ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Снимки от Края на Света
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Снимки от Края на Света
Автор Съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Снимки от Края на Света Отговорете с цитат
Обиколка из района на Безводно
Пет Юни 21, 2013 11:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Това местенце ми хареса, ще го имам пред вид!
Съб Юни 22, 2013 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Дай малко повече инфо за района докъде се стига с кола, на къде се хваща после, как да се намерят забележителностите наоколо
абе изобщо всичко което ще е полезно като ориентири, вода.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Юни 23, 2013 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
С кола се стига до село Безводно. От там до вр. Чиляка е маркирано. За Саръкая от върха се хваща ребро в посока приблизително север – северозапад. Имайте предвид, че е много диво и пътеките са изгубени – махалите не се обитават от 40-50г. Най-добре разпитайте в селото. Ако не знаете, какво правите, риска от изгубване е значителен.

До Чиляка са около 2ч., до Саръкая още толкова (ако не се лутате)

Вода в района има много, ама трябва да знаеш къде е – трудно се намира. Най добре си носете.

Пролет - Есен са добрите сезони за там. Сега жегата е убийствена.
Пон Юни 24, 2013 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Снимки от Края на Света Отговорете с цитат
Нова доза

Добрата новина е, че пътя Комунига – Безводно се ремонтира. Догодина трябва да е чисто нов.
Вто Май 06, 2014 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са страхотни,отдавна не се бях прехласвал така.Евала!! Rolling Eyes
Сря Май 07, 2014 6:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Този район много ме влече и отдавна му се каня, ама ми се ще да е с някой който го понава за да му се насладя изцяло.
Аз да попитам някой има ли тракове от района Question
Снимките са супер!

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Май 07, 2014 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Отговорете с цитат
Радвам се, че съм Ви доставил удоволствие със снимките.

Планирам да направя един комплект тракове от обиколките си из района, но е нужна обработка и ще ми трябва време, а то е вечно в недостиг. Confused
Пет Май 09, 2014 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
keepliving



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 59

Мнение Re: Снимки от Края на Света Отговорете с цитат
planinar написа:
Нова доза

Добрата новина е, че пътя Комунига – Безводно се ремонтира. Догодина трябва да е чисто нов.


Виждам, че доста сте обикаляли в района. Видяхте ли Боровишката калдера?

_________________
http://keepliving.eu/
Продължавайте да живеете – истински и искрено, така, както Вие смятате за добре. Вашият поглед към живота е този, който определя ценностната Ви система и цялото Ви поведение, дори и те не винаги да съвпадат с общоприетото мнение. Помнете, че Вие вземате решенията и носите отговорността за пътя, по който вървите.
Вто Май 20, 2014 9:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: Снимки от Края на Света Отговорете с цитат
keepliving написа:
Видяхте ли Боровишката калдера?

До колкото знам, калдерата е вулканично образувание, получено при сриване на кратера навътре в самия него.
Винаги съм се чудел, къде е и какво е Боровишката калдера.
Честно казано, никъде в района не съм виждал нещо, което да оприлича на вулкан или кратер.
Вто Май 20, 2014 10:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
keepliving



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 59

Мнение Боровишка калдера Отговорете с цитат
На снимки, направени от въздуха, изглежда впечатляващо - стръмни отвесни скали над реката, на вид като ... как да кажа - пепелни. Та се чудех дали и къде има високо място, откъдето може да се види. Като гледах снимките, сте се изкачвали по високите места в района, но щом не сте ги видели, явно само от въздух могат да се наблюдават. Знам ли...

_________________
http://keepliving.eu/
Продължавайте да живеете – истински и искрено, така, както Вие смятате за добре. Вашият поглед към живота е този, който определя ценностната Ви система и цялото Ви поведение, дори и те не винаги да съвпадат с общоприетото мнение. Помнете, че Вие вземате решенията и носите отговорността за пътя, по който вървите.
Вто Май 20, 2014 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: Боровишка калдера Отговорете с цитат
keepliving написа:
снимки, направени от въздуха

Къде могат да се видят такива снимки, за да сравня с това, което се вижда из района.
Иначе гледките от високото наистина са шеметни.
Вто Май 20, 2014 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
keepliving



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 59

Мнение Re: Боровишка калдера Отговорете с цитат
planinar написа:
keepliving написа:
снимки, направени от въздуха

Къде могат да се видят такива снимки, за да сравня с това, което се вижда из района.
Иначе гледките от високото наистина са шеметни.


Ами няма ги в интернет, нямам ги и като файл, виждала съм ги само на хартиен носител.

_________________
http://keepliving.eu/
Продължавайте да живеете – истински и искрено, така, както Вие смятате за добре. Вашият поглед към живота е този, който определя ценностната Ви система и цялото Ви поведение, дори и те не винаги да съвпадат с общоприетото мнение. Помнете, че Вие вземате решенията и носите отговорността за пътя, по който вървите.
Вто Май 20, 2014 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
keepliving



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 59

Мнение Снимки Отговорете с цитат
Видях на снимките Пармаклъ кая и, ако не греша, Скалната гъба при Женда. Пускам една тема за Пармаклъ кая (не намерих да има отделна) и ако искаш, може да допълваш - имаш добри снимки оттам. А като казах Пармаклъ кая, имаш ли снимки от шарапаните при Ночево?

_________________
http://keepliving.eu/
Продължавайте да живеете – истински и искрено, така, както Вие смятате за добре. Вашият поглед към живота е този, който определя ценностната Ви система и цялото Ви поведение, дори и те не винаги да съвпадат с общоприетото мнение. Помнете, че Вие вземате решенията и носите отговорността за пътя, по който вървите.
Вто Май 20, 2014 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
planinar



Регистриран на: 20 Дек 2006
Мнения: 354

Мнение Re: Снимки Отговорете с цитат
keepliving написа:
имаш ли снимки от шарапаните при Ночево?

Не, тях ги оставих за следващия път.
Вто Май 20, 2014 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov