ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Доломити през Юли - Alta Via 1 & 2

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Предишната тема
Следващата тема
Доломити през Юли - Alta Via 1 & 2
Автор Съобщение
recaro



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 11

Мнение Доломити през Юли - Alta Via 1 & 2 Отговорете с цитат
Здравейте,
както подсказва заглавието търся съмишленици за преход в Доломитите преди да е започнала голямата ваканция в Италия.
Имам опит от Тирол включително и изкачване по гледчери. Имам и книжката Dolomiten-Höhenwege 1-3
Нощуване по хижите предвид променливото време и солидните глоби.
Очаквам вашите мнения!
Нед Май 11, 2014 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Би ли споделил за кои дати става въпрос, продължителност, бюджет?
Нед Май 11, 2014 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
VeselinD



Регистриран на: 28 Юни 2012
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
И аз се интересувам, особено ако е след 16 юли
Пон Май 12, 2014 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
recaro



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Според пътеводителя тур 1 е 150 км и отнема 10 дена минимум а тур 2 е 185 км за 12 дни.
За съжаление не съм намерил все още точна информация за цените на хижите по маршрута, намерих ето тази страничка за Seekofelhütte / Rifugio Biella
Според информацията там нощувката е между 15-24 EUR, полупансион 30 - 44 EUR, затова аз си правя разчет за 35 EUR на денонощие, ще нося храна разбира се но не за целия път, ще разчитам и на храна по хижите.
Въпросът с датите е най-трудният, всичко зависи от времето, както виждаме лятото позакъснява, това означава че ще има повече останал сняг и лед тази година дори и през юли - маршрута преминава средно на повече от 2000 м надморска височина. Да си пожелаем топло време през юни.
Пътуването до там ще е с кола, ще я оставим в Belluno и с автобус ще стигнем до Prags, не съм правил все още разчет колко ще струва. Отворен е и въпросът ако някой се откаже преди края на маршрута как ще се прибира, изчакването на останалите не е най-икономичния вариант.
Сря Май 14, 2014 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Тук са описани всички маршрути, но е на италиански...

http://www.infodolomiti.it/dolomiti.990004090-0.run

отдолу има на англииски описание само на виа N°1

п.п. под картата на италия има за промяна на езика
Сря Май 14, 2014 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко инфо на Deutsch, който така или иначе е говоримият в района Tooth, както и щипка английски:
Пътеводител на вариант на Alta Via 1 на немски: http://www.infodolomiti.it/Allegati/AV_1_ted_2Mb.pdf
Трип-планер на английски: http://www1.dolomiti-altevie.it/inglese/altaVia/Home.asp

Кратко инфо (на немски) за (почти) реализиран преход с ползвани хижи и цени: http://www.geo.de/reisen/community/reisebericht/484220/1/Dolomiten-Hoehenwanderweg-1

Описания, хижи, цени и тракове на Alta Via 1 (на немски): http://www.verwandern.de/wander-reiseziele/italien/dolomiten-hoehenweg-nr1.html

Цитат:
За съжаление не съм намерил все още точна информация за цените на хижите по маршрута

Не са ли посочени в пътеводителя на Rother? Там обикновено не пропускат такива информации.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 15, 2014 7:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
recaro



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:

Кратко инфо (на немски) за (почти) реализиран преход с ползвани хижи и цени: http://www.geo.de/reisen/community/reisebericht/484220/1/Dolomiten-Hoehenwanderweg-1

Описания, хижи, цени и тракове на Alta Via 1 (на немски): http://www.verwandern.de/wander-reiseziele/italien/dolomiten-hoehenweg-nr1.html

Цитат:
За съжаление не съм намерил все още точна информация за цените на хижите по маршрута

Не са ли посочени в пътеводителя на Rother? Там обикновено не пропускат такива информации.


Благодаря за информацията. В пътеводителя на Rother има доста подробна информация за хижите, вкл. телефони, адрес, работно време, email, брой легла, но цени няма.

Запознах се с това което си приложил. Почти реализирания преход до Alleghe, което е горе-долу средата на маршрута цените които са упоменали са отново ориентировъчни за полупансион и стаи с 2 легла - информативно но не и точна информация за цените на хижите.
На следващия линк информацията отново е ориентировъчна като за някои хижи няма упоменати цени - Rifuigo Sonino al Coldai 10 - 22 EUR на вечер.

Наистина и на мен ми се иска да има едно място където да е събрана актуална информация, но все пак това е Италия а не например Германия, италианците едва ли си правят каквито и да било разчети за почивката.
Чет Май 15, 2014 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
В пътеводителя на Rother има доста подробна информация за хижите, вкл. телефони, адрес, работно време, email, брой легла, но цени няма

Да, наистина, сега погледнах отрязъците от пътеводителя в Google Books и наистина няма цени. Това е адски странно, тъй като в пътеводителите на Rother обикновено не пропускат такива информации, да не говорим, че вече на практика задължително има и възможност за сваляне от сайта на издателството и на GPS-тракове, а тук няма такава опция.
Видях, че и "жълтите" пътеводители, тези на издателство Conrad Stein, са оскъдни откъм информация за Доломитите. Rolling Eyes

Ето какво открих в нета на прима виста (хижи в поредността им по маршрута от пътеводителя на Rother):
Seekoffel: 15-24/30-44 евро
Sennes: 32-44 евро
Fodara: 34-72 евро
Pederue: 39-77 евро
Fanes: 24-69 евро
Lavarella: 33-61 евро
Lagazuoi: 28-63 евро
Nuvolau: ?
Scoiatolli: 55-60 евро
Croda da Lago: 20-33 евро
Citta di Fiume: 20-48 евро
Staulanza: 50-80 евро
Coldai: ?
Tissi: 20-50 евро
Vazzoler: ?
Carestiato: 24-50 евро
Passo Duran: 20-34 евро
Pramperet: ?
Pian de Fontana: ?
Заслон Marmol: ?
7 Alpini: 20-49 евро

Цените варират съобразно това дали леглото е в единична стая, двойна стая, или стая с повече легла, както и от това дали се плаща само за спане, за спане и закуска или за полупансион. На някои места банята се заплаща отделно, това е указано на сайтовете. Разбира се, най-евтина е опцията "само легло". Точните цени за всеки вид услуга са на сайтовете.
Етапите, разбира се, са по-малко от броя на хижите, въпрос на структуриране и предпочитание къде да се спи.
Всички, ама наистина ВСИЧКИ препоръчват през летния сезон да се правят предварителни резервации и то сравнително от рано.
Успех!

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Пет Май 16, 2014 12:18 pm; мнението е било променяно общо 4 пъти
Пет Май 16, 2014 8:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
Всяка хижа си има сайт и цените могат да се проверат там.
Пет Май 16, 2014 11:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
casparcho



Регистриран на: 15 Май 2013
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък мога да ви предложа транспорт и също да се включа в приключението...ако не е много сложно за любител като мен.
Пон Май 19, 2014 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
recaro



Регистриран на: 07 Май 2013
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind, благодаря за информацията и за положените усилия, въз основа на това за себе си аз усредних до 35 евро на ден, ще ползвам храна и от хижите тъй като няма да нося храна за целия преход.
Относно резервациите моя опит досега показва че нещата не се случват по първоначалния план все се получава разминаване заради капризите на времето, налага се понякога да се остане по-дълго на някоя хижа и от там нататък се измества всичко и тр. да се обаждаш на всяка следваща хижа да си променяш резервацията. Аз обичам да се съобразявам с времето а не да гоня графика, така че не мисля да правя предварителна резервация + да сме там преди италианците да са излезли във ваканция.

casparcho, маршрута е преобладаващо на над 2000м надморска височина, изкачвания и спускания. Повечето стръмни участъци са снабдени с въже за обезопасяване, най-труден е последния етап слизането към Belluno на който има и обходен маршрут. Това е според пътеводителя, аз лично не съм ходил още за да мога да направя преценка + не знам твоята кондиция каква е. Препоръчвам да сравниш описанието на този маршрут с някой, които си преминал вече за да прецениш, информация на линковете в темата или в Гугъл. На коя дата можеш да тръгнеш? По-късно има по-малко останал сняг + времето е по-топло, но има и повече хора по пътеката и хижите.
Пет Май 23, 2014 6:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
casparcho



Регистриран на: 15 Май 2013
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Определено е сложен маршрута ...за любител с не много добра физическа кондиция както се казва.....ще ми е е нанагорно, първо ще посъбера сили тук по Пирин и като сам готов за нещо по сериозно ще пиша на съфорумниците. Smile
Съб Май 24, 2014 9:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Алпи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov