ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зарядно за устройства "външна батерия". И соларни.
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Зарядно за устройства "външна батерия". И соларни.
Автор Съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Зарядно за устройства "външна батерия". И соларни. Отговорете с цитат
Нов съм във форума, но ще си позволя да пусна първата ми тема. От известно време тествах соларно зарядно, което поради компактните си размери и параметри не задоволяваше потребностите ми.
В дадения случай Аз ползвам за навигация в планината смартфон + Orux maps.
Няма нужда да пояснявам предимствата пред GPS - устройствата. Но има един съществен недостатък-батерията.
Днес си купих ето това :

http://www.romoss.com/external-battery/eusb-series/eUSB-soufn4.php

За момента тествам в домашни условия и поведението е повече от прекрасно. За 1,5 часа зареди напълно телефона ми, а изгубения заряд е едва 25%.
Ще тествам и в полеви условия и ще пиша впечатления в темата.
Готов съм и за въпроси. Smile

Поздрави - Христо!




10.04 - Дозаредих лаптопа ми, който беше на 80 % ( в комплекта има накрайници и eUSB кабел за почти всички видове лаптопи ), дозаредих смартфона ми, който беше на 72% и падна още една чертичка ( всяка една е 25% ) от заряда на батерията Romoss. В момента е на 50 % заряд и продължава да "помпи" служебния ми смартфон ръкопляскания


В рамките на два дни зареждах всичко, което ми видят очите и на третия ден батерията успя да се разреди напълно. Може да заредите смартфон поне 5 пъти .
Зареждането отне около 7 часа.

+ Изключително компактна и с добро тегло
+Превъзходна издържливост
+LED индикации и LED фенерче
+накрайници за повечето лаптопи и Micro USB кабел в комплекта

-не е водоустойчива
-необходими са поне 6 часа за пълно зареждане
Съб Май 10, 2014 12:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
колега, ще ми е интересно с батерията на лаптопа - от 0 до колко може да я вдигне, при изключен лаптоп разбира се, също да споменеш и колко mAh е батерията на самия лаптоп.
прявя някакво съвсем на посоки предположение, без да знам какъв е компа - 35%.
Вто Май 13, 2014 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Обещава да го тествам и по този начин. Батерията на лаптопа е : 6Cells 5200 mAh 56 Whrs
Чет Май 15, 2014 6:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Това нещо тежи повече от GPS (с батерии в него).

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 15, 2014 8:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Ами пробвай да си носиш 16 броя батерии и сравни теглото Wink
Чет Май 15, 2014 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
С GPS-a ще понеса 16 броя батерии наведнъж само и единствено ако предвиждам да нямам достъп до батерии месец - месец и половина. По простата причина, че с двойка 2500 mAh батерии той издържа 20-25 часа в зависимост от нивото на подсветката (т. е. два-три дни с целодневно ходене в планината с включен през цялото време уред).

Я ти вземи и кажи какво соларно зарядно си ползвал и защо не остана доволен от него? Че чета много противоречиви мнения - от осанна до разпни го. Но се концентрирай върху зареждането на смартфон, в планината от лаптопи нямаме нужда за момента.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Май 15, 2014 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
колега, ще ми е интересно с батерията на лаптопа - от 0 до колко може да я вдигне, при изключен лаптоп разбира се, също да споменеш и колко mAh е батерията на самия лаптоп.
прявя някакво съвсем на посоки предположение, без да знам какъв е компа - 35%.



Зареди го напълно и остана 1 мигаща чертичка Very Happy
Чет Май 15, 2014 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Хубу де, на кого в планината са му притрябвали нотебуукс, ултрабуукс(тва пък кво е), айпод, айфон, айсектир и плейстейшън.Smile

Трябват ми телефон и GPS.
Телефонът ми без проблем издържа седмица включен като говоря всеки ден и няколко месеца изключен и в готовност да бъде включен.

Гпс-ът ми изкарва девет дена по десет часа на ден само с два комплекта от тези хубавици всяка от която тежи само 14 грама или 4x14=64 грама.По 45 часа за две батерии или 90 часа за четири батерии. (Това е възможно ако се ползва главно подсветката на екрана и за машинки дето са с малки екрани.)
http://dcpower.eu/wp-content/uploads/Energizer-Lithium-Ultra-AAA-ELL92BP-4.jpg


Ето една подобна тема щом се интересуваш от тези неща.
Може да намериш нещо полезно.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3646&highlight=%E1%E0%F2%E5%F0%E8%E8%F2%E5


При положение, че с телефона работя с GPS ( няма място за сравнение по удобство с Garmin и др. ), снимам, говоря, ако се наложи ровя в нета, не изпитвам необходимост да ползвам отделни устройства. В полеви условия за мен е много ценно такъв тип зарядно. За по-дълги преходи да не говорим...
Благодаря за темата, която ми препоръчваш но мисля, че съм далеч от мисълта да си нося акумулатор в раницата...
Отделен въпрос е, че повечето съвременни фотоапарати и камери също могат да бъдат заредени с такава батерия.
Сега сметни колко ще тежат Фотоапарата, телефона, GPS-а , резервните батерии и пак помисли колко прави един смартфон + такава батерия... Wink
Чет Май 15, 2014 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:


Я ти вземи и кажи какво соларно зарядно си ползвал и защо не остана доволен от него? Че чета много противоречиви мнения - от осанна до разпни го. Но се концентрирай върху зареждането на смартфон, в планината от лаптопи нямаме нужда за момента.



ПОлзвах едно доста компактно с вградена батерия от 1000 mAh. МОжеше да се зарежда предварително. Качваше около 25 % и финито. Искам да ти го покажа, но в сайта на dice.bg Не го откривам. Явно вече не са налични и ги няма в каталога.
Чет Май 15, 2014 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Това нещо тежи повече от GPS (с батерии в него).


Garmin Monterra тежи 331 гр.
Garmin Montana тежи 333 гр.
Garmin Oregon тежи 205 гр.
Romoss Sofun 4 тежи 256 гр.


Никой не навивам да си купува такова устройство. Просто реших да споделя впечатления от него.
Чет Май 15, 2014 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Re: Зарядно за устройства тип "външна батерия" Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
svencho написа:

В дадения случай Аз ползвам за навигация в планината смартфон + Orux maps.
Няма нужда да пояснявам предимствата пред GPS - устройствата. Но има един съществен недостатък-батерията.


Какво имаш предвид като казваш това? Не съм много в час с гпс-ите, ама ....
С какво смартфонът е по-добър от гпс-ът, че да го предпочетем.

Реално ще ми трябват десетина- двадесет подобни зарядни, за да може смартфона и навигацията му да ме изкарат десет дена.
За същите 10 дни с гпс-ът нося само 64 грама батерии.
Е, и един комплект резервни, но дори и тези 92 грама са за предпочитане пред няколкото килограма батерии за смартфонната навигация.



Просто бързината, точността и софтуера са на светлинни години пред GPS устройствата. За батерията съм съгласен и точно заради нея повдигнах темата. Ако не си работил с Garmin или Orux Maps в смартфон ще ми трябват поне 2 бири време да ти обясня с подробности Very Happy
С един заряд и зареден смартфон ще изкараш поне 5 дена в планината...
Чет Май 15, 2014 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
Към теглото прибави и камера Smile

Зависи за какво ползваш смартфона. Аз правя снимки, ползвам навигация и говоря по него. При тези положения може да изкара около 6 часа на ден. Ако изключиш GSM модула може да изкара двойно повече.
Не слушам музика и не чатя. Малко съм голям вече за таквиз неща Smile
С това зарядно може да се направят около 7 пълни заряда на смартфона и ако имаш и пълен заряд на неговата батерия в самото начало това са ти около 5-8 дни, в зависимост от това как ползваш смартфона.

Аз не искам да наливам акъл на никой какво и как да ползва. Просто споделям мнение. Може на някой да му е от полза.
Чет Май 15, 2014 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И в първото дере или каньон така ще се омотае този смартфон, че неможем те намерим 2 дни. Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Май 15, 2014 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
И в първото дере или каньон така ще се омотае този смартфон, че неможем те намерим 2 дни. Laughing


Няма, спокойно Wink КАкто и под плътна растителност, обласи и каквото си избереш. Виж, в някоя маза, или пещера нямам шанс. Но модула му е изключително чувствителен, ползва GPS и GLONASS и спокойно превъзхожда 90 % от GPS-ите.
Ако му бяха сложили и антена... Laughing
Чет Май 15, 2014 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svencho



Регистриран на: 29 Апр 2014
Мнения: 46

Мнение Отговорете с цитат
25 % беше паднала външната батерия, а смартфона беше зареден на 100 %. Зареждах го няколко пъти, както другия ми служебен смартфон, както лаптопа, докато успях да разредя напълно външната батерия...
Чет Май 15, 2014 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov