ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет за зимни очила над диоптрични

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Съвет за зимни очила над диоптрични
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Съвет за зимни очила над диоптрични Отговорете с цитат
Нося очила с диоптър и фотосоларни стъкла.
Дайте съвет за използване на ски маска или други подходящи очила на които могат да ми поставят стъкла с диоптър за през зимата.
Има ли ски маска, която мога да сложа над очилата?
Пон Ное 28, 2011 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
В твоя и в моя случай вариантите са два:

Arrow 1. Ползване на скиорски очила тип маска, които да сложиш в/у твоите диоптрични, с подварианти:
- 1.1. Ползване на скиорски "дълбоки" очила тип маска като тези,
- 1.2. Ползване на скиорски "дълбоки" очила тип маска с вентилаторче като тези- Turbo fan сериите и

Arrow 2. Ползване на лещи и обикновени скиорски очила тип маска - примерно тези

Вариант 1.1. има един недостатък - диоптричните очила отдолу се потят много.


Arrow Трети вариант, който няма да ти осигури пълно предпазване от вятър е този. - с вградени рамки за стъкла под слънчевите плаки.

Аз зимата в по-сурово време ползвам вариант 1.2. и вариант 2.

Част от указаните връзки за ски-маски са към безкомпромисните като качество SMITH, които в момента са на безпрецедентни цени в България.

Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Апр 23, 2015 1:03 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Пон Ное 28, 2011 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност аз нямам никакви проблеми с моите очила докато не сложа поларена маска. Тогава част от издишвания въздух минава пред и зад стъклата и ги запотява /заледява/ Пробвах с по-прилепнала /тясна/ маска - имам чувството, че главата ми е в менгеме.
Това че рамката ми превеждаше студ под шапката го избегнах, като покрих дръжките на едни стари очила с термосвиваем шлаух - все си е изолация.
Мисля, че вариант 3 няма да реши проблема със запотяването при съвместно използване с поларена маска.
Вариант 2.... до сега за почти 30 години не съм се пробвал с контактни лещи Smile по-скоро ще пропусна 1,5 диоптъра и ще ходя без тях . и без това във виелица няма какво толкова да гледаш Smile
Пон Ное 28, 2011 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Всъщност аз нямам никакви проблеми с моите очила докато не сложа поларена маска. Тогава част от издишвания въздух минава пред и зад стъклата и ги запотява /заледява/....

Е анжък, де Wink

Todor написа:
...по-скоро ще пропусна 1,5 диоптъра и ще ходя без тях . и без това във виелица няма какво толкова да гледаш Smile

Мисля, че точно тогава трябва да максимизираш видимостта, за да не се претрепеш Rolling Eyes
Ама всеки си знае.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 28, 2011 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Естествено Smile иначе нямаше да питам Wink Всъщност аз зимата ходя само на места които много добре познавам от лятото, щото изненади всякакви се случват ...

Трябва да ги видя тия маски на живо и да ги пробвам. Мерси!
Пон Ное 28, 2011 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм в такава дилема... миналата зима просто свалях диоптричните и слагах слънчевите, псувайки неизбежното запотяване от маската Laughing
Тая зима мисля да се пробвам с лещи, не съм носила досега Rolling Eyes
Иначе съм с малко по-висок от на Тодор диоптър, но не го държа отговорен за стотиците опити за пречукване, по-скоро блеенето в облаците Razz
Вто Ное 29, 2011 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Има някакви ски маски в Лидл по 20 лв. - идеално ми пасват с очилата отдолу. Изглеждат добри и доста "дишащи", имат EN......., но ме смущава ниската им цена?
Пон Дек 12, 2011 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Има някакви ски маски в Лидл по 20 лв. - идеално ми пасват с очилата отдолу. Изглеждат добри и доста "дишащи", имат EN......., но ме смущава ниската им цена?

Поста ти го цитирам и във важната тема за изгодно екипировка в БГ.
За тия пари, щом са ти удобни, не знам що се чудиш още...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Дек 12, 2011 11:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Smile освен това има очила от някакъв здрав пластик със сменящи се стъкла с различна UV защита и 3 години гаранция в чудесен калъф само за 15 лв.
Пон Дек 12, 2011 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Smile освен това има очила от някакъв здрав пластик със сменящи се стъкла с различна UV защита и 3 години гаранция в чудесен калъф само за 15 лв.

Нужно ли е да ви чепкам, за да пуснете важната информация където трябва? Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Дек 12, 2011 12:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, от доста време чета и се образовам. Регистрирах се за да отговоря на Тошо, а може и на другите да е от помощ.
Та мисля проблема не е в очилата. Когато караш с балаклава / поларена маска/ не я застъпвай със дунапрена на ски маската. Когато се изпотиш и полара е защипан той првежда потта във маската и гони влагата от себе си. По този начин се образува конденз и се запотява плаката.( Няма значение дали е единична или стъклопакет / двойна/. Но в интерес на истината и металната рамка на очилата може да има същият ефект. А не е ли и по безопасно да караш без очила? Аз така си реших проблема.
Чет Дек 15, 2011 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
В случая имам предвид диоптрични очила, не ски маската. Както и да е.
Съб Дек 17, 2011 12:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Да повдигна темата, защото търсачката много трудно я открива Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 27, 2014 7:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov