ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Създаване на ново туристическо дружество

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Създаване на ново туристическо дружество
Автор Съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Създаване на ново туристическо дружество Отговорете с цитат
Здравейте планинари,

От известно време с група приятели се опитваме да правим каквото ни е по силите, за да популяризираме вътрешния туризъм в страната и да показваме красотите на Родината и така да ентусиазираме и други да обикалят като нас. Решихме, че ще има по-голям ефект ако регистрираме собствено туристическо дружество, така че да дадем официалност на това, което правим.
Регистрацията на сдружение с нестопанска цел в обществена ползa (каквито са туристическите дружества) се оказа по-трудно отколко първоначално си представяхме. Затова ни е нужна подкрепа. Всеки, който иска и има възможност да помогне може да го направи тук http://zabulgaria.org/tr/projects/%D0%A1%D1%8A%D0%B7%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE-%D0%9A%D0%9E%D0%9C1/551. Ще ви бъдем истински признателни.

Извинявам се ако темата ми не е в точния раздел или е неподходяща като съдържание и не се вписва в стила на форума! Ако не е ОК, моля администраторите да я преместят/изтрият!

Във всеки случай, благодаря ви за вниманието и подкрепата!

Поздрави,
kom

_________________
Любимият ми връх Ком
Пет Май 16, 2014 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Регистрирайте го в частна полза. По-лесно е и ще си спестите време, нерви, пари и бумащина. Ако пък нещата потръгнат в бъдеще и съберете повече работещи за каузата членове може да преминете в обществена полза. Обратното - от обществена в частна, не може според ЗЮЛНЦ.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Май 16, 2014 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,

Можеш ли да ме ориентираш какви са разликите?


Поздрави,

_________________
Любимият ми връх Ком
Пет Май 16, 2014 6:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Сдруженията регистрирани в обществена полза, за разлика от тези в частна, например, подлежат на вписване в централния регистър при Министерството на правосъдието, на ежегоден и текущ контрол, и прочее тежести описани в ЗЮЛНЦ (виж раздел II, чл. 45, 46 и 47). Съгласно глава трета от същия закон имат и куп други задължения - да речем задължение за водене на книги. Всички задължения описани в тази 3-та глава не важат за сдруженията в частна полза.

Законът не е толкова голям. Разпечатай го, прочети го внимателно, и прецени разликите. Та, както казах по-горе, помоему е по-добре да се регистрирате в частна полза. Пък ако нещата потръгнат може спокойно да преминете в обществена. да повторя, че обратното е невъзможно.

А каква ще е ползата да преминете от частна в обществена полза ще питаш? Да речем, според чл. 4: "Държавата може да подпомага и насърчава регистрираните в централния регистър юридически лица с нестопанска цел за осъществяване на общественополезна дейност чрез данъчни, кредитно-лихвени, митнически и други финансови и икономически облекчения, както и финансирания при условия и по ред, определени в съответните специални закони". С една дума обществените сдружения имат повече инструменти за действие, но затова е нужен повече човешки работещ за каузата и целите ресурс, който не се знае дали ще имате.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Пет Май 16, 2014 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти Speedy!

Четох закона, но все още трудно различавам нюансите в термините. Ще трябва да си го препрочета няколко пъти.
Предстои работа, във всеки случай признателен съм ти, че ми даде насока за размисъл.

Успех и в твоите начинания!

_________________
Любимият ми връх Ком
Нед Май 18, 2014 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Трябва ви един юрист и няколкостотин лева за регистрацията. Правите общо събрание от поне 9 члена. Избирате си председател и секретар и това е. Имам образци на всички нужни документи, ако ти трябват.
Нед Май 18, 2014 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Алексйо написа:
Трябва ви един юрист и няколкостотин лева за регистрацията. Правите общо събрание от поне 9 члена. Избирате си председател и секретар и това е. Имам образци на всички нужни документи, ако ти трябват.


Супер. Ще съм ти много благодарен ако ми ги пратиш. Как би ти било удобно?

_________________
Любимият ми връх Ком
Нед Май 18, 2014 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ето, виж как се канализират нещата Smile
Аз мога да ти услужа с някой примерен устав.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Нед Май 18, 2014 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kom



Регистриран на: 18 Апр 2013
Мнения: 50
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Ето, виж как се канализират нещата Smile
Аз мога да ти услужа с някой примерен устав.


В нета разгледах няколко Устава и мисля, че имаме добро основа. По-скоро са ми интересни другите документи:
Има ли задължителни реквизити Учредителния акт? (Ако така се нарича)
Има ли други задължителни документи, които трябва да напишем ние преди регистрацията?

_________________
Любимият ми връх Ком
Нед Май 18, 2014 9:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
kom написа:
Алексйо написа:
Трябва ви един юрист и няколкостотин лева за регистрацията. Правите общо събрание от поне 9 члена. Избирате си председател и секретар и това е. Имам образци на всички нужни документи, ако ти трябват.


Супер. Ще съм ти много благодарен ако ми ги пратиш. Как би ти било удобно?



Прати ми на лични мейла ти и ще ти ги пратя.
Нед Май 18, 2014 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov