ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Не купувайте обувки Planika !

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Не купувайте обувки Planika !
Автор Съобщение
Shri



Регистриран на: 17 Яну 2014
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Не купувайте обувки Planika ! Отговорете с цитат
Не купувайте обувки Planika !


Последната промяна е направена от Shri на Чет Авг 21, 2014 8:17 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пет Яну 17, 2014 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Може би има начин да "убиеш" този ръб, питай някой обущар, има пинизи дето не ги знаем. Щом като не можеш да ги върнеш, какво друго ти остава, освен да опиташ да ги пригодиш.
П.П. Стана ми интересно, или не съм разбрал, как точно се образува ръб чак в областта на глезена? Пусни някоя снимка да видим.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Яну 17, 2014 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
freerider



Регистриран на: 05 Май 2014
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Re: Не купувайте обувки Planika ! Отговорете с цитат
[quote="Shri"]Здравейте,



Здравейте, сега случайно попаднах на тази тема след като в края на минала година си купих обувки Планика от магазина им в ЦУМ. Мои приятели които имат техни обувки ми ги препоръчаха но въпреки хвалебствията им друго си е
когато обувките са на краката ти. До момента с тях имам десетина качвания до Черни връх и няколко прехода в района на Мальовица и езерата, като впечатленията ми от обувките са повече от ОТЛИЧНИ. Лично на мен са ми много удобни и на дълги преходи не са пропуснали въпреки че понякога нарочно минавам през най голямата киша и вода.
Обувките са модел Jalovec клас backpacking от 255 лева.

За разлика от негативния Shri мисля мисля че всеки сам решава за себе си и не бих искал да влияя на някой при избора на обувки.
Пон Май 05, 2014 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Някой



Регистриран на: 14 Май 2014
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Всеки сериозен планинар, т.е. човек, който уважава и следователно не подценява силата и магията на природата, би следвало да знае, че обувките, в критична ситуация, могат да спасят или отнемат живот. Когато се разтъпчеш в даден магазин пред огледалото, не трябва да гледаш дали ти отиват на шапката. Всяка марка си има определена технологична линия и ако например страдате от подагра, имайте го предвид.
Пиша това, защото миналото лято заедно с трима приятели осъществихме Ком-Емине с обувки на Planika и когато ги свалихме на плажа ги разцелувахме.
П.С.: Хора, не бъдете крайни по отношение на субективните си преценки; имах обувки на Boreal, които навремето съсипах за по-малко от 2 сезона, проклех ги, но след време срещнах човек със същите - бяха в отлично състояние след 3 години и то при по-интензивно ходене от моето. Можеш да влезеш на някого под кожата, но не и в обувките!
Сря Май 14, 2014 7:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Някой написа:
Всеки сериозен планинар, т.е. човек, който уважава и следователно не подценява силата и магията на природата, би следвало да знае, че обувките, в критична ситуация, могат да спасят или отнемат живот. Когато се разтъпчеш в даден магазин пред огледалото, не трябва да гледаш дали ти отиват на шапката. Всяка марка си има определена технологична линия и ако например страдате от подагра, имайте го предвид.
Пиша това, защото миналото лято заедно с трима приятели осъществихме Ком-Емине с обувки на Planika и когато ги свалихме на плажа ги разцелувахме.
П.С.: Хора, не бъдете крайни по отношение на субективните си преценки; имах обувки на Boreal, които навремето съсипах за по-малко от 2 сезона, проклех ги, но след време срещнах човек със същите - бяха в отлично състояние след 3 години и то при по-интензивно ходене от моето. Можеш да влезеш на някого под кожата, но не и в обувките!

Арно думаш, ама да се регистрираш, за да кажеш точно това в точно определена тема за обувки ... Cool

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Май 14, 2014 8:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Чудя се само двама ли работят за този бранд?
И още - къде се покри авторът на темата - приказките без снимки не са доказателство за НИЩО... Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Май 14, 2014 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Тук има доста почитатели на този маршрут.
Ще се радваме да видим снимки от него и да прочетем историята Ви.
Ако на някоя от снимките Ви от Ком-Емине има цъкнати и обувките на Planika, обещавам да ги разцелувам от екрана на компютъра.Smile
Tooth ръкопляскания

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Май 15, 2014 7:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic и не съвсем ...

В един момент миналата година, търсейки буквално КАКВОТО И ДА Е с голям номер, опрях до магазините на "Планика" на Черни връх и в ЦУМ, но честно казано, така и не го докарах дори до пробване на обувките (които, честно казано, поне на гледане не изглеждат лоши). Причината бе основно в собственика(?)/управителя(?). По-отблъскващ клиентите търговец - а ние в тази пазарна ниша така или иначе не сме безброй - трудно може да се срещне по нашите ширини! Върхът на безумието беше изискването да не се пипат обувките с ръце (!), за да не се развалели (!!), а да се кажело какъв модел се иска, за да преценял той дали щял да ми стане. Оставям настрана приказките от типа "нашата стока е прясна, зареждаме всяка седмица, докато на останалите места има модели на по 5-10-15 години" и "ако сте дошли не за нещо хубаво, а за нещо, което да ви се харесва, не сте за тук" и прочее.
Да са живи и здрави, обувките може и да са прилични (заводът бил купен от Meindl, каквото и да значи това, всъщност), но така и не получих шанса да се убедя в това...

Цитат:
И още - къде се покри авторът на темата - приказките без снимки не са доказателство за НИЩО...

Мда, така си е ... Човекът, впрочем, така и не е успял да сподели какви точно обувки си е купил, защото такова чудо като Planika Trekking няма. Има раздели "Backpacking", "Hiking" и "Trekking", но модел Planika Trekking няма.
Изглежда някои хора си оправят взаимоотношенията за сметка на форума.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 15, 2014 7:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Не всички хора са *Мара подробната* и когато афектирани пишат с мисълта поне малко да си го върнат на некоректния търговец, то тези хора последното, което ще гледат да напишат е точния модел и прочие подробности.

Честно казано точно в случая, станал повод за тази тема, търговецът едва ли е "некоректен", доколкото "убиват ме обувките" не е повод за тяхното връщане или замяна. Най малкото не и в България, където така или иначе (с едно единствено известно ми изключение) няма магазин, който да уважи подобно оплакване. В крайна сметка затова се пробват, мерят и се преценява внимателно. След това контрата остава в купувача.
Пак казвам, това, че аз лично не намерих добро отношение в тези магазини, няма да ме накара да ги обвинявам във всички смъртни грехове или пък да подценявам обувките, които така или иначе не съм дори пробвал. Вероятно има и мнозина доволни клиенти.

ПП Мен лично ме съмняват не хората, пишещи премерено и грамотно - старая се да съм от тях - а тези, които имат едно единствено мнение във форума, с което оплюват нещо или пък го възхваляват.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 15, 2014 7:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Rincewind написа:

ПП Мен лично ме съмняват не хората, пишещи премерено ...

Имах предвид себе си бе човек.Smile Майтапех се.

А, това е ясно ... Very Happy

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 15, 2014 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
emo1978



Регистриран на: 04 Окт 2017
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Не купувайте обувки Planika,след два прехода на Витоша се скъсаха,страхотни мазоли на петите,търговеца ми заяви да ги стягам,просто без думи,истински боклуци,били Meidl,правели ги в завода и т.н.цената е 230 лева.............
Сря Окт 04, 2017 9:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Илия вашев



Регистриран на: 22 Яну 2020
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Случайно попаднах на тази тема и тъй като аз лично имам,, Планика'' държа да споделя моето мнение което е корено различно.Тази тема е явно от ядосан клиент или от конкуренцията.Обувките ми зимни и са на 7 години модела който е кожа от вън и вътре пак кожа. Видели са много преходи основно зимно,но и пролет и есен.Все още са здрави дори на петата година грайфера се изпили до мекият слой и сложих нови подметки защото не ми се хвърляха и сега ми служат още,но ги ползвам с котки че не е добър грайфера.Обувките са много стабилни и здрави,но трябва да се купуват по голям номер,до сега не са ми пускали вода ,а ги обработвам само с мазила.Мога да кача и снимки ако някой се интересува.Според мен за цената си са супер обувки на мен са ми удобни, по здрав модел не съм имал и още не се разделям с него!
Вто Фев 11, 2020 11:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov