ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
По долината на река Боровица – пътуване към края на света
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
По долината на река Боровица – пътуване към края на света
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: По долината на река Боровица – пътуване към края на свет Отговорете с цитат
planinar написа:
igurbev написа:
Ако пък имаш предвид, че "почти никой" не се качва с кола до Безводно - това разбира се, не е вярно. Smile

Вярно е, вярно е Иване. Преди 15г., когато за първи път се озовах там, за 6 часа мина точно 1 кола (към Безводно) и я чаках да се върне. Така и се зарадвах, че иначе до Комунига трябваше пеша да ходя. А беше август…

Според мен от там и то с коли се качват 99% от хората, които изобщо имат някаква работа в Безводно - което си е "почти всички" направо. Bleh
А иначе, както и Ивайло каза, дестинацията набира популярност - само ние докато бяхме там 3 коли туристи се движеха по маршрута Безводно - Чиляка.(това без да броим нас си).
Вто Май 20, 2014 10:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
keepliving



Регистриран на: 06 Яну 2014
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
[/quote]Според мои лични впечатления този район вече влиза в категорията масовка, щом там се водят организирани групи туристи. Визирам по-конкретно района на Бездивен, Чиляка, Планинско, Рибен дол, Женда, Мумджидам и т.н. Преди години районът вероятно е бил по-неизвестен.

За мен откъснати/изолирани и най-вече неизвестни райони са тези, за които чичко Гугъл не може да каже нищо или почти нищо. Например: Даул дере, Генералският пагон, Големият толупан и т.н.[/quote]

Не знам дали се водят организирани групи туристи. И дали група от 2-3 човека попада в тази категория. Защото ако е така, то човек трябва да си ходи сам, иначе биха го определили като част от групата Smile Разбира се, че с течение на времето (а също с развитието на технологиите) става по-лесно и достъпно да се събере информация за тези места. Ще дам пример с популярния Белинташ. Когато ходих за пръв път преди години, търсих мястото по описание на черните пътища и близката до него махала. Днес там има няколко туристически комплекса и последния път, когато отидох, се отчаях от пишман туристите, които видях - визирам туристки с къси поли и токчета, очевидно нямащи идея къде са тръгнали. Чак такива не мисля, че ще видите около Безводно и Боровица.
Иначе би било интересно, ако можеш да дадеш повече инфо за местата, които посочваш - Даул дере, Генералският пагон, Големият толупан

_________________
http://keepliving.eu/
Продължавайте да живеете – истински и искрено, така, както Вие смятате за добре. Вашият поглед към живота е този, който определя ценностната Ви система и цялото Ви поведение, дори и те не винаги да съвпадат с общоприетото мнение. Помнете, че Вие вземате решенията и носите отговорността за пътя, по който вървите.
Вто Май 20, 2014 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
keepliving написа:

.........................................................
Не знам дали се водят организирани групи туристи. И дали група от 2-3 човека попада в тази категория. Защото ако е така, то човек трябва да си ходи сам, иначе биха го определили като част от групата Smile
..............................................................
Иначе би било интересно, ако можеш да дадеш повече инфо за местата, които посочваш - Даул дере, Генералският пагон, Големият толупан

Под организирани групи туристи разбирам група с водач, със заплащане, с организиран транспорт и т.н. Точно една такава група е била в района през периода 1-6 май. Мярнах снимки от мероприятието във Фейса.

Даулдере е участък от държавната граница между пирамиди 182 и 508 и се намира близо до селата Горно Луково и Мандрица. Това е един от примерите, в които граничната линия е прокарана ненормално (отклонявайки се от главно вододелно било или река), но това е единственият известен на мен случай, в който византийците са ни дали, а не взели нещо. И то какво са ни дали - змиярник, а са ни взели доста стратегически височини. Вероятно при прокарването на границата през 1919 г. (или тъдява някъде) местни хора са подкупили комисията (я заради ниви/лозя в района, я заради друго) и граничната линия, която в района върви по р. Луда река е била изместена малко на югоизток по Даулдере, което е десен приток на Луда река при пирамида 508. Не съм ходил там, защото нямам интерес.

Генералският пагон също е някъде по границата, но още не съм разбрал точно къде.

Големият тулпан (Големият толупан, както му казват местните) е голяма скала между селата Кушла и Дрангово. Ето го.




И от друг ъгъл



Вто Май 20, 2014 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov