично разбира се. Коментирам надеждността на машинката само, то няма нищо общо с екстрите. То ГПС-а определено не намалява усещането за планина - виси на раницата и това е Smile

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Мар 02, 2009 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, разкажи къде ходихте. Мен ме тръшна нещо на леглото- пиши,та покрай вашите ходения да поскитам поне виртуално и аз...
Пон Мар 02, 2009 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov