ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
За приятелите, левурдата и анасонлийката
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:

Аз и затова смятам хич и да не ги питам лятоска, ами на своя глава да си направя няколко и да ги поставя на някой маршрут дето хич го няма + маркировка с боя. Веднага се сещам за този по Джафар дере до Орлово гнездо дето навсякъде са го писали с жълта маркировка, а тя май само под камъните може да я има. Че като излезе (дай боже) лятоска втората част на мойто творение и аз да мога да кажа че е маркирана пътеката. А той е нужен и красив маршрут.

Извинявам се за спама но по посочения маршрут по Джафар дере маркировка има,вярно,че се губи на места но я има и не е под камъните,на поне три четири места има и табелки.Много добре би било наистина да се поднови маркировката и да се сложат упътващи табели на разклончето за водопада.
Чет Фев 27, 2014 5:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
И така, датата остава 25 - 27 Април. Сборен пункт - навеса с петте чучура, на р.Немойдере. Намира се на Ришкия проход, над Крумовия мост, точно на най-големия обратен завой. Координати на чешмата:
42гр 55.895'
026гр 57.029'
Всеки да си носи палатка и спален чувал.
Ще маркираме с боя, който има възможност, да донесе бяла и червенв боя. Ако някой може, да донесе и табели.
Левурда всеки може да си набере с чували.
Бъдете здрави

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 02, 2014 2:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:


За слънце гаранция не дават. Сигурно избеляват ако са на силно слънце, ако са на сянка не им пречи. Виж на дъжд и сняг проблеми няма. Ако не ти дадат от БТС можем да пробваме да сложим такива на няколко места. Аз ще ги направя - пари не искам. За няколко броя проблеми няма.

Интересно ми е тези дето ги дават от БТС празни ли са или готови. Ако е второто то явно имат само за КЕ, инак трябва бездънен да е този склад. Аз и затова смятам хич и да не ги питам лятоска, ами на своя глава да си направя няколко и да ги поставя на някой маршрут дето хич го няма + маркировка с боя. Веднага се сещам за този по Джафар дере до Орлово гнездо дето навсякъде са го писали с жълта маркировка, а тя май само под камъните може да я има. Че като излезе (дай боже) лятоска втората част на мойто творение и аз да мога да кажа че е маркирана пътеката. А той е нужен и красив маршрут.

колегата може би говори за материал, подобен на тоя от който носех аз табелки на върбишки рижки. материала ми го носи един авер - от разни реклами които вече не са нужни или са се счупили - от едната страна е с рекламната рисунка, но от другата е бял. с шаблонче и червен спрей /авто, лак да лъщи Smile/ мисля прилични табелки се получиха. работи се наистина лесно - разчертаваш с макетния нож и чупиш. кове се лесно пирон през него /няма нужда да се пробиват дупки. миналата година бях направил към 130 парчета с размиреи около 10х10 см. тая година май ще взема да направя още и пак да се включа в мероприятието Very Happy
/забравих да спомена - на моите себестойноста им е: за материал - 0лв, за спрей - 13лв.. колко прави към 10 стотинки на парче май Smile/
Нед Мар 02, 2014 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
И така, датата остава 25 - 27 Април. Сборен пункт - навеса с петте чучура, на р.Немойдере. Намира се на Ришкия проход, над Крумовия мост, точно на най-големия обратен завой. Координати на чешмата:
42гр 55.895'
026гр 57.029'
Всеки да си носи палатка и спален чувал.
Ще маркираме с боя, който има възможност, да донесе бяла и червенв боя. Ако някой може, да донесе и табели.
Левурда всеки може да си набере с чували.
Бъдете здрави


Мечо, кажи размера на табелите какъв да бъде и какво да има на тях написано. Ако можеш го скицирай, ако можеш снимка пусни. Ще се постарая да направя няколко - колко за сега не мога да кажа. Нека първо видя размера и тогава. От мен има една червена и две бели бои за боядисване. И да не успея да дойда (което за сега не се очертава) поне ще намеря начин да ги изпратя по някой.

Към joy_boy: Тези за които говоря са си неизползвани и се печата директно върху тях на машина. Стават красиви и най-важното мастилото влиза в самия материал и не се бели или изтрива. Дори да го одереш с остър предмет надписа не се нарушава.
Нед Мар 02, 2014 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Като разчиствах гаража и намерих няколко кръгли ламаринени парчета от неръждавейка. С големината на нормална марка са. Мисля да ги боядисам и пробия. Това заковано на подходящо дърво е почти вечно.
Нед Мар 02, 2014 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
...Мечо, кажи размера на табелите какъв да бъде и какво да има на тях написано. Ако можеш го скицирай, ако можеш снимка пусни. Ще се постарая да направя няколко - колко за сега не мога да кажа. Нека първо видя размера и тогава. От мен има една червена и две бели бои за боядисване. И да не успея да дойда (което за сега не се очертава) поне ще намеря начин да ги изпратя по някой...

Миналата година слагахме такива, изработи ги joj boj;
mikesli написа:
Такива табелки има поставени покрай Бутора. Ако вървите по главното трасе - няма да ги видите, но ако се отклоните например за чешмата, такива табелки ви връщат на маршута. От там видях идеята и ми хареса.

Слагахме и такива, изработени от mikesli:

Това са на Мариана от БТС:
[/quote]

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 02, 2014 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:

...Мечо, кажи размера на табелите какъв да бъде и какво да има на тях написано. Ако можеш го скицирай, ако можеш снимка пусни. Ще се постарая да направя няколко - колко за сега не мога да кажа. Нека първо видя размера и тогава. От мен има една червена и две бели бои за боядисване. И да не успея да дойда (което за сега не се очертава) поне ще намеря начин да ги изпратя по някой...

Ако имаш малко свободно време, прочети следната тема от 10 - 15 страница. Много неща ще ти се изяснят.

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=5460&postdays=0&postorder=asc&start=135

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 02, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Вие тая пътека ще я направите магистрала, то човек като неможе да се изгуби поне веднъж на този преход, ко" ще разказва после Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Мар 03, 2014 10:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Вие тая пътека ще я направите магистрала, то човек като неможе да се изгуби поне веднъж на този преход, ко" ще разказва после Laughing

Целта ни е да увеличим броя на туристите. А това може да стане с хубави "магистрали". Не ги правим за такива, които са самоуверени, че познават всички пътеки.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Мар 03, 2014 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
meco тази тема на времето я следях, сега пак я прегледах. Ще направя един проект на табела и ще я пусна тук за одобрение. Само, че си мисля ще трябва два вида да се направят - в зависимост от коя страна на пътеката ще се поставя. Тези жълтите празните нямат такъв проблем. При тях избираш как да е обърната табелката, на къде да сочи и тогава слагаш надписа.
Пон Мар 03, 2014 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
миналата година бях направил и няколко продълговати такива от същия материал като стрелки, боядисани с червено където трябва а мястото за надписа празно. носех и шаблон изрязан от тънка ламарина с лазер надпис КОМ-ЕМИНЕ за да се слага според това на къде е врътната табелата, ама с шаблона нещо не можех да работя удобно. моите със сигурност не са професионално изработени, нито пък толкова дълготрайни, но нищо не ми струва да направя още 150тина. ако можеш да докараш добра цена - това ще е страхотно, и ще участвам с пари до колкото мога. но ако всеки изрови по нещо от гаража, отдели няколко часа и вложи малко труд - пътеката ще я маркираме цялата 3 пъти Smile
това са от миналата година табелките да поясня :
http://ubuntuone.com/5Xe0d4b6XeYYoFDuyYlmQv
Пон Мар 03, 2014 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
meco тази тема на времето я следях, сега пак я прегледах. Ще направя един проект на табела и ще я пусна тук за одобрение. Само, че си мисля ще трябва два вида да се направят - в зависимост от коя страна на пътеката ще се поставя. Тези жълтите празните нямат такъв проблем. При тях избираш как да е обърната табелката, на къде да сочи и тогава слагаш надписа.

Само стрелки без надписи се правят по-лесно. Ако са без надписи, лесно се обръща посоката.
Табела сложена от дясната страна на пътеката, ако сочи на изток, слагаме я от лявата страна и сочи на запад.
То се знае и без надпис, посоката е Ком или Емине.
Всякакви табели ще вършат работа.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Мар 03, 2014 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Понеже в темата има и за левурдата-та неска брахме вече около Грамадлива...Галин на ски базата каза че е готвил и коприва вече...-така че-айде почвайте я!!! Very Happy
Пон Мар 03, 2014 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Да питам

табелите които смятам да направя ще са като големина и вид като тази жълтата от снимката (без опашка и стрелката ще е без мустаци). Надписа после ще го уточняваме



Че въпросът ми е колко горе долу бройки ще трябват за този участък според вас. Закръглен порядък, че да видя как ще излязат хем като печат, хем като стойност
Чет Мар 06, 2014 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Да питам

табелите които смятам да направя ще са като големина и вид като тази жълтата от снимката (без опашка и стрелката ще е без мустаци). Надписа после ще го уточняваме



Че въпросът ми е колко горе долу бройки ще трябват за този участък според вас. Закръглен порядък, че да видя как ще излязат хем като печат, хем като стойност

Може би, 10ина броя ще стигнат, но и сто да са, ще им намерим място. Дървета в гората колкото искаш.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Мар 06, 2014 3:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  Следваща
Страница 3 от 24

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov