ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком-Емине-ZCEZBPM-пътепис-2013г.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком-Емине-ZCEZBPM-пътепис-2013г.
Автор Съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Хайде и аз да влезна малко в ролята на НВММ.
Когато по един или друг повод си решил да си публикуваш преживяванията от разни там ходения,преходи и т.н. във форума би трябвало да си готов и да не бъдеш на 100% одобрен,аплодиран или възхваляван.
Пък и не е нужно,щото надали за това се пише тук.Хора разни и това което на един се харесва на друг ама хич не му се нрави.
И аз съм имал разни спорове,но не съм си позволявал квалификации разни или поне така си мисля.
Вземам думата относно наречения от един минал през пътеката-човека с резачката.
Той пък точно надали има нужда от адвокат,но пък аз като влезнал в ролята на НВММ да си кажа ,че нещо ме засърбя езика.
Та когото всеки тръгне някъде по горите,чукарите,баирите го прави за собствен кеф.
Но когато една група хора,в това число и човека с резачката тръгнат за собствен кеф и масраф,с резачки,бои и т.н., да правят по удобно минаването ви по пътеката е нужно поне малко уважение.
Щото вие не сте тръгнали по пътеката за да ви благодарят или за да ви уважават повече с оглед на написаното и преживяното от вас.
Сря Мар 26, 2014 12:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Първо:
Георги, вчера дочетох пътеписа, хареса ми и снимките ти са хубави и добре подбрани. Естествено, искаше ми се по-дълго да беше и с повече подробности, но то насита на четиво за Пътеката няма, колкото и дълго да си го написал Laughing
И уж познати места, а колко различни гледни точки...

Второ:
Момчета, не хапете ръката, дето ви е помогнала.

Трето:
Не знам защо ходенето в група стана демоде. Нещо е вършило работа повече от сто години и изведнъж напълно почнахме да го отричаме. Казвам го като човек, който последните две години е ходил на планина с най-различни нови хора. Последния път бях с 12 човека, повечето от тях бяха от тоя тип турист, дето няма нагласата да се обърне назад и да си каже, че трябва да изчака другия преди да са стигне някаква крайна точка.
Така че айде стига деликатност, ами да си изокам и аз като бай Миле от разказа на Чудомир - няма излет, поход, Ком-Емине, Ел Камино, Е- 58, Африка 15, Рила, Пирин, Балкана - групата си е група и като си тръгнал с някой, трябва да си ходиш с него. Другото са глупости, оправдания и да търчиш като изоглавен 15 минути пред другите само защото го можеш е голяма простотия.
И да ходиш с някого 20 дена и накрая да не се прегърнете на фара е още по-голяма простотия, казвам го като някой дето тръгна с шест човека, а се прегърна и снима с двама и то не същите. И вината е и моя, защото и аз вече забравям често и за групата, и за правилата, и за хората...
После ме е яд...
Както и да е, правете каквото искате, ходете както искате, само не се опитвайте да убедите хора, които са туристи отпреди вие да се родите, че е правилно. Защото не е.
За вас явно е късно, но дано някой който сега тръгва в планината да го разбере.

Четвърто:
admin написа:
Mariana1000 написа:
... да не говорим, че модераторите хич не се вясват тук.

Е, айде сега. Що за приказки!? Вясват се разбира се, следят, четат...

Oops Лошо, Седларов, лошо...

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Мар 26, 2014 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Не е хубаво да се прекалява с поучителният тон. Става много дразнещо.
Освен това абсолютна истина няма.. или поне ние не я знаем.
Сря Мар 26, 2014 7:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Stefak написа:
Хайде и аз да влезна малко в ролята на НаВсякаМанджаМерудия.

Нищо лично към теб,това НВММ просто ми хареса и не го свързвам с никой,а го казах по скоро самоиронично,че се намесвам в твоята тема , към която нямам почти никакво отношение,просто исках да изразя мнение за израза с резачката.
Сря Мар 26, 2014 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Между другото леко се чувствам като чужд сред свои или свой сред чуждиSmile в този спор, защото всички коментиращи познавате Цецко лично.


Лъжат те чуствата- тук си свой сред свои. Дори и ако някои от тях ти задават неудобни въпроси. И не казвай, че не ме познаваш, за мен пише в една мно-о-ого стара книга в рубриката " По делата им ще ги познаете".

Чети, Ивчо, чети.

Laughing Laughing Laughing
Чет Мар 27, 2014 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Едва днес намерих време да прочета развитието по темата. Моето лично мнение, непретендиращо да ангажира някого:

Първо: Тук е форум, следователно тук се пише и се изказва мнение. Smile

Второ: Изказаното мнение може и е добре да бъде подкрепено с ясни и обосновани аргументи. Smile

Трето: "В разгорещени спорове влизай само с огнеупорни аргументи" - (л)афоризъм. Smile

Четвърто: На Ком-Емине дори и да не се ходи ВИНАГИ заедно през цялото време, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се финишира ЗАЕДНО (дори да има "разногласия" последния ден, както имаше например в нашата група). Така пише и в учебниците по туризъм. Най-малкото - за да има кой да те снима на фара. Smile

Пето:
Цитат:
...
С тези локуми дето няколко дена ги разтеглям се опитвам точно това да кажа, а да спомена и че спорът ни с Цецко не е от оня ден , а поне от половин година.
Все ме яде нещо тоя Цецко и не знам защо.Smile
Между другото леко се чувствам като чужд сред свои или свой сред чуждиSmile в този спор, защото всички коментиращи познавате Цецко лично.

Най-официално те каня да се присъединиш в края на април към събитието За приятелите, левурдата и анасонлийката. Тогава и ще разбереш "защо те яде" tzezko, там и ще се разберете с него. Wink

И САМО не си измисляй оправдания, че нямаш транспорт и време! Дай адрес и ще те вземем с кола от входната ти врата. А в какво състояние ще те върнем - това вече е друг въпрос (най-вероятно умирисан на левурда Twisted Evil ). Smile
Пет Мар 28, 2014 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Пето:
Цитат:
...
С тези локуми дето няколко дена ги разтеглям се опитвам точно това да кажа, а да спомена и че спорът ни с Цецко не е от оня ден , а поне от половин година.
Все ме яде нещо тоя Цецко и не знам защо.Smile
Между другото леко се чувствам като чужд сред свои или свой сред чуждиSmile в този спор, защото всички коментиращи познавате Цецко лично.

Най-официално те каня да се присъединиш в края на април към събитието За приятелите, левурдата и анасонлийката. Тогава и ще разбереш "защо те яде" tzezko, там и ще се разберете с него. Wink

И САМО не си измисляй оправдания, че нямаш транспорт и време! Дай адрес и ще те вземем с кола от входната ти врата. А в какво състояние ще те върнем - това вече е друг въпрос (най-вероятно умирисан на левурда Twisted Evil ). Smile

Стефко, аз все още не съм чел някъде, че Цецо ще идва на Левурдата. Ако е писал и аз да не съм чел, за извинение ще го почерпя с ракия под беседката, а навън да вали дъжд.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Мар 28, 2014 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Така по-бива работата

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Сря Яну 21, 2015 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Re: КЕ - GPS следи Отговорете с цитат
Цитат:

Хижа Ехо -хижа Козя стена сбъркахме като тръгнахме без да гледаме гпс-а само по маркировка там на терена по дърветата и тя ни заби в едно дере където намерихме четката с кутия червена боя оставени на края на едно място от което нямаше минаване и голямо лазене падна нагоре по една хлъзгава трева и камъни.
Толкова беше стръмно че ако не бяхме издрапали не знам как щяхме да се върнем обратно.
Описал съм го в пътеписа и оттогава се чудя каква е тази фалшива маркировка дето свършва в нищото.
Общо взето като се тръгне от хижа Ехо се стига един разклон преди Козя стена на който има два варианта.
Единия наляво е обозначен като опасен, ние минахме по десния.
После следва втори разклон на който поехме пак по десния и по марките се забихме в нищото.
Не знам как се трие само малка част от трака пък и не ми беше дошло на акъла да го правя и затова е дадена и тази част с изрично предупреждение там където съм го публикувал.

Истината! Кажи си Иване, ъъъъ Иво! Laughing
Искаме истината! Знаем, че погледна навигацията, така че истината!

П.С.
Не вървя по петите ти. Просто ти помагам да се коригираш, като кажеш небивалица. Ние си се знаем, ама да не се излагаме пред посетителите.

П.С.С.
Гледай сега. Като звезда би трябвало да ти е ясно, че само аплодисменти не може. Всяко нещо си иска жертвите. Славата е като да имаш дете, както му се радваш на смеха и играта, така и на осрания памперс дето трябва да се сменя.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Май 06, 2015 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Re: КЕ - GPS следи Отговорете с цитат
Цитат:
didogen написа:

Истината! Кажи си Иване, ъъъъ Иво! Laughing
Искаме истината! Знаем, че погледна навигацията, така че истината!

Ти пък откъде би могъл да знаеш какво е станало като те нямаше с нас.
Напусна ни още на първия разклон. После това ти стана навик.
Ще трябва да те разочаровам относно това, че бих могъл да сбъркамSmile
Истината е, че се доверих на маркировката и затова бях спокоен, доверих се и на водача си който си гледаше гпс-а.Smile
Бях оставил Гундито да води за да свиква и за да му е по-лесно за в бъдеще, когато ще е сам.
Още в началото разбрахме че се отклоняваме(Гундито го видя малко след това) но решихме че щом някой така усърдно е цапал червена боя значи няма какво да се притесняваме.


За това объркване аз имам вина,защото помолих Иво да водя за да свиквам с машинката!Още ми е тегаво за този случай,защото макар и неволно ни натресох в онзи пущинак и от катеренето по скалите на Иво му се развали нещо коляното и после до края на КЕ накуцваше!Прави му чест,че нито веднъж не ми го напомни,а в пътеписа си и тук изкарва главен виновник незнайния бояджия,дето е мацал с боята,а не мен!Още веднъж-съжалявам,Иво!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Сря Май 06, 2015 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение КЕ - GPS следи Отговорете с цитат
Цитат:
didogen написа:

Истината! Кажи си Иване, ъъъъ Иво! Laughing
Искаме истината! Знаем, че погледна навигацията, така че истината!

Ти пък откъде би могъл да знаеш какво е станало като те нямаше с нас.
Напусна ни още на първия разклон. После това ти стана навик.
Ще трябва да те разочаровам относно това, че бих могъл да сбъркамSmile
Истината е, че се доверих на маркировката и затова бях спокоен, доверих се и на водача си който си гледаше гпс-а.Smile
Бях оставил Гундито да води за да свиква и за да му е по-лесно за в бъдеще, когато ще е сам.
Още в началото разбрахме че се отклоняваме(Гундито го видя малко след това) но решихме че щом някой така усърдно е цапал червена боя значи няма какво да се притесняваме.


Знам защото ви казах да минете по нормалната пътека. Ти - Тцъ нещем!
Не съм ви изоставял, знаех какво ще стане и то стана.
Да не си говорим за зарязване, а!
1. Че на по-следващия ден не благоволи да изчакаш Гунди да се разпише в книгата на Купена, защото духало много!

За да не съм голословен - "Аз съм обещал на семейството си, че ще се разпиша на Купена и заради тях, и ще направя снимка." - Каза Гунди. Помня го защото ми направи впечатление, колко много държи на семейството си и как изпълнява обещанията си.
2. Пак същия ден не благоволи да ме изчакаш да взема печат от Ботев връх, а трябваше чай да пием там!

....... Няколко дена по-късно....
Знам какво стана при Добра поляна! Smile


Относно навигацията:
Тъй ли? Аз защо помня, че Гунди за първи път извади навигацията сериозно и поиска да му обясниш как се работи с нея на Бабин Райкин чучур под Бедеците. Ти го отряза, та аз му обяснявах. Пак не ни изчака!
Аве, да не ползваш и на Гунди регистрацията от време на време?

Към отговорните лица:
Може ли да го направите модератор на текущата тема, темата кошче и темата за щеките..... А и темата за обувките(за малко да я забравя) Не, че нещо, но не е достатъчно само да е виден Член на форума.
И ако може да сверите часовника на форума.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.

Последната промяна е направена от didogen на Чет Май 07, 2015 12:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Май 06, 2015 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
Иво, a не ти ли мина през акъла, между Ехо и Козята стена, че става дума за съботаж? Или ако не, то поне е Знак от Съдбата... Съдбата не те обича, но си служи с кутия боя и четка...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Чет Май 07, 2015 12:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov