ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Гуми за Ком Емине

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Гуми за Ком Емине
Автор Съобщение
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Гуми за Ком Емине Отговорете с цитат
Моля препоръчайте ми гуми за ком - емине, днес поръчах CONTINENTAL TRAIL KING 26 x 2.2", за да ги пробвам струва ми се , че за бюджета ,който сом си определил 30-40 лв за гума са най-доброто, но имам опит само по шосе и съвсем малко по черни пътища, в планината съм карал веднъж от узана до бедеците и обратно, което си е шосе. Ще ми се хора, които са го минавали с колело да си кажат мнението.
Пет Мар 28, 2014 2:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ком - емине не съм го минавал, но планинско карам доста. Отпред карам с Schwalbe Nobby Nic отзад съм с Schwalbe Racing Ralph. Предната е с доста едър грайфер, задната е с по дребен и не създава проблеми при каране на асфалт. В планината до сега не съм имал приплъзвания при изкачвания и в завой със по висока скорост, страничния грайфер и при двете е доста едър. Доста мекички са и се износват малко по бързо

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пет Мар 28, 2014 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ckaiyokar написа:
Моля препоръчайте ми гуми за ком - емине, днес поръчах CONTINENTAL TRAIL KING 26 x 2.2", за да ги пробвам струва ми се , че за бюджета ,който сом си определил 30-40 лв за гума са най-доброто, но имам опит само по шосе и съвсем малко по черни пътища, в планината съм карал веднъж от узана до бедеците и обратно, което си е шосе. Ще ми се хора, които са го минавали с колело да си кажат мнението.

Зимай и се не плаши - добро е съотношението цена/качество/предназначение.

asen4ooo написа:
ком - емине не съм го минавал, но планинско карам доста. Отпред карам с Schwalbe Nobby Nic отзад съм с Schwalbe Racing Ralph. Предната е с доста едър грайфер, задната е с по дребен и не създава проблеми при каране на асфалт. В планината до сега не съм имал приплъзвания при изкачвания и в завой със по висока скорост, страничния грайфер и при двете е доста едър. Доста мекички са и се износват малко по бързо

Много добър ти е избора на гуми, ама човека има бюджет. Smile
Швалбетата ти са на цената на летни 14-ки за автомобил...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Мар 28, 2014 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
ckaiyokar написа:
Моля препоръчайте ми гуми за ком - емине, днес поръчах CONTINENTAL TRAIL KING 26 x 2.2", за да ги пробвам струва ми се , че за бюджета ,който сом си определил 30-40 лв за гума са най-доброто, но имам опит само по шосе и съвсем малко по черни пътища, в планината съм карал веднъж от узана до бедеците и обратно, което си е шосе. Ще ми се хора, които са го минавали с колело да си кажат мнението.

Зимай и се не плаши - добро е съотношението цена/качество/предназначение.

asen4ooo написа:
ком - емине не съм го минавал, но планинско карам доста. Отпред карам с Schwalbe Nobby Nic отзад съм с Schwalbe Racing Ralph. Предната е с доста едър грайфер, задната е с по дребен и не създава проблеми при каране на асфалт. В планината до сега не съм имал приплъзвания при изкачвания и в завой със по висока скорост, страничния грайфер и при двете е доста едър. Доста мекички са и се износват малко по бързо

Много добър ти е избора на гуми, ама човека има бюджет. Smile
Швалбетата ти са на цената на летни 14-ки за автомобил...


42-45 лв бройка, на старото колело си бях взел от по ниския клас бяха около 25 лв. Пуках гуми постоянно. С тези вече около 2000 км нито едно пукане. Незнам дали е от гумата или съм започнал да карам по внимателно

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пет Мар 28, 2014 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
asen4ooo написа:
...
42-45 лв бройка, на старото колело си бях взел от по ниския клас бяха около 25 лв. Пуках гуми постоянно. С тези вече около 2000 км нито едно пукане. Незнам дали е от гумата или съм започнал да карам по внимателно

Явно имаш някъде гоооляма отстъпка.
По спомен Nobby Nic -а бяха 55-60лв.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Мар 28, 2014 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
asen4ooo написа:
...
42-45 лв бройка, на старото колело си бях взел от по ниския клас бяха около 25 лв. Пуках гуми постоянно. С тези вече около 2000 км нито едно пукане. Незнам дали е от гумата или съм започнал да карам по внимателно

Явно имаш някъде гоооляма отстъпка.
По спомен Nobby Nic -а бяха 55-60лв.


Evolutin Line им е толкова даже и към 70лв, а инече Preformance Line се движат 40-45 лв и двата модела са сгъваеми, тези по ниския клас, които сега не ги виждам вече в магазините не бяха сгъваеми и бяха по около 30 лв

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пет Мар 28, 2014 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
ами аз поръчах вече континетал трайл кинг, това се оказаха преименувани рубер куин, от януари тази година се продават под това име, приоритета ми беше защитена от спукване гума, ниско тегло, ниска цена и все пак да стават и за асфалт че аз съм асфалтаджия с байк Smile , надявам се да са добри гумите, поръчах и три вътрешни, щях да взема и боза но им свършили разфасовките от половин литър а 20 лв за еднократна употреба не ми се дават.
Благодаря за отзовалите се, а шваубе не знам защо не ми допадат, навсякъде пишат , че са меки иначе алтернативата на тези континенталки беше SCHWALBE RAPID ROB KEVLAR GUARD 26X2.25", на нещо по ми харесват континеталките, може и заради звученето на името да е ... ще покарам ще пиша какви са ми впечатленията.Ако мина пък КЕ ще се опитам и пътеписче да напиша, още обаче не съм взел решението.
Пет Мар 28, 2014 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ckaiyokar



Регистриран на: 09 Юли 2010
Мнения: 109

Мнение Отговорете с цитат
Вече взех и поставих , и даже изпробвах континеталките- траял кинг. Взех 26х 2,2" . В първия момент ми се сториха изключително меки, което много ме притесни. После един приятел ме увери , че въпреки , че са меки " това е континентал и няма нищо общо с тези дето караш сега.." . Аз досега карах отпред някакъв максис на на 1,75" отзад гетуей или нещо подобно на 1,95" и вече бяха станали като сликови, но същия приятел ме увери, че има още много хляб в тях, защото никъде не е започнало да прозира плата. С тези гуми по равно спокойно развивах скорости от 30-35 км/ч. Поставихме континеталките, съответно с вътрешни също континетал, но нямаше "боза" в разфасовки от 500 мл и ги карам така. Още докато ги слагами прещипахме едната вътрешна но я залепих и се надявам да върши работа като резервна(поръчах 3 бр вътрешнш). След като ги сложихме ми се сториха неверойтно широки. Виждал съм гума 2,3" и мисля , че тези въпреки че са 2,2" доста се доближават до тях. Освен това колелото се вдигна и сега трудно го подпирам на стъпенката, а не можах да разбера как се удължава тя. Карах ги около 20 км по асфалт, 3-4 макадан и 4-5 по черно, което включва черен път, през гора без път и през нива с есенник. Впечатлението ми , че возят много по-добре от предишните ми гуми. Второ сравнително тихи са, за сравнение имам един приятел с подобни широки гуми и когато е на по малко от 10 метра зад мен мисля , че идва кола, тези траял кинг сравнени с неговите са тихи, даже и спрямо предишните ми почти няма разлика в нивото на шум. На черно, в гората , на макадана(където имаше чакълести участъци) и през нивата се държаха много добре. Накрая имаше едно стръмно спускане около километър по черен път( обрасъл с тревичка на повечето места), не ми преплъзнаха. Преплъзнаха веднъж на макадана но там беше много ситен трошляк. На изкачване бяха много добре, по равно в гората и по черното и през нивата също. Струва ми се , че не са лоши.На асфалт на равно , където друг път карам с 30, сега успях да стигна едва 25 км/ч . Забелязах обаче и на двете гуми , не точно биене, то биене няма, но има някакъв асинхрон в шарката на протектора при въртене, създава усещане , че са криви, не гумите а шарката, което ме дразни малко. Явно са "партида за България". Като натрупам повече впечатления ще пиша пак, ако до края на юли ги изтъркам, и реша да правя това КЕ ще взема други, така , че съм отворен за предложения и препоръки.
Съб Мар 29, 2014 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
ckaiyokar написа:
Явно са "партида за България".

Смея да твърдя, че няма такова нещо, не само за гумите, а за всички стоки на международни фирми.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Мар 29, 2014 9:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
ckaiyokar написа:
Явно са "партида за България".

Смея да твърдя, че няма такова нещо, не само за гумите, а за всички стоки на международни фирми.

Смея да твърдя, че ИМА такова нещо. НО - това не е по темата.
Конкретно в случая с цитираните гуми всичко е възможно - асиметрично монтиране на външната гума спрямо каплата примерно.
Да си провери внимателно да няма разлика в "захващането" на същата дали е симетрично навсякъде по целия периметър на каплата.
Или леко усукана вътрешна гума.
Или - крива капла Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Съб Мар 29, 2014 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Провери това дето дума Ристо. А към него - ми няма, може да пуснат някой и друг брак на ръба да мине. Ще обясня в друга тема, ако не ме домързи...

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Мар 29, 2014 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Мисла, че трябва да са около 2.2, с централен грайфер - на гладкото да стъпва само на него и така да има скорост. НО предлагането определя търсенето!

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Съб Май 24, 2014 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov