ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Питане за вибрам подметка
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Питане за вибрам подметка
Автор Съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Не четеш - 15-я с хубави чорапи и подходящи обувки.

Gamina написа:
моите се подбиват рано или късно, дали ще е на 5-тия час или на 15-тия вече зависи не само от обувката и подметката, но и от стелката и ЧОРАПИТЕ.


Иначе въпросните 20км по утъпкани пътеки и асфалт, за които споменава автора на темата, ще ги мина, ама с много болки и поражения Rolling Eyes

Последно - часове или километри?
Защото ако имаш проблеми след 15 часа, е едно.
Ако едва ще минаваш 20 километра, това е проблем.
Нашият отбор припка като гламав в първите 10 километра, започва да чувства по себе си факта, че е ходил, след 20-ия километър, и знае, че ако не се сопре след 30-ия, нещата ще станат меко казано тегави. Това с денивелация 50-100 метра на километър. Ако денивелацията е по-голяма (например 200 метра на километър), нещата са съвсем, ама съвсем различни.

Апропо, тренираната римска армия не е имала право да ходи повече от 6 часа дневно, освен ако не е било спешно. Пруската също. Познайте защо.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Май 12, 2014 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
часове, 5 часа спокойно ходене по предимно равен път са 20-25 км.
Ако не съм с правилните чорапи, обувка, стелка за 5 часа по утъпкан път краката ми стават адски зле. Ако съм съобразила горните неща започвам да страдам много на 15я час ходене, но не знам километрите.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Май 12, 2014 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
За да ходи по 20-30 и повече километри на ден, човек трябва да е здрав, стелките и подметките са само помощно средство.

Това е така. По-добре здрав, красив и богат, отколкото болен, грозен и беден. Very Happy Аксиома, какво да правиш.
Но ... фактите са, че аз болки в ходилата нямам.
Или по-точно - нямам вече. По-рано имах страшни болки в десния крак заради паднали сводове, но стелките (в комбинация с по-дебелите и меки подметки) решиха проблема.
Леките проблеми с коленете изчезнаха при наличието на щеки.
Гърбът и кръстът бяха страшна грижа (вкл. заради един полуизместен прешлен), но и тук болката намаля след набавянето на стелките.
Иначе никога няма да забравя как преди години не можах да измина последните петстотин метра до автобусната спирка в Кремиковци заради режеща болка в кръста и се обадих на познат да ме "прибере".
Та така ... Аз затова винаги ще твърдя, че няма "хубави" по дефиниция обувки. Това е дело тонкое, индивидуална работа.

Gamina написа:
часове, 5 часа спокойно ходене по предимно равен път са 20-25 км.
Ако не съм с правилните чорапи, обувка, стелка за 5 часа по утъпкан път краката ми стават адски зле. Ако съм съобразила горните неща започвам да страдам много на 15я час ходене, но не знам километрите.

Е, аз не виждам особени поводи за притеснение в този случай. Даже напротив. Аз лично след 15 часа ходене ще съм за дървен костюм, а няма просто да "страдам".

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Май 12, 2014 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
няма драма, само исках да дам пример как с чорапи си реших проблема. Има стелки, силиконови подложки, какво ли не.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Май 12, 2014 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

Та така ... Аз затова винаги ще твърдя, че няма "хубави" по дефиниция обувки. Това е дело тонкое, индивидуална работа.

Е, аз не виждам особени поводи за притеснение в този случай. Даже напротив. Аз лично след 15 часа ходене ще съм за дървен костюм, а няма просто да "страдам".


И аз съм съгласен с това!
Иначе всеки знае, че тежката раница и продължителното вървене никоя марка не може да намали, нито килограмите, нито километрите.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Май 13, 2014 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov