ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине 2014 - лято
Иди на страница 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине 2014 - лято
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Ком Емине 2014 - лято Отговорете с цитат
martinov написа:
Мисля ,че трябва да се отвори нова тема Ком-Емине лято 2014г и това по моето скромно мнение трябва да го направи Meco Puh.
Meco напиши първите редове по тази тема към тези който смятат да минат Ком-Емине това лято и да им пожелаем успех.


Не зная защо аз, но след като си предложил, няма да откажа.
Пожелавам, тези които тръгнат по пътеката от връх Ком за нос Емине да се радват само на успешен край.
Запомнете, щастие е дори да не стигнете до морето.
Двойно по-голямо е, ако стигнете до морския бряг!





_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Фев 08, 2014 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
През 2011г имах голямото желание да мина Ком- Емине имах и уговорка с Мечо но така стана ,че служебните задължения ми попречиха да осъществя тази моя мечта. Зимата усуках коляното на Витоша и дълго време не можех да ходя пълноценно.
Тази година имам голямото желание да мина Ком-Емине но вече не се заричам времето ще покаже важно е ,че мерака не съм загубил .
Пожелавам на всички който имат желанието това лято да минат Ком-Емине да могат да осъществят тази своята мечта.

_________________
martinov66@abv.bg
Чет Фев 13, 2014 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
OpenMind



Регистриран на: 02 Яну 2012
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
Тази година организатор на Националния Поход "Ком-Емине" е Туристическо Дружество "Руен"-Пловдив.
Този поход се осъществява с подкрепата на БТС.
Освен него от дружеството организират още един клубен поход, който е месец по-рано.
От тук, който има желание да се включи, може да се изтеглят маршрутите по дни.
Чет Фев 27, 2014 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тед



Регистриран на: 02 Авг 2013
Мнения: 5
Местожителство: Русе

Мнение ТРЪГВАМ !!!!! Отговорете с цитат
От няколко години се каня да премина този маршрут и ето че това лято в началото на месец юли тръгвам, като особеното е, че съм си го разделил на три части, които смятам да преодолея в три последователни лета : това лято - от връх Ком до прохода Беклемето, следващото - от прохода Беклемето до гара Кръстец и през лятото на 2016 година - от гара Кръстец до нос Емине. Причината за това разделяне на прехода Ком - Емине е, че няма как да отсъствам поради лични и служебни причини толкова продължително време, че да мога да го преодолея наведнъж, но за мен и това си е вариант Smile


Последната промяна е направена от Тед на Чет Мар 20, 2014 10:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Мар 14, 2014 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Да знаеш, че Пътеката води до пристрастяване и ако всичко е наред може да ти е трудно да спреш на Беклемето Wink

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Мар 14, 2014 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тед



Регистриран на: 02 Авг 2013
Мнения: 5
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам, че тръпката си е голяма, но съм наясно със себе си и на Беклемето искам не искам ще хващам преминаващия автобус от Пловдив за Плевен Very Happy
Пет Мар 14, 2014 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Re: ТРЪГВАМ !!!!! Отговорете с цитат
Тед написа:
От няколко години се каня да премина този маршрут и ето че това лято в началото на месец юли тръгвам, като особеното е, че съм си го разделил на три части, които смятам да преодолея в три последователни лета : това лято - от връх Ком до прохода Беклемето, следващото - от прохода Беклемето до гара Кръстец и през лятото на 2015 година - от гара Кръстец до нос Емине. Причината за това разделяне на прехода Ком - Емине е, че няма как да отсъствам поради лични и служебни причини толкова продължително време, че да мога да го преодолея наведнъж, но за мен и това си е вариант Smile


Пожелавам ти успешен, безпроблемен и сух преход! Smile
Question Само не разбрах кога ще правиш втория и третия етап. Това лято 2014 - първия етап, следващото е 2015 - втория етап, третия пак ли 2015 или е грешка и си имал предвид 2016?

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 20, 2014 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Тед



Регистриран на: 02 Авг 2013
Мнения: 5
Местожителство: Русе

Мнение КОРЕКЦИЯ!!! Отговорете с цитат
Права си в забележката си, последния етап ще е през лятото на 2016 година! Smile И ти благодаря за пожеланията!
Чет Мар 20, 2014 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Тед,

Лично мое мнение - това, което си намислил, няма да бъде Ком-Емине, а най-обикновени излети в Стара планина, без връзка помежду си.

Моето предложение е да минеш трите етапа още през тази година. С 3-4 дни отпуска си осигуряваш 5-6 почивни дни, които са напълно достатъчни за изминаване с много бързо темпо на една трета от маршрута. Можеш да разчиташ и на подкрепа от наша страна - логистична и за компания. Почивните дни май месец можеш да минеш първия етап, юли месец - втория, а третия - есента не се ли събират пак някакви почивни дни?

Очарованието и магията на Ком-Емине се състои именно в бавното, но неумолимо приближаване към края на Стара планина и Морето. Smile
В това да отхвърляш една по една седемте карти от маршрута. В къпините на Изтока. И сладката умора в краката, стъпващи по пясъка...

Лично мое мнение, разбира се. Пък 2016 година, когато вече ще си разучил маршрута, може да ти се отдаде възможност и за непрекъснато във времето преминаване на Е-3.

Успех!
Пет Мар 21, 2014 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето и аз най-накрая да заявя участие. В началото на август и по възможност за по- кратко време. Е не като Дизела Smile
Сря Апр 02, 2014 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Кратко,кратко,колко кратко?Аз,заради отпуската го минах за кратко(за 16д.),заедно със Иво и Дидо,но имахме само 1 среща с ятак-на Беклемето.Всичко ние си носехме,моята раница беше 15кг.Пеша,без помощ от коли,камиони,трактори и др.Хубаво си направи сметка как ще го минаваш,срещи с помагачи ще имаш ли,багаж какъв ще носиш и др. неща.Има написано много по темата!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Сря Апр 02, 2014 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.
Сря Апр 02, 2014 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.
Сря Апр 02, 2014 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
lonely rider написа:
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.

Я кажи подробности... Иначе, възможно е! Не се ли пренатегнеш ще успееш. Всъщност не ми казвай, че се казваш Богдан?..

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Апр 02, 2014 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lonely rider



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
didogen, не не съм Богдан. Планирам както казах да бъда свръх лек. На Пл.Извори ще ме чакат с палатка и храна и това ще бъде единственото спане на открито до след Котел. В Котел ще ме чакат и оттам ще продължа с палатка или само спален чувал, в зависимост от времето и шалте. За предпочитане е естествено без палатка, с оглед намаленото тегло. Във всички останали случаи ще спя в хижи. Най-големи проблеми очаквам да имам с възстановяването след тежките преходи и храната...,защото съм вегетарианец Smile
Чет Апр 03, 2014 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  Следваща
Страница 1 от 22

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov