ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Дайте съвет за избор на конкретни обувки
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
не бих казала, че има съществена разлика, поне в обувките на Бестард. Трекинг обувките с BG3 също имат EVA слой:
пример: http://bestard.com/ficha_bota.php?id_bota=407
А средния слой на подметката определя колко е твърда обувката, не най-долния. И на тези с vibram fuora, както и на тези с BG3 e еднакъв - Bestflex 3 / Normal. За сравнение на твърдите обувки е Bestflex FC+P® / Rígida (твърд демек)

Може би са една идея по-твърдички, но не е нещо кой знае какво.
Съмит-а от линка определено е по-мек от vasque-то ми, което е с Vibram Summit и среден слой от polyurethane, EVA и TPU (не са се сетили и още нещо да набутат)

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 30, 2014 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Summit BG3 - подметката след първите 100-на км става доста по-мека.
Доста е добра по камъни(вкл. и мокри) също така и кал.

Лошото е, че малко като се поизтърка не става за сняг.
Сря Апр 30, 2014 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Е, то по принцип тея обувки не са за сняг.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 30, 2014 7:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
А какво мислите за олтдор моделите на Найк и Адидас , стават ли за летен трекинг или са си градски чипици ?
Сря Апр 30, 2014 11:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Не, това са си овикновени маратонки ако питаш мен. Netwalk са идеални за лятото, казвам го за 100-тен път сигурно.
Чет Май 01, 2014 11:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Е, то по принцип тея обувки не са за сняг.


Ще трябва да споделиш тази информация и с търговците.

В GO!outdoor препоръчват тази обувка и като всесезонна за ниска и средна планина през зимата.

Аз лично бих се съгласил напълно с тях. С малко грижи обувката остава винаги суха, независимо от сезона.

Лично на мен (докато си чакам зимните - Fitz Roy), се наложи да я използвам с котки и в по-високата планина - няма проблеми, не ми е било и студено.
Чет Май 01, 2014 3:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Съвсем точно е - обувката е трисезонна, като в нашите планини може да се ползва и зимата, което не я прави зимна (каквато е fitz roy).
Мисълта ми е, че по дизайн сцеплението на сняг не е приоритет. Не знам дали ще мога да ги пробвам на сняг тая пролет Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Чет Май 01, 2014 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Не знам дали ще мога да ги пробвам на сняг тая пролет Rolling Eyes


Е , то тая пролет пролет ако не ги пробваш на сняг , коя ? Че то не е спряло да вали от ......... кога беше , брей ... Think
Чет Май 01, 2014 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ахам, то си е за зимни.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Май 01, 2014 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Evlampi



Регистриран на: 29 Апр 2013
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Сравнително начинаещ планинар съм и при последния лежерен преход се уверих, че досегашните ми обувки са за брак - наквасиха се чудесно още в началото и джапах няколко часа в собствените си обувки Smile

Ходя по нашенските планини основно пролет-лято-есен. Ходенето по сняг не ми е от любимите занимания и за това, ако случайно ми се наложи, ще е по изключение.

Търся обувки, които да са удобни за дълги преходи, в същото време да са стабилни и по възможност абсолютно непропускливи - снега, както стана ясно, го отписваме, но пролет и есен има доста кал, локви, поточета, мокра трева и т.н.

Все още не съм ходил да меря, но след доста четене се спрях на няколко модела.

Scarpa Ladakh GTX - 350лв.
За тях навсякъде четох чудесни отзиви, в момента са намалени и са в горната граница на бюджета ми. Това, което ме тревожи е дали няма да са неподходящи за дълги преходи през топлите летни дни?

Boreal Musala - 350 лв.
За тях не намерих толкова отзиви. Притесненията ми са горе-долу същите като за Scarpa Ladakh, пък и Мусалата е доста по-тежка. В момента са на една и съща цена, просто защото Scarpa Ladakh е доста намалена.

Boreal Moab - 240лв -
За този модел не намерих абсолютно нищо. Предполагам е спрян от производство - не го намерих и на сайта на производителя. При него цената е много привлекателна, но ме притеснява липсата на всякакви отзиви, както и това, че обувките явно са доста стари - тук четох, че с времето мембраните заминават, дори и да не се носи обувката. Също доста по-тежки от Scarpa.

Boereal Yucatan - 265лв.
От всички изброено дотук, тези изглеждат най-привлекателни за лятото, въпреки че и те са по-тежки от модела на Scarpa. Гледах ревю, според което при 10минути газене в река този модел не пуска и капка. Друг голям плюс е ниската цена. При тях ме притеснява, че на фона на другите предложения са по-ниски, с дупки, шевове и т.н. Не съм сигурен, че биха се представили еднакво добре на неколкодневен преход през кал, локви, дъжд и т.н.


Тук доста се хвалят и обувките на Bestard, но пък срещнах и мнения, че ако не се импрегнират преди всеки преход пропускали доста. Иначе Bestard Kathmandu изглежда интересно.

Преди покупката ще обиколя, видя и пробвам ако мога всички предложения, но ми се ще преди това да прочета мнението ви за споменатите модели. Други предложения също са добре дошли - съизмерими като качества с посочените и на цена максимум до към 350лв.

Благодаря!
Нед Май 04, 2014 5:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Относно Бестард и импрегнацията - има нещо такова. От вторият ми преход с моите ги импрегнирам, з-то започна да се мокри кожата. Но пък и бързо пада импрегнацията, но това може да е от импрегнатора, аз ползвам Никуокс.

Според моето скромно мнение не е необходимо обувките да са с цял борд за нашите планини през по - топлите сезони. С цял борд ще са по тежки и ще "дишат" по трудно.

Освен изброените от теб марки и Ла Спортива имат хубави обувки.
Нед Май 04, 2014 8:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cecoibuba



Регистриран на: 30 Юни 2012
Мнения: 57
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Boreal
Нед Май 04, 2014 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
От опита който имам с различни марки обувки през годините мога да кажа,че на условието да са абсолютно водонепропускливи отговарят само гумените ботуши.Тях обаче не ги препоръчвам за планината.Винаги съм си импрегнирал обувките след всяко ходене и въпреки това в рамките на година започват да пропускат .Различните марки започваха след различно време и до сега не съм намерил такива които да не пропускат повече или по-малко.Затова които и да вземеш ги импрегнирай редовно и колкото толкова.С марките и мембраните често е на късмет. Very Happy
Нед Май 04, 2014 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Подкрепям Николай във всяка една дума. Имам наблюдение на пет чифта обувки от три марки при еднакви условия.( изкачване на Голям Кадемлия) Най-старите и летни обувки и най-новите трисезонки също бяха мокри, но при изцеждането чорапите не пуснаха вода. Другите пуснаха.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Май 04, 2014 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vandu



Регистриран на: 03 Апр 2012
Мнения: 202

Мнение Отговорете с цитат
Не ходя много по планина ама това с обувките ми е малко странно. Преди 2 години ползвах работни обувки които ми даваха служебно от предприятието, естествена кожа, не повече от 70 лв за чифт. Вярно че не са много подходящи за планина, но нито ми се мокреха краката, нито ми се запаряваха, недостатък им е меката подметка. Не мога да разбера едно, защо обувки за по 200-300 лв. имат толкова кусури. Купих си обувки специално за планина и наистина са много удобни, но малко да погазя из росата и веднага намокрят. Не съм обръщал голямо внимание на обувките по магазините, но ми се струва че всички са с някакви "специални" мембрани, кожа никъде не съм виждал.
Нед Май 04, 2014 11:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17, 18  Следваща
Страница 15 от 18

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov