ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
GPSMAP 62s BG на GARMIN

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
GPSMAP 62s BG на GARMIN
Автор Съобщение
petarpstoun



Регистриран на: 31 Юли 2009
Мнения: 6

Мнение GPSMAP 62s BG на GARMIN Отговорете с цитат
Мисля да си взема този gps - някой взе ли си го вече-да каже как е?
http://www.garmin.bg/?s=5&i=280
Сря Авг 04, 2010 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Re: GPSMAP 62s BG на GARMIN Отговорете с цитат
petarpstoun написа:
Мисля да си взема този gps - някой взе ли си го вече-да каже как е?
http://www.garmin.bg/?s=5&i=280

Аз ползвам по-ниския клас gpsmap62 вече почти година и съм много доволен."твоят" има вграден компас и алтиметър но те харчат доста ток(съм чувал) и затова почти винаги са off Иначе мн.добър приемник-наследника на "планинския боец" gpsmap60csx
http://www.garmin.bg/?s=5&i=273
Пон Окт 17, 2011 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Питането ми беше от преди повече от година Smile
От година и татък ползвам въпросния модел Smile - без забележки Exclamation

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пон Окт 17, 2011 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Извинявай-не съм погледнал датата... Rolling Eyes
Доволен ше си-няма как...да ти е честит,със закъснение! Smile
Пон Окт 17, 2011 2:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има два въпроса към ползващите GPSMAP 62s.

Има ли възможност за изтриване само на една точка, въведена с урудката? Имам предвид изтриване на точка в самата урудка. Колкото и да гледах не видях възможност за избор и изтриване или редактиране (примерно смяна на иконата/знака) на определена точка. Има възможност за изтриване на всички точки.

Как става нулирането на брояча на точките? Като сваля следата и точките, след това ги трия през компютъра (по-точно в Windows Explorer). След това обаче при нова точка урудката си й слага пореден номер след последния (макар и изтрит вече) номер на точка. Да не би да трябва точките да ги трия в самата урудка, за да си нулира брояча?
Сря Апр 30, 2014 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Ивайло.
Ако все още не си намерил отговор на твоите въпроси .....
1. Можеш да триеш и редактираш точките. Това става, като избереш исканата от теб точка от Диспечера на точки. След това натискаш Меню. Там имаш опция за изтриване.
2. Мисля, че ти сам си отговорил на въпроса си. Точките трябва да се трият от навигацията. Ако ги изтриеш от компютъра, броячът не се нулира. Има и една друга подробност - не трий точка, когато тя е част от активен маршрут. Първо спри текущото навигиране и тогава изтрий точката.

Поздрави!
Съб Май 24, 2014 6:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
netman220 написа:
Здравей, Ивайло.
Ако все още не си намерил отговор на твоите въпроси .....
1. Можеш да триеш и редактираш точките. Това става, като избереш исканата от теб точка от Диспечера на точки. След това натискаш Меню. Там имаш опция за изтриване.
........................................


Благодаря за информацията!

За да стане със сигурност ясно как става редактирането и триенето на една точка, ще го опиша стъпка по стъпка.
Редактиране:
1. От Главно меню се избира Диспечер на точки.
2. Отива се върху символа, който трябва да се редактира и се натиска бутонът Enter.
3. Отваря се меню, чрез което може да се редактира точката (да й се смени символът, описанието и т.н.). Потвърждаването на редакцията става чрез натискане на бутона Enter върху долния десен ъгъл на дисплея, където пише Давай.

Триене:
1. От Главно меню се избира Диспечер на точки.
2. Отива се върху символа, който трябва да се изтрие и се натиска бутонът Enter.
3. Отваря се менюто, при което в долния десен ъгъл на дисплея пише Давай. Чрез бутон Menu (върху функцията Давай) се преминава в друго меню, на първия ред на което е функцията за изтриване на една точка (Изтрий).

Мно-о-о-го засукано са го направили. Confused


А защо алармата за изтощени батерии е толкова скромна и въобще всички други аларми са доста тихички?
За да ги чуе, човек трябва да носи урудката в ръка и да е нащрек да чуе алармата (я за батериите, я за близост до точка, ако си я е набелязал предварително и не иска да я изпусне, докато ръси бисери пред компанията и т.н.).
Съб Май 24, 2014 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
А защо алармата за изтощени батерии е толкова скромна и въобще всички други аларми са доста тихички?


Така е. Поради тази причина аз съм спрял звуците на моята навигация. Когато е пълна тишина се чуват, но когато те брули вятърът или приказваш с някого почти не се чуват. Мисля, че Garmin са го направили така, за да има уредът по-малко енергопотребление. Всички туристически навигации, които съм виждал са така. При автомобилните звукът е доста по-силен.

Поздрави!
Нед Май 25, 2014 12:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov