ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хора, да не ни забравите?!? :idea:

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Хора, да не ни забравите?!? :idea:
Автор Съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Хора, да не ни забравите?!? :idea: Отговорете с цитат
Да драсна и аз, че нали бях там... Състоянието на сърничката ни потресе и тримата- дори се колебаехме дали да не се върнем, за да я дедем на някой който може да и помогне. Преценихме, че ако оцелее два часа на долу, то би оцеляла и толкова на горе. Илийката отнесе яко носене. На излизането от гората милото се беше предало. Оставихме я върху покрива на кошарата с идея на следващия ден някой да я намери /и евентуално- употреби/ Там от незнаене се полутехме- през цялото време около маркировъчни колове, но решихме да хвенем известен поне за мен маршрут, та акустирахме на Вежен. Бенковски ще е първата ми следваща цел в Старата планина. Макар променения план се разходихме порядъчно, вдишахме Планина, бяхме на кеф от изминалите часове. И това, поне за мен е достатъчно. Снимките са малко и лоши, но все пак ето:
http://picasaweb.google.bg/Wsjankata/Wejen23240108#
Поздрави!

А това е малко повече по повода:

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=turizym&Number=1949668057&page=0&view=collapsed&sb=5
Пон Яну 26, 2009 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Това със сърничката е ужасно. Какво му се е случило на животинчето, че е било в такова състояние Confused
Пон Яну 26, 2009 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Жалко за животинчето! Sad

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пон Яну 26, 2009 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Намерихме го на ПЪТЯ... Вратлето му буквално бе пречупено, долната му устна- отделена от костта, другите рани се виждат на снимките... На това място пътя бе вдълбан вдясно в 10- тина метров почти отвес. Предполагаме, че подплашено от нещо е паднало. Гадното бе, че когато го намерихме все още бе живо, но не реагираше на докосването ни. Надявам се да е било "като в безсъзнание". Май наистина нямаше какво да направим, за да го спасим еднозначно.
Виждал съм умираща ранена сърничка, чувал съм я как реве като човешко същество, Sad а тази не гъкна, само тежко се опитваше да се домогне до живителните глътки въздух, които й бяха необходими...
Трудно ми беше да продължа нагоре. По- трудно, отколкото когато разбрах, че вече нищо не я измъчва.
Нали се сещате, че след това не беше от съществено значение и за тримата къде ще стигнем и кога. Нямаше сигнал на телефоните, а с излъчнените прогнози за времето знаехме, че има куп народ който ни мисли. Абе тъпо- хем бяхме където искаме, хем не точно, хем се движехме, хем разбити... Ма нали мина добре.. Нищо че можеше и по- добре..
Пон Яну 26, 2009 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Кофти работа Sad Първата ми мисъл обаче беше, че някой човек я е докарал до това - я с пушка, я с джип Confused

Иначе добра разходка, въпреки смяната на плана, и на мен ми се ходи до Вежен скоро Wink
Пон Яну 26, 2009 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Иди колкото може по- скоро- Вежен е страхотна хижа- с едни от най- добрите хижари, на страхотно място и супер условия- топла вода, чай на корем, чисти до колосани чаршафи, дърва- до сутринта не можеш ги изгори. А от там кеф ти върха, кеф- Ехо, или Паскал, пък може и Бенковски през билото. Smile
Пон Яну 26, 2009 10:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Кофти с това с животинката ... Аз също подозирах авджии за това, но явно е била друга причината ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 26, 2009 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Дидо, ЧРД на патерица- тази година те изпуснах. За миг дори не сме мислили за авджии- нямаше такива знаци, а от там ми дойде и гадното усещане. Гледах на животинката не като на жертва на месоядните "ловджии", а като на съвършено, но без късмет творение на природата- красиво, естествено, а без избор... Усещането беше- "...това е живота..." Никой, обаче не ни възпитава, че смъртта е най-неизбежната част от живота... Затова и продължихме нагоре, затова и без да има значение как, къде или защо... бяхме в движение. Това бе важното...
Пон Яну 26, 2009 10:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Вангеле, живот и здраве догодина ...

Разбрах за животинката - дядо боже си знае работата ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Яну 26, 2009 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Намърдвам се в темичката с едно въпросче за х.Вежен - колко е нощувката и възможно ли е изобщо да се свържа с хижата?

Звъня от 3 дена, телефона не е включен (или няма обхват), говорих преди малко със секретаря на туристическото дружество, който в общи линии никаква работа не ми свърши Laughing
Чет Мар 12, 2009 3:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Нощувката е 8-10 лв., в зависимост дали си член на БТС. Телефон за съжаление нямам- звъннах на другите, с които бяхме- и те нямат.
Успех!


Последната промяна е направена от W_sjankata на Чет Мар 12, 2009 6:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 12, 2009 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Smile
Аз телефона го имам, но няма връзка с него. Ще се оправим Smile
Чет Мар 12, 2009 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov