ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Библиотека-Планина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Библиотека-Планина
Автор Съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Библиотека-Планина Отговорете с цитат
Здравейте!
Отправям едно предложение към организаторите на форума във връзка с побликуваните вече книги на планинарска тематика (в електонен вариянт),както от risto_turisto така и от други наши форумци-Ако е възможно да се създаде отделна рубрика-напр."Планинарска библиотека" или друго подходящо заглавие, което да насочва посетителите във форума.
В сегашната рубрика : Литература, карти, GPS ресурси -предимно се разбира техническата такава-като пътеводители,географски справочници и др.
Смятам, че отделянето на художественната от техническата литература ще улесни чисто практически форумците още повече ако се квалифицират по автори или заглавия.
ОСЗ
Чет Яну 27, 2011 7:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Идеята е добра. Само да спомена по коментара ти - лично аз приемам книгите на А. Христофоров като "технически", понеже в тях има изключително интересни податки за Рила, които другаде просто няма къде да прочетеш. Говоря за пътеки, традиционна топонимия, личности, свързани с планината, описани случки, които в наши дни имат статуса на легенда едва ли не и т.н. Всичко това майсторски вплетено в проза.

Иначе аз бих предложил по-скоро да се направи една залепена тема с линкове към всякакви книги. Ако продължат да се пускат като отделни теми с това темпо, ще изместят почти всичко останало надолу.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Яну 28, 2011 2:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Яну 27, 2011 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение по темата Отговорете с цитат
@Dido
Това също е добра идея,може също така да се появят и други ползотворни мнения,идеи и др.
Аз също съм готов да изненадам нашата аудитория с една доста интересна книжкаSmile
Засега чакам разрешение от автора и, така че скоро ще я пусна в най скоро време...
Поздрави и благодарности още веднъж на всички взели участие в побликуването на книгите във форума!
Пет Яну 28, 2011 1:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
JWalker



Регистриран на: 21 Авг 2007
Мнения: 282
Местожителство: Ботевград

Мнение Отговорете с цитат
Две книги на Асен Христофоров са в chitanka.info : Асен Христофоров

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат!
Редрик Шухарт
http://www.redmine.org
Съб Яну 29, 2011 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Художествена литература Отговорете с цитат
Прегледах темите за книги, но видях само 2-3 заглавия с художествена литература.
Може ли да препоръчате нещо, понеже не съм чел досега такава - тепърва прохождам в планините и ми се ще да попия поне на теория от планинарския дух и т.н. Very Happy

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пет Мар 28, 2014 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Художествена литература Отговорете с цитат
taurus написа:
Прегледах темите за книги, но видях само 2-3 заглавия с художествена литература.
Може ли да препоръчате нещо, понеже не съм чел досега такава - тепърва прохождам в планините и ми се ще да попия поне на теория от планинарския дух и т.н. Very Happy

Книгите на Асен Христофоров /особено сборника разкази "Планинари"/ от тази тема и в chitanka.info /Скици из Рила, Трима с магаре из Рила/

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Мар 28, 2014 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: Художествена литература Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
taurus написа:
Прегледах темите за книги, но видях само 2-3 заглавия с художествена литература.
Може ли да препоръчате нещо, понеже не съм чел досега такава - тепърва прохождам в планините и ми се ще да попия поне на теория от планинарския дух и т.н. Very Happy

Книгите на Асен Христофоров /особено сборника разкази "Планинари"/ от тази тема и в chitanka.info /Скици из Рила, Трима с магаре из Рила/


И аз препоръчвам "Планинари" на Христофоров
Тук има всички разкази без последния от книжката "Белите планини" на Никола Миронски:
http://moiteplanini.com/story/index.html?user_id=203
Пет Мар 28, 2014 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov