ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ком Емине 2014 - лято
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Ком Емине 2014 - лято
Автор Съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Гунди написа:
EXIIIT написа:
lonely rider написа:
Гунди, целя се да премина трасето с 11 прехода, надявам се това да се случи съответно за 11 дни, ако не се наложи да почивам. Няма да ползвам коли и камиони, но ще разчитам на 3 съпорта с цел набавяне на провизии и др. Няма да нося палатка, сп. чувал или шалте до Котел. Раницата ми ще тежи м/у 5и 8 кг.

Аз ли нещо не мога да смятам, я ме поправете. 600 км.за 11 дни си е към 55 км. на ден и това без нито един ден почивка.А отгоре над мен пишеш , че 30км. на ден е нормално.

Колега,ти правилно смяташ,но аз отговарям на колегата martinov от горния пост.Човекът пита колко км на ден е нормално да измине за да си направи сметката.

Да видях че е за Мартинов било. Извинявам се. На мен друга ми беше мисълта lonely rider
пише по нагоре че мисли да го направи за 11 дни та затова.
Пет Апр 04, 2014 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
abubnost



Регистриран на: 21 Май 2013
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

И аз съм един от мераклиите това лято да мина Ком- Емине като за целта съм си предвидил 16 дни (за жалост нямам повече отпуска). В момента съм изцяло на проучване по форумите и в интернет, така че може и някои въпроси да ви се сторят глупави, но все пак за това са форумите та ще питам.

Първо да кажа, че мисля да го правя за тези 16 дни със носене на багаж около 15 килограмова раница. Сметнах го, че средно трябва да се изминава по 42,5 км на ден. Четох някъде, че е хубаво да се тръгне малко след голямата група, понеже те отъпкват добре и е по-малък шанса от изпускане на маршрута. Кога е планирана тази група за тази година? Сигурно е малко нахално, но дали някой от тук пишещите и минавали по маршрута може да ми направи примерен маршрут за тези 16 дни?

Примемам съвети и критики от всякакво естество. Smile

Поздрави
Деян
Пет Апр 25, 2014 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,

Това за вървенето след организираната група може би си го прочел от мен, защото аз през 2012 тръгнах някъде 10-ина дни след тях (което го разбрах в последствие) и определено си личеше пътеката на места, където по принцип е трудна ориентировката. Но това е валидно само за сушави лета като онова преди 2 години, ако вали както се е разваляло в момента тревата бързо ще се възстановява, а съответно и ще е много по-висока и гъста. Така, че по-добре не разчитай на това, ако не смяташ да се ангажираш с групата по някакъв начин.

16 дни беше точно моят първоначален план. Бих ти го предложил него или близък вариант, но зависи от няколко важни фактора. Най-вече дали смяташ да спиш само по хижи и/или ще разчиташ и/само на палатка. Това, което аз си поставих за цел е постепенно натоварване първите дни, докато ми свикне организма и най-вече краката с продължителното ходене в условия на обезодняване. Та ето моето предложение, базирано на спане в хижи или на открито без палатка в ниските източни части:

1 ден: вр.Ком - х.Пробойница
2 ден: х. Пробойница - х. Лескова
3 ден: х. Лескова - пр. Витиня
4 ден: пр. Витиня - х. Кашана
5 ден: х. Кашана - х. Ехо
6 ден: х. Ехо - х. Добрила
7 ден: х. Добрила - х. Мазалат
8 ден: х. Мазалат - х. Бузлуджа
9 ден: х. Бузлуджа - х. Предела
10 ден: х. Предела - х. Чумерна
11 ден: х. Чумерна - гр. Котел
12 ден: гр. Котел - Върбишки пр.
13 ден: Върбишки пр. - Ришки пр.
14 ден: Ришки пр. - с. Дъскотна
15 ден: с. Дъскотна - с. Козичино
16 ден: с. Козичино - нос Емине

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Апр 25, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Ако ще ползваш GPS мога да ти изпратя трака ми на части, така както съм го записвал по време на прехода. Този, който съм качил в подписа си е целият преход сглобен в Mapsource, но е толкова голям, че гарантирано няма да може да се зареди целия в паметта на устройството.

И да, както е писал Иво компанията помага много. Все пак някои хора се справят психически добре със самотното ходене и не са малко тези, минали Пътеката сами, но е добре да си дадеш сметка за това преди да тръгнеш.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Апр 26, 2014 9:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Аз мисля да ходя без палатка и ме притеснява прехода от х.Чумерна до Котел да ли може за един ден да се мине при нормално ходене.Както разбирам и на пр. Вратник няма за спане някакъв друг вариант има ли освен на поляната.

_________________
martinov66@abv.bg
Съб Апр 26, 2014 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Това е най-дългият преход от предложения вариант, близо 55км е като предимно е слизане. Ние през 2012 тръгнахме от Чумерна в 5:20 сутринта и малко след 21:30 бяхме на засл. Набожното дърво на около 5км от Котел. На Вратник бяхме към 12:30 на обяд, където направихме една 20мин почивка за обяд. Иначе много малко почивахме този ден. Доста хора този участък го разделят на две с нощувка на бивак до засл. Вратник или по-точно до чешмата, явяваща се извор на р.Луда Камчия, което също е вариант. Трябва да се има предвид, че ако се тръгне за целия преход наведнъж пристигането в Котел ще е късно вечерта и е добре предварително да сте се обадили и резервирали нощувката. Мисля, че всички сме отсядали в една и съща къща за гости собственост на семейство планинари, някъде из темите мисля им имаше координатите.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Съб Апр 26, 2014 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Разчистено в района на Голям Дебелец Отговорете с цитат
В участъка под вр. Голям Дебелец, ако следвате трасето на КЕ, няма нито едно дръвче, което трябва да прескочите или заобиколите. Да се следва това трасе никак не е трудно сега, защото няма място, където да не се виждат поне 3 знака от червената маркировка. На възловите места има поне по 2 табелки ...
Пон Апр 28, 2014 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Идея за Чумерна - Котел Отговорете с цитат
Вярно, тези етап е много дълъг и трябва да се ходи от тъмно до тъмно през лятото. Затова, за тези които не бързат много предлагам спане в село Нейково. Има работеща туристическа спалня и се спестява поне 3 часа ходене. На следващия ден може да се върнете до мястото на напускане на КЕ /около 6-7км/ или да минете релаксиращо Нейково - Жеравна - Котел - около 20 км. Не е невъзможно същия ден да се продължи до Върбишки проход /още 25 км/ за да не се наруши много графика на движение Smile
Пон Апр 28, 2014 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Ето няколко снимки за къщата в Нейково.

_________________
Превръща се в поредица от нули и се надява някъде сред тях да намери своята единичка. Да намери себе си... С това са занимавам- глупости: ...занимавам се...
Живота си тече сам. Малките потоци се вливат в по- големия, преминават в реката, тя се увеличава, влизаш в мирна вода, успокояваш се.
След което идва нов пролом, тръгва водопад и отново се отправяш нанякъде...

Тръгвам нанякъде...
Пон Апр 28, 2014 1:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
martinov



Регистриран на: 04 Юни 2010
Мнения: 79
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за информацията ще го имам в предвид но явно ще реша на място къде ще се спи според възможностите.Този преход е доста дълъг и е хубаво да се раздели ,че след него да не ближем рани в Котел.

_________________
martinov66@abv.bg
Пон Апр 28, 2014 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
Ето няколко снимки за къщата в Нейково.

Я виж ти, нов фото-пътепис на хоризонта, браво! Разгледах го целия, поздравления и за прехода и за снимките! Не знам колко са големи 5-те ви деца, но им пожелавам да търсят и ценят красотата като вас. Още веднъж адмирации!

ПС> В Котел сме спали в същата стая в Констанс, само с 1 година разлика Smile

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Апр 28, 2014 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ангел Николов



Регистриран на: 28 Апр 2014
Мнения: 63
Местожителство: Девня

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте
Живо се интересувам от поход по маршрута Ком-Емине.Имам 18 дни от 30.07-17.08 .Много искам да се пробвам.Приемам всякакви съвети и предложения.Тепърва започвам да проучвам възможностите.За сега съм сам и като чета ще ми е почти невъзможно да се справя без помощ или подходящи спътници.

_________________
Луд умора нема..Само се поти,пие вода и продължава!
Ком-Емине 2014
Пон Апр 28, 2014 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
@ Вангел, кефиш! Тръгнали сте два дена след нас и сте хванали добро време. Ние само мъгли.
@ Ангел, сподели физическите си възможности. Какво те плаши, колко си способен да поемеш като натоварване, колко смяташ да тежи раницата ти? Къде смяташ да спиш, на хижа, на палатка? Ще имаш ли подкрепа по пътя и други подробности?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Апр 28, 2014 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
...Вярно трудно се заспива сам в тъмна гора в която бродят таласъми Smile и затова е добре човек да не е сам и да има компания.

Не лъжи хората, таласъмите бягат от лудите Very Happy. Знам го от личен опит. А колкото това дали съм луд? И още как, иначе ще тръгна ли сам, по билото на Балкана, 700 км да мина пеша?
Ангел Николов, може и сам, но с още един 4 пъти е по-добре. До 4 човека шанса да успееш се увеличава 4 пъти за всяка бройка Very Happy. По-нататък започва да спада, по 4 пъти на бройка.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Апр 28, 2014 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
...
Който не вярва да иде да провери.Smile

Да не е луд, да иди да провери Smile.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Апр 29, 2014 12:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 20, 21, 22  Следваща
Страница 3 от 22

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov