ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Cobra MT975 - бива ли я тази радиостанция?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Cobra MT975 - бива ли я тази радиостанция?
Автор Съобщение
mateev



Регистриран на: 08 Яну 2011
Мнения: 67

Мнение Cobra MT975 - бива ли я тази радиостанция? Отговорете с цитат
Здравейте приятели. Дали някой би могъл да ми каже струват ли си уоки-токита Cobra MT975 и дали пълното наименование е Cobra MT 975 -2 VP EU или това са 2 различни модела? Търсейки инфо в гугъл, оставам с впечатление, че е един и същ модел, но от традиционно "задълбоченото и подробно" инфо в технополис, откъдето може би ще ги купя, добивам някои съмнения... http://www.technopolis.bg/b2c/details/301110/P11040304/Radiostantsiya-COBRA-MT975

Ако някой ги има, ще съм много благодарен, ако сподели впечатленията си!!!
Вто Май 13, 2014 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Аз имам такива и когато сме по-голяма група ги вземам.Доволен съм и до сега нямам никакви проблеми с тях.В Лидъл обаче бяха пуснали едни за 20 лева пълен комплект(две станции,зарядно и батерии)което си е много добро предложение.
Сря Май 14, 2014 8:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
От това, което виждам е сходен модел като характеристики с G8 модела на Midland.
Поне на хартия. На практика - не зная.
Разликата в цените е осезаема...
Имам впечатления от G8 BT което освен че си има сайт, техническа документация и т.н е, хм... Как да кажа...
Доста добро радио и като изработка и като реализация и като краен ефект.
С ААА акумулаторните пакети, които ползва и кобра-та и мидланд-а не очаквай чудеса.
Естествено зависи колко интензивно го ползваш и дали работиш на ниска или голяма мощност но грубо за един ден ти трябват 2 акумулатора.
900мАh са недостатъчни според мен.
Аз изкарвам около 4 часа само но с блутут слушалка а това гори допълнително ток.
Сря Май 14, 2014 9:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Матеев задай всимчките си въпроси тук http://forum.bfra.org/
ще получиш доста профи информация.
Сря Май 14, 2014 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Профитата гледат с пренебрежение на PMR радиата Smile
Шегата настрана но то няма кой знае колко особености за този тип радия.
Хубаво е да има информация за честотите, които стоят зад DCS и CTCSS шумоподтискането на радиостанцията.
А номерацията на тези "кодове" не е стандартизирана за разлика от честотата на каналите. Или поне на първите 8...
Не всички производители публикуват такава информация но това има значение само ако се ползва с друга марка.
Иначе между 2 еднакви модела както продават тази кобра в текното - няма значение.
Съвпадат си без значение каква честота стои зад DCS code 1 примерно Smile

По-скоро на колегата му върши работа мнение на човек, който ползва конкретно този модел.
Аз просто казах, че ААА батерии или акумулатори нямат достатъчно капацитет за тази цел.
Поне за мен, де.
Сря Май 14, 2014 9:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ivanatora



Регистриран на: 21 Юни 2013
Мнения: 16

Мнение Отговорете с цитат
Имам такива - доволен съм. Естествено тези 12 км са чиста проба маркетингов трик като мегахерците при процесорите и мегапикселите при фотоапаратите. Може би са постижими ако се намираш на планински връх с директна видимост и нула шум към другото радио.
Ползваме ги като караме на някъде с повече от една коли. Реалния им обхват в движение да е около километър. Ако някой хване грешен разклон, след половин минута го губим. Много са удобни при изпреварване на труден път с ограничена видимост. Първата кола изпреварва и казва на следващите когато пътя напред е чист.

Първи канал е най-готиния канал Smile Там хващаш доста странични хора, които не са си мръднали пръста да си сменят канала на различен от фабрично зададения. Говорили сме си с крайпътни строители, поръчвал съм бири за непознати като минавам покрай Хепи (сервитьорките са на радиа).

Имат си "standby mode", който се включва автоматично след известно време неактивност. Така ми изкарват около ден с умерено приказване.
Сря Май 14, 2014 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Ползвам в работата си по-ниския клас - 800. Надеждни и добри.
В равнинна местност без препятствия - обхват до към 3 км. Повече - не. 5-те километра по спецификация са добро пожелание. Като цяло съм доволен, след много и ежедневен тормоз работят вече над 2 години.
Преди това ползвах AEG, едни жълти, бяха страшни боклуци.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Май 14, 2014 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mateev



Регистриран на: 08 Яну 2011
Мнения: 67

Мнение Отговорете с цитат
ivanatora написа:
Имам такива - доволен съм. Естествено тези 12 км са чиста проба маркетингов трик като мегахерците при процесорите и мегапикселите при фотоапаратите. Може би са постижими ако се намираш на планински връх с директна видимост и нула шум към другото радио.
Ползваме ги като караме на някъде с повече от една коли. Реалния им обхват в движение да е около километър. Ако някой хване грешен разклон, след половин минута го губим. Много са удобни при изпреварване на труден път с ограничена видимост. Първата кола изпреварва и казва на следващите когато пътя напред е чист.

Първи канал е най-готиния канал Smile Там хващаш доста странични хора, които не са си мръднали пръста да си сменят канала на различен от фабрично зададения. Говорили сме си с крайпътни строители, поръчвал съм бири за непознати като минавам покрай Хепи (сервитьорките са на радиа).

Имат си "standby mode", който се включва автоматично след известно време неактивност. Така ми изкарват около ден с умерено приказване.


Много ми харесват тия кобри, но не ме вдъхновява, че в движение обхватът им бил километър или се губи веднага в колите някой като кривне. Някъде бях чел, че при движение с коли било 4-5 километра, но това навярно зависи и от някой локални фактори. Не знам дали Кобра MT 975 Кобра МТ 975 2VP EU са един и същ модел. Иначе в Технополис има и едни Uniden, които вече със сигурност имат осветен дисплей, а също и защита против вода и прах, но са с 10км обхват. Ако някой може да изкаже мнение и за тях, ще съм много благодарен!
Пет Май 16, 2014 1:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
За PRM-ми няма голямо значение, какво точно ще си вземеш. Всички са с несменяема антена и мощност 0,5 W. Обхвата изписан на кутията е при идеални условия, които трудно може да постигнеш в природата. В общия случай вършат работа до 3-5 км. Както някой спомена има разлика в подтоновете между аналоговите и цифровите подтонове. Гледай да са с аналогови, цифровите не са много разпространени. За други разяснения не съм компетентен, но и не е нужно, когато се касае за PRM. Имай в предвид, че моите не съм ги ползвам от година и нещо. Да не и ти да си купиш паметници, след като им се нарадваш.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Май 16, 2014 7:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Виж сега, както е казал колегата по-горе, PMR радиата които би трябвало да се продават в големите вериги магазини са с точно такива параметри - 0.5W, фиксирана антена и трябва да работят само на точно определените за целта 8 канала.
С тези параметри няма как да покрият по-големи разстояния от цитираните а именно 3-4км в идеални условия.
И марката няма особено значение.

Тези 10км изписани на другите или са рекламни бози или продават радия, които не са със споменатите характеристики и не би трябвало да ги продават, тъй като няма как да бъдат сертифицирани за свободно ползване!

Идеята на PMR446 не е да покриват големи разстояния именно защото са за свободна продажба и са масови.
Нали се сещаш какво ще се получи в ефира ако всички блъскат с 5W вместо с разрешените 0.5?

Ако ти трябва да покриваш по-големи дистанции тези радиа не са за теб.
По-добре изкарай изпита за радиолюбител (по-горе има линк на Българската Федерация на Радиолюбителите) и си купи истинско радио.
Когато вече си сертифициран радиолюбител можеш да ползваш както по-голяма мощност, така и мрежата от радиолюбителски ретранслатори (repeaters), можеш да ползваш много по-широк диапазон и един куп други "екстри".
Нито е трудно да се сертифицираш, нито е скъпо.
Всъщност няма нито един негатив а само позитиви.
Пет Май 16, 2014 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov