ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гърция - остров Евбея / Евия

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Гърция - остров Евбея / Евия
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Гърция - остров Евбея / Евия Отговорете с цитат
Напоследък позанемарих малко ъпдейтването на документацията в блога, като гледам пиша основно за Гърция и Пирин, но в действителност тази дъждовна пролет мина основно в дълга серия обиколки из Родопите. Но както и да е.
Та на въпроса: за великденските празници се събрахме една сериозна компания и хванахме отново на юг, към Гърция.

Прилагам първата част от описанието на обиколката ни из втория по големина гръцки остров, Евбея:
http://blog.igurbev.net/2014/05/euboea.html
Чет Май 08, 2014 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Супер си беше...!
Интересна трактовка за двучасовия инфарктен ремонт ,с който гръцкия тарикат(добре че все пак беше там) се опита(и успя!) да изкара половината си месечно възнаграждение по Великден!!!
апропо -четката не беше позлатена а ЗЛАТНА!!! Не, не, не!
Айде-чакаме за Кандили...
п.п.-Ксировуни се оказа най-интересната(за мен)планина от трите-направо си заслужаваше цял ден...
Чет Май 08, 2014 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
starterwrc



Регистриран на: 07 Сеп 2011
Мнения: 64
Местожителство: Ст. загора

Мнение Отговорете с цитат
Ей разцъкахте я тази Гърция! Браво! Много интересни планини!
Пет Май 09, 2014 10:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
"Жените накладохода огън." Shocked Железни! Very Happy
"После грабнаха лъковете и се шмугнаха в гората да осигурят вечерята, докото ние се мъчехме с бирата и ракията". Това дали го прочетох или съм го сънувал? Smile
Ама иначе поздравления за пътешествието! Very Happy
Пет Май 09, 2014 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
"Жените накладохода огън." Shocked Железни! Very Happy
"После грабнаха лъковете и се шмугнаха в гората да осигурят вечерята, докото ние се мъчехме с бирата и ракията". Това дали го прочетох или съм го сънувал? Smile

Огън, та огън! Опушиха ни като чевермета на тоя въртящ се вятър.
Пет Май 09, 2014 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gollum



Регистриран на: 23 Фев 2011
Мнения: 273
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Огън на открито в Гърция?!

Добрe,че на са ви надушили "малаките",че глобите са страшни.

Иначе планината е супер,хем красива,хем дива-точно по мой вкус.И аз съм го мислил тоя остров ама ....


Последната промяна е направена от Gollum на Пон Май 12, 2014 10:05 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Май 09, 2014 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Plamen К написа:
"Жените накладохода огън." Shocked Железни! Very Happy
"После грабнаха лъковете и се шмугнаха в гората да осигурят вечерята, докото ние се мъчехме с бирата и ракията". Това дали го прочетох или съм го сънувал? Smile
Ама иначе поздравления за пътешествието! Very Happy

Аа ние им намокрихме дървата да се мъчат повече и да ни оставят на мира тра-ла-ла
Пет Май 09, 2014 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gollum написа:
Огън на открито в Гърция?!

Добри,че на са ви надушили "малаките",че глобите са страшни.

За глобите в Гърция и аз съм чувал и чел. На места пишат, че и палаткуването било забранено. Досегашната практика обаче (да чукна на дърво), показва, че особено край по-дивите селца положението не е чак толкова страшно, дори напротив, не е било рядкост хората от преминаващите покрай палатковите лагери традиционни пикапи да ни оглеждат с интерес и да ни махат дружелюбно. Случвало се е и да си зарязваме палатките за цял ден на някоя полянка. В Теодоряна миналата година питахме местните къде можем да опънем палатки и те ни пратиха на стадиона край училището без да дават вид, че виждат нещо нередно в начинанието. По-преди се случи така, че пристигнаме много късно и поради липсата на избор опънахме палатки под Микро Папинго и под табелите за парк и забрането палаткуването. На сутринта, разбира се, бързахме да се изнесем, но все пак ни изпревари върволица от коли, към които ние поглеждахме доста уплашено, но пътниците насреща ни се хилеха.
В по-подчертано туристическите райони обаче, положението вероятно е друго. Все пак човек трябва да си има едно на ум.
Пет Май 09, 2014 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Втората част на пътуването: планината Кандили Отговорете с цитат
Ето го и продължението, Кандили(Καντήλι):

Препратка към разказа: http://blog.igurbev.net/2014/05/euboea-kandili.html
Сря Май 14, 2014 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Моят фотоотчет Отговорете с цитат
Evia (Eubea) Island in Greece - 17-21.04.14



Снимките:
Сря Май 14, 2014 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Брей много красиво! Браво на групата!

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Май 14, 2014 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
isometrus



Регистриран на: 01 Юни 2011
Мнения: 39

Мнение Отговорете с цитат
Браво на вас.Хубава дестинация.На мен също повече ми хареса Ксировуни,мисля че заслужава повече време за траверс на рида и спускане от другата страна.Заслужава си да се съчетае и с палаткуване за почивка след това на морето,което е много чисто и красиво, на половин час с колата от най-високата точка на прохода.Това за силните ветрове е вярно,зимата и двете планини изискват добра подготовка и екипировка въпреки сравнително ниската надморска височина.На снимката ви с колоната на върха се виждат по земята разпилени остатъци от катастрофиралия по време на буря военен самолет преди доста години,мисля с две жертви.Първия път отидохме с жена ми зимата,достигнахме само до средата на пътя до върха на Дирфи,но поради ураганен вятър и адски сняг и студ се отказахме.Тя тежи 43 килограма и се налагаше постоянно да я държа да не я отвее.За пример едно клипче с обичайното зимно време там http://www.youtube.com/watch?v=YfE_W-RzNGQ&feature=share&list=LL6PdD4qA2oratN3SyS3C5qQ .За Ксировуни с тези стръмни улеи не можеше и да се мисли.Хижата беше затворена и както е обичай в Гърция здраво залостена с метални капаци.Тази година отидох през юни,нищо общо...приятно,лесно и красиво.Невероятни аромати на билки.Оставихме колата на паркинга на последната таверна на селото Стени,от следващия завой на шосето започва маркирана живописна пътека през кестенова гора водеща стръмно за 2 часа до хижата.Този път я заварихме отворена,но хижаря не даде да се пали огън отвън,макар там да имаше огнище.Когато го няма то явно се ползва.Питейна вода в района има единствено от извор, намиращ се в края на пътя от хижата,преди началото на изкачването на конуса на Дирфис,по пътечката вляво от паметника на загиналия планинар.Ето и клипче от нашето приключение http://youtu.be/GwDtqJW2aAU ,за съжаление с не добро качество.
Съб Юни 07, 2014 10:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Сега хижата беше заключена,но пристройката беше отворена-вътре 2 нара,и що-годе прилични условия за бедстване Very Happy даже дърва имаше за малко кюмбенце...
Пон Юни 09, 2014 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
блазе виSmileSmile Наистина гледките от горе ,които включват и морската шир са едно по различно преживяване.


_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Юни 09, 2014 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov