ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Романът "Преходът

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Романът "Преходът
Автор Съобщение
Галена



Регистриран на: 05 Авг 2009
Мнения: 38
Местожителство: София/Навсякъде...

Мнение Романът "Преходът Отговорете с цитат
За мен е чест (и удоволствие) да оповестя официално публичното Рождение на романа „Преходът“, написан от мен и съавтора ми Румен Дамянов и излизащ под знака на издателство Контекст. Този роман нямаше да бъде факт без изключителната редакторска работа на Ганка Филиповска – професионалист до мозъка на костите и сама по себе си гениален автор. Благодаря сърдечно на Деян Василев – мой планинарски приятел и фотограф, който ми подари фамозната снимка на Кончето, както и на Стефан Пеев, който не спря да ми уйдурдисва на ужасните капризи, докато не постигнах искания дизайн. Предпоследно, Камелия Кондова е мой приятел, но тя няма да напише никога лъжа относно качество на литературно произведение, така че ласкавите й думи на корицата само ме карат да се изчервя.

Последно. Този роман е за човешките ценности. И за страховете човешки. Не е нужно, а е и невъзможно човек да премахне личните си демони. Достатъчно е да ги впрегне да работят за неговото добро. Да ги посреща сам и да взима адекватни решения. Да може да ги сборичка. Не е нужно да ги побеждава. Стига му да оцелее до тях. Достатъчно е да не изгуби себе си. За да има своите ценности.

Галя Радева. Известна е с артистичния си псевдоним Рейни. Непрофесионален екстремен планинар. Инженер, докторант по Европейско техническо законодателство, одитор. Управлява проекти в Лондон. Автор на екологични инициативи, театрални постановки и нестандартни пътеписи. След стихосбирките „Бранител на душа от грехове” и „Небитие” това е трета нейна книга и първи по рода си съвместен проект.

Румен Дамянов. Не се счита за алпинист, но е такъв. Професионален планински гид. Електромеханик, пистьор в противолавинна служба, спасител. Живее във Френските Алпи. Катерил множество български и международни турове. След „Планинарски хроники” и „В сянката на планината” това е негова трета книга и първи по рода си съвместен проект.

Камелия Кондова: Четох по-бавно, отколкото ми се искаше. Великолепие! Още ме държи. И ще ме държи дълго. Мисля, че така ще се отрази и на бъдещите му читатели. Роман, който те променя или... който те намира, когато ти самият си се изгубил.



_________________
Сърцето има доводи, които разумът не признава. Блез Паскал
Пон Окт 01, 2012 1:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Честито!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Окт 01, 2012 7:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Успех, Галя! Отговорете с цитат
Енергията и упоритостта ти те водят надалеч по света, нависоко в планините и в безкрая на мечтите! - Затова я има книгата.
Зачудих се къде се загуби, а ти си била на „Преходът”. Very Happy

Хубава новина в първия ден от месеца. Поздравления и не се променяй!

П.П. Къде да намеря по-бързо книгата?

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Пон Окт 01, 2012 5:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kiriaka



Регистриран на: 11 Сеп 2012
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
И мен живо ме интересува, нямам търпение да я прочета!
Пон Окт 01, 2012 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
CONTEXT



Регистриран на: 03 Окт 2012
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Премиерата на романа на Галя Радева-Рейни и Румен Дамянов ще бъде в София на 3 ноември. Мястото и часът ще бъдат допълнително обявени като събитие във ФБ. За щастие и двамата автори (които иначе живеят извън България) ще присъстват на премиерата. Това е рядък шанс да получите своя екземпляр с автограф от авторите. Иначе романът ще се разпространява чрез веригата книжарници ХЕЛИКОН (от 3 ноември нататък), а в интернет – през KNIGITE.NET (и, надявам се, всички останали водещи книжарници в страната). Срещата с авторите е винаги вълнуваща. Ще се радвам да се видим с всички познати и непознати приятели на 3 ноември в София. | Стефан Пеев |
Сря Окт 03, 2012 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 204
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Прочете ли я някой - да даде едно мнение Smile

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пет Мар 28, 2014 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov