ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Третомартенски поход в Стара планина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Третомартенски поход в Стара планина
Автор Съобщение
mahaji



Регистриран на: 03 Фев 2009
Мнения: 5
Местожителство: Разград

Мнение Третомартенски поход в Стара планина Отговорете с цитат
От 28.02. до 03.03. туристическото дружество, в което членувам - "Буйна кръв" - открива официално началото на туристическата година. Предвижда се преход между хижите "Бедек" и "Ябълка". Мисля да направя подробен пътепис и, да се надяваме, хубави и качествени пейзажни снимки Very Happy

Btw, в този форум съм регистриран едва от 2-3 дни, така че ми простете, ако нещо с профила ми не е наред Rolling Eyes
Сря Фев 04, 2009 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Нашето дружество /дружинка/ въобще не сме закривали тур. сезона.
От миналия сезон влязохме със замах в настоящия... Smile Very Happy Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Чет Фев 05, 2009 12:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mahaji



Регистриран на: 03 Фев 2009
Мнения: 5
Местожителство: Разград

Мнение Отговорете с цитат
Niksi написа:
Нашето дружество /дружинка/ въобще не сме закривали тур. сезона.
От миналия сезон влязохме със замах в настоящия... Smile Very Happy Cool


Хи хи, аз и затова подчертах, че е официално откриване Very Happy
Иначе през януари и февруари си ходим извън графиците в календара Cool
Чет Фев 05, 2009 1:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Еми айде, чакаме пътепис и снимки тогава. Rolling Eyes Името на дружеството е много интересно.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Фев 05, 2009 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
paco9806



Регистриран на: 02 Фев 2009
Мнения: 4
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
ako nqkoi hodi nqkade prez po4ivnite dni i neka pi6e moga da se vkl - e ako moje razbira se
Чет Фев 19, 2009 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mahaji



Регистриран на: 03 Фев 2009
Мнения: 5
Местожителство: Разград

Мнение х. Бузлуджа - х. Ябълка Отговорете с цитат
paco9806 написа:
ako nqkoi hodi nqkade prez po4ivnite dni i neka pi6e moga da se vkl - e ako moje razbira se


Бих те включил в нашите походи, но вече е малко късно за Третомартенския Sad
Дай малко информация за себе си (ако искаш, пиши ми на лична!)

Колкото до третомартенския поход, има малка промяна в маршрута: х. Бедек се заменя с х. Бузлуджа. Иначе датите остават непроменени Very Happy
Чет Фев 19, 2009 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mahaji



Регистриран на: 03 Фев 2009
Мнения: 5
Местожителство: Разград

Мнение Отговорете с цитат
Това е в отговор на обещанието ми за пътепис и снимки Very Happy ...

Та значи, Разград ни изпрати с една топла, но облачна утрин на 28.02. Спряхме в Габрово за последни покупки и автобусчето ни стовари на паркинга на с. Шипка, точно до главния път. А там вече си беше сериозна зима... Времето бе мъгливо, студено и ветровито, с обилен снеговалеж.


Тръгнахме по пътя за Бузлуджа като се ориентирахме по бледата диря, която беше оставил снегорина незнайно кога. Табелата сочеше 12 км. Да се върви в току-що навалял сняг, под който имаше сериозен слой лед, не беше никак лека работа. На всичкото отгоре на места се натъквахме на преспи от по 3 метра. Въпреки това настроението беше приповдигнато и весело.


Някъде на половината път снеговалежът внезапно спря, но условията продължаваха да са все така тежки. На един от завоите се разкри величествена картина: далече надолу в ниското се виждаше Казанлък и с водите си блестеше язовир Копринка. И докато при нас продължаваше да е облачно, Слънчо щедро раздаваше светлина на хората в Казанлък.


В крайна сметка за по-малко от 3 часа успяхме да зърнем чинията на Бузлуджа. Червената звезда бе обвита в мъгла, може би за да подскаже, че със социализма и с правителството на Станишев вече е свършено.


На Бузлуджа има само една действаща хижа - "Малка Бузлуджа". "Голямата Бузлуджа", както може би се досещате, е превърната в хотел, с цена на нощувка от 40 лева и предлагащ супи по 4 лева. В местността има възможност за каране на ски и шейни - атракция, която впрочем се радва на добра посещаемост.
х. "Малка Бузлуджа" се държи от семейство възрастни хижари, които никак не си приличат по характер. Докато жената е весела и с чувство за хумор, мъжът никога не се усмихва, рядко общува и когато го прави, то е, за да се заяде. Иначе условията в хижата са добри - постоянна топла вода, наличие на бира (което мен лично приятно ме изненада) и телевизор във всяка стая.


На другия ден времето беше вече по-меко. Слънчо реши на няколко пъти да ни осветява пътя. Нямаше как да се изгубим...


След като хапнахме по една топла супичка и изпихме по една бира в заведението на паркинга на с. Шипка, автобусът ни върна малко назад в посока Габрово и ни остави на една друга спирка - на с. Ябълка. Хижата, където щяхме да отседнем, не беше далече като време, но трябваше да се проправя пъртина в около 30 см. снежна покривка.
Хижарката - леля Тотка - е една много силна и мъжка жена. Грижи се изцяло сама за хижата, както и за палавия кон Борко. Тук на разположение има постоянно планински чай и топла вода за приготвяне на кафе. Може да се ползва свободно посудата и хладилника. За сметка на това няма топла вода в банята, но това е може би единствения минус. Стаите на последния етаж са наименовани много интересно - "Инсбрук" и "Гренобъл". Аз бях в Австрия Very Happy


Случи се да се засечем с група студенти от ТД "Академик" - Свищов, които ползваха базата като междинен етап до достигането на крайната цел - тържествата на Шипка по случай 3 март. Заедно си изкарахме два незабравими дни в песни и танци.
Навръх националния празник, отпочинали и нови, потеглихме обратно към очакващия ни прозаичен делник...

Пет Мар 06, 2009 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубавко ходене сте направили из Балкана. Cool

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Мар 06, 2009 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mahaji



Регистриран на: 03 Фев 2009
Мнения: 5
Местожителство: Разград

Мнение Отговорете с цитат
Мда, бих казал даже доста емоционално Very Happy
Следващата дестинация е х. "Младост" край Търговище Exclamation
Пет Мар 06, 2009 8:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov