ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
въпрос за спирка Цепина

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
въпрос за спирка Цепина
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение въпрос за спирка Цепина Отговорете с цитат
Искам да попитам дали има удобно място да се остави кола на спирка Цепина, че нещо не мога да се сетя,
все ми се струва, че този път няма отбивки.
За Минералните бани съм сигурен, че има но са ми много долу, искам да хвана отклонението което е от сп. Цепина към пътеката М.Скали- Равно боре.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Май 22, 2014 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Да. Можеш да си оставиш колата на спирката. Има разширение, а може и въобще по-нагоре до самата сграда. Не знам дали е разумно за през нощта, но за цял ден сме си я оставяли. Можеш да го огледаш на Стритвю-то на Гугъл.
Сериозен екшън те чака по тази пътека - много е обрасла и маркировката не е добра. За предпочитане е да си с GPS. Мога да ти дам точно описание и трак, ако те интересува. Началото на пътеката е бетонирано след ремонта на пътя - трябва да се покатериш на бетона.
На някой места по-нагоре можеш да продължиш направо за Равно Боре без да излизаш на билото. Ако целта ти са Милеви скали - трябва да се катериш до горе.
Пет Май 23, 2014 9:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Да. Можеш да си оставиш колата на спирката. Има разширение, а може и въобще по-нагоре до самата сграда. Не знам дали е разумно за през нощта, но за цял ден сме си я оставяли. Можеш да го огледаш на Стритвю-то на Гугъл.
Сериозен екшън те чака по тази пътека - много е обрасла и маркировката не е добра. За предпочитане е да си с GPS. Мога да ти дам точно описание и трак, ако те интересува. Началото на пътеката е бетонирано след ремонта на пътя - трябва да се покатериш на бетона.
На някой места по-нагоре можеш да продължиш направо за Равно Боре без да излизаш на билото. Ако целта ти са Милеви скали - трябва да се катериш до горе.

Написал съм си домашното Laughing Laughing Laughing , от там ще слизам, трябва ми да оставя колата на Цепина от там с теснолинейката и слизаме на Долене - Милеви скали и после надолу към Равно боре като ще хванем отклонението за цп.Цепина.
Мислех по Великден да го правя с нощувка на Равно боре като оставя колата минералните бани ама плановете се объркаха, за това ще го съкратя леко и става за еднодневка.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Май 23, 2014 10:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Ами слизането към Равно боре и Мин.бани е по-добре и по-бързо. А може Равно боре и Варвара. Това го правим дори зимата с 1-2 часа на челници.
Вие си знаете, но сега там е обрасло и горещо. Не е хубаво да се заблудите на слизане към Цепина, че има страховити скали наоколо. Наблизо има и овчарник, т.ч. - умната с кучетата Smile

На линия съм ако има нещо да помагам.
Пет Май 23, 2014 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Ами слизането към Равно боре и Мин.бани е по-добре и по-бързо. А може Равно боре и Варвара. Това го правим дори зимата с 1-2 часа на челници.
Вие си знаете, но сега там е обрасло и горещо. Не е хубаво да се заблудите на слизане към Цепина, че има страховити скали наоколо. Наблизо има и овчарник, т.ч. - умната с кучетата Smile

На линия съм ако има нещо да помагам.

И аз това си мислех днес, че няма да е много по- дълго да си минем през Равно боре и към минералните бани или Варвара в зависимост къде оставим колата на качване. Smile
За пътеката към Цепина не знаех, че е толкова зле, иначе ГПС-а си знае пътя ама нямам намерения да нося мачетето.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пет Май 23, 2014 3:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ето и отчета от ходенето:
Тръгнахме в Събота сутринта от Пловдив с колата, която оставихме на паркинга на ханче Рай, което се намира на края на Варварски минерални бани.
От там за 15мин. стигнахме до спирка Марко Николов от където в 10:10 хванахме теснолинейката за Долене където тя пристига в 10:40ч., там кафенце приготвяне и малко след 11ч тръгнахме на горе.
Маршрута е хубав но с качване от над 1000м. за 6-7км. и може би затова е слабо посечаван, марка няма никъде и пътека няма.
Качването от Долене не е препоръчително за хора без ГПС, в последния участък пътека просто няма!
Аз дори си прибрах щеките и ходих с ГПС-а в ръка за да мога да следя всяка крачка извън "пътеката" и да коригирам постоянно посоката.
Там където я има е много лъжлива, на 2-3 пъти прави отклонения които не можеш да видиш по никакъв начин и си продължаваш напред, тъй като на там продължава пътеката, но за другаде.
Качването до върха ни отне около 4 часа като имаше и почивка за хапване-до чешмата под него, както и две малки от по 10 мин. през другото време сме вървяли много стегнато но на последния участък се забавихме поради липсата на каквато и да е пътека както вече казах по-горе.
Слизането към х.Равно боре е много хубаво, но в един участък препоръчвам да се мине през това което на картата на БГ Монтайн се явява като пряк път без марка който на едно място сече маркираната пътека отгоре, там на места се откриват и хубави гледки към Цепина, и е маркирано идеално (незнам защо е дадено, че е без маркировка.
Иначе пътеката която свива рязко на долу (червено и синьо) върви в дерето, и ако не искаш да слизаш за сп.Цепина не си струва да минаваш по нея.
На Равно боре бяхме в 17:20ч. и до 18:10 пихме чай с хижаря който ми направи много добро впечатление и определено стопанисва хижа която чове си струва да посети.
Той ни препоръча да слезем по пътя, че пътеката е кофти ама аз нали съм си твърда глава и накарах другите да тръгнем по- пътеката, за което разбира се си получих и абсолютно заслужената доза упреци.
Наистина пътеката в началото върви много добре, обаче после слиза в едно дере където се ходи много трудно във вода и изровени камънаци и е силно обрасла в коприви и всякакви бодливи изчадия, които направо ни довършиха след близо 9 часовия преход.
Ето и малко снимки: http://petza145.snimka.bg/mountain/vr-milevi-skali-h-ravno-bore.820162

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Май 25, 2014 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Чудесно сте се справили! Щом сте стигнали чешмата под Милеви скали, значи сте подминали маркираната пътека. Приблизително 10 мин. преди чешмата има табелка право нагоре. Маркировки има доста, даже и няколко кола, но за съжаление обезцветени.
За тази грешка в картата за маркираната пътека към Равно боре говорихме с Иван Гърбев по-рано. Те се набутаха по GPS следата.
През дерето надолу наистина е по-атрактивно, отколкото по пътя. Не съжалявайте.
Нед Май 25, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
Браво! Чудесно сте се справили! Щом сте стигнали чешмата под Милеви скали, значи сте подминали маркираната пътека. Приблизително 10 мин. преди чешмата има табелка право нагоре. Маркировки има доста, даже и няколко кола, но за съжаление обезцветени.
За тази грешка в картата за маркираната пътека към Равно боре говорихме с Иван Гърбев по-рано. Те се набутаха по GPS следата.
През дерето надолу наистина е по-атрактивно, отколкото по пътя. Не съжалявайте.


Табелата е видяхме преди чешмата, но по спомен от много отдавна на колегата продължихме към чешмата където смятахме да починем на сянка преди върха.
Иначе за съжаление и дума да не става те сега като ги питам, и другите двама и те са харесали пътеката, ама в Събота бяха поокапали малко и бях на косъм от линча Laughing Laughing Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Пон Май 26, 2014 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov