ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за дестинация Варна - Резово
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за дестинация Варна - Резово
Автор Съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Кормилото е според човека, на всеки различно кормило му е удобно, сега карам със право кормило 733мм дължина и ми е много удобно. Карал съм и с извивка нагоре, и с по тясно, но не са ми удобни

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Вто Май 06, 2014 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Екстра значи трябва да се пробва и да видя, а за гумите нещо да кажете? търся някаква информация но е бегла! Другото което е прочетох че гумите имат товар и тези от 1.5 били за хора до 90кг. вярно ли е или да си ги карам спокойно защото аз съм 100кг. и като сложа и една раница 10кг съм извън нормата, или просто да ги понапомпя повечко?
Вто Май 06, 2014 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
g00 написа:
Екстра значи трябва да се пробва и да видя, а за гумите нещо да кажете? търся някаква информация но е бегла! Другото което е прочетох че гумите имат товар и тези от 1.5 били за хора до 90кг. вярно ли е или да си ги карам спокойно защото аз съм 100кг. и като сложа и една раница 10кг съм извън нормата, или просто да ги понапомпя повечко?


Относно товароносимостта, то тя е за всяка гума отделно. Ти няма да караш само на една гума и част от теглото ти ще бъде и върху другата. Към теглото ти + това на раницата прибави теглото на велосипеда. Съдейки по цената, гумите си ги взел употребявани, с неясно качество. За този модел гуми, но 1.75" товароносимостта е 108 кг. Що се отнася до кормилото, ти сам трябва да прецениш дали е нужно да го сменяш, с каква дължина и с каква геометрия. Имай предвид, че тръгнеш ли да го сменяш с друго, диаметърът на новото трябва да съответства с този на лапата. В противен случай ще трябва и нова лапа.
Вто Май 06, 2014 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
да гумите са ползвани но са почти нови, момчето което ми ги даде е заебало велосипеда вече и гумите седят окачени на стената и аз ги взех, кормилото за сега се замислям дали да го сменя поради фактите които ми представихте, днес в София навъртях около 50км излязох в 9 и се прибрах в 16ч. проблем единствено имам с долната част на гърбът (гъзът) Smile малко ме понаболява и това ме навежда на мисълта че седалката е за смяна.
Вто Май 06, 2014 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Болките са от нередовно каране. Карай често и няма да те боли. Ако се решиш и действително тръгнеш по маршрута си редуцирай багажа до минимум. С тежка раница трудно се кара и се отразява на кръста и на Д-то. Както си тръгнал с гуми, кормило, седалка, утре друго... Спирам да коментирам да не решиш, че се заяждам.
Вто Май 06, 2014 7:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
няма споко, редуцирам наистина до минимум всичко, а някой да каже има ли бая баир от Варна към Бургас?
Вто Май 06, 2014 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
g00 написа:
няма споко, редуцирам наистина до минимум всичко, а някой да каже има ли бая баир от Варна към Бургас?




Ето профил на пътуването ти от Варна до Резово Smile
Вто Май 06, 2014 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
изглежда ужасно.. Smile дали да не се откажа?
шегувам се .. за 3 4 дена все ще успея.. Smile ако ли не имам алтернатива до Вама Веке Румъния.. поне е готино.. Smile
http://gergoff.blog.bg/turizam/2013/09/02/16-vama-veke-poslednoto-istinsko-miasto-na-razkrepostenite-h.1145060
Сря Май 07, 2014 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
впрочем това е разходката на един наш съфоруменц.. gergoff писал е няколко поста по напред в темата и страшно много ми хареса.. Smile
Сря Май 07, 2014 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Карай повече оставащото време. Качи се на Витоша, обиколи София по околовръстното и изобщо карай. Само така ще разбереш какви са ти възможностите и какво можеш да очакваш от себе си.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Чет Май 08, 2014 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тренирам много ясно, за ден (от 10 до 16ч) навъртам около 50км в София без да си давам никъв зор, предполагам ще мога да правя около 80 90км ако се напъна, предимството ми в точно този момент е че съм тренирал щанги до преди 7 8 години и съм здрав в краката ама съм и 100кг, абе сега като сложа тънките гуми ще направя един Годеч и обратно да видя колко ми е силата.През това време да питам една работа, по удобно ще ми е с багажник и дисаги или с раница на гръб? Smile
Чет Май 08, 2014 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Карането в София няма нищо общо с карането извън нея! Но това сам ще го разбереш. Годеч е добър маршрут за тестване на силите, има добри изкачвания като това след Костинброд, което е километър и малко и по-тегавото-Понор, около 4 километра. После обратно, от Годеч го бива, Бучин проход до Понор също. Не казвам, че ще е същото като Варна-Бургас, но ще разбереш бива ли те за това начинание. Аз също съм 100 кила като ги свалям до 87-88 когато карам повече. Дисагите са по-добрия вариант, всичко ти е подредено, не ти тежи и не ти се поти много гърбът.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Чет Май 08, 2014 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
хм.. ти ходиш ли да караш?
Питам ако имаш желание да направим едно каране тъкмо и някой съвет да дадеш от първа ръка? Smile
Чет Май 08, 2014 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Последните дни карам почти всеки ден, подготвям се за обиколка на България. Минавам по 50-70-100 км, в зависимост дали съм бил нощна и дали ще вали. Обикалям София, ходя до Свпге, пускам се до Калотина, а тези дни ще обиколя Витоша, разходка до Враца и т.н. И пак не съм сигурен, че ще се справя с обиколката на страната ни. Карам сам, не обичам да преча и на мен да ми пречат. Много съвети не мога да давам, защото съм аматьор, но след една година юркане разбрах, а и се опитвам да го прилагам, че аз не съм състезател, а пътешественик. Ще ти пратя телефона си на лс, все пак може да съм ти полезен с нещо, никога не се знае.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Пет Май 09, 2014 9:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Сега вече мога да го кажа, след като съм го минал. За София подобен преход, който можеш да изтренираш, е София-Бучин проход-Своге-София. Минеш ли го-готов си за Варна-Бургас.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Пет Юни 13, 2014 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov