ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2014
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2014

Ще се включите ли?
Да, ще го направя за първа година
18%
 18%  [ 11 ]
Да, участвал съм много пъти преди
19%
 19%  [ 12 ]
Не, имам желание, но възникнаха други ангажименти
16%
 16%  [ 10 ]
Не, но може би някой път ще се включа
32%
 32%  [ 20 ]
Не, не обичам подобни мероприятия
13%
 13%  [ 8 ]
Общо гласове : 61

Автор Съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение СтаРа Планина 100х24/2014 Отговорете с цитат
Здравейте!

Настъпи момента да обявя провеждането на 12-то издание на похода!

Предстои да направим един поход по билото на Стара Планина с изкачване на вр. Ботев, Голям Купен, Левски и др. Същността е в рамките на 24 часа да изминем разстоянието от х. Мазалат до х. Ехо и още малко. Програмата е следната:

17-юли-2014 (четвъртък) - събиране на всички участници на хижа Мазалат. Нощувка.
18-юли-2014 (петък) - старт рано сутринта (05:00 часа) в западна посока.
до 05:00 часа на 19-юли-2014 (събота) - финал.

Похода ще е по билото на Стара Планина - лятна маркировка. Ще се премине през хижи и заслони в които се предлага храна - заслоните Ботев и Орлово гнездо и хижите Добрила, Дерменкая, Козя стена и Ехо. Вероятно се чудите защо пиша, че ще се премине през х.Ехо след като предишни години това е бил финалният пункт. Е, разбира се не всички ще го направят, но сега ще разберете какво имам предвид.

Тази година въвеждам две дистанции на похода - къса и дълга. Късата свършва на х.Ехо, а дългата се състои в достигане на х.Ехо и връщане до х.Козя стена. Всеки сам си решава в коя от двете дистанции да се включи.

Каня всички досегашни участници, както и тези, които в предишните години са имали желание да се включат, но по една или друга причина не са успявали, отлагали са или са се отказвали, да се присъединят към нас. Ще ми е много приятно да се съберем пак там горе и да съприживеем един незабравим, дълъг и вълнуващ ден по върховете.

Искам да обърна внимание, че това не е състезание. Акцента при това мероприятие е върху издръжливостта, духа и волята. Целта ни не е на всяка цена да минем по маршрута. Нека всеки, преди да реши да участва, да направи трезва преценка за себе си и собствените си възможности и опита, който има в подобни начинания. Такса за участие няма, преминаването не е задължително да е компактно, може и да е индивидуално, но е препоръчително да е групово. Всеки е длъжен да си направи планинска застраховка, която да е валидна за периода на провеждане на похода. Всеки сам за себе си преценява каква екипировка, храна и оборудване ще са му необходими.

Тази година х.Мазалат ще е изцяло на наше разположение, вече съм я резервирал за 17-ти юли. Местата ще се заемат по реда на пристигане на всеки един. Незнам дали ще е готова за гости и новата къщичка, която от години се строи до хижата. Тъй като интереса към този поход е много голям и очаквам да се съберем доста хора, а възможностите за преспиване в хижата са ограничени, ще ви държа в течение какво е развитието по въпроса за наличните места за преспиване.

Ретроспекция от всички издания на "СтаРа Планина 100х24" от 2003 год. досега може да намерите тук и тук.

А тук може да видите емблемата на тазгодишния поход. Благодарности на Пламенка Славова от Русе за предоставения фон.


Последната промяна е направена от Станислав на Сря Юни 11, 2014 1:39 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юни 06, 2014 8:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Да ще се включа.Миналата бе първа.
Пет Юни 06, 2014 9:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
С най-голямо удоволствие бих се включил. Един ангажимент само може да ми попречи, тъй като вероятно ще е точно в тези дати...
Досега не съм правил прехода.

Едит: Ангажимента ми остава за по-късна дата, така че и аз ще участвам. Дано случим на хубаво време Smile


Последната промяна е направена от toc на Пет Юни 27, 2014 5:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юни 06, 2014 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
На мен ми е чудно защо ще има малък и голям финал? Иначе идеята с връщането на Козя стена е добра. Пак да те поздравя за постоянството, това не всеки го може.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Юни 07, 2014 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gdggomoku



Регистриран на: 28 Май 2011
Мнения: 17
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малък и голям финал се обуславя от факта, че над половината участници завършват след полунощ... Ще се постарая и тази година да бъда с вас, това несъмнено е едно от най- чаканите събития през годината Very Happy
Нед Юни 08, 2014 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
naturemort



Регистриран на: 18 Юли 2012
Мнения: 4
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
И аз ще се включа с най-голямо удоволствие. Ще ми бъде за трети път и доста се бях притеснил, че доскоро нямаше публикувана тема за тазгодишно издание.
Вто Юни 10, 2014 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ще се постарая да се включа и аз Smile
Вто Юни 10, 2014 9:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
и аз, ако не ме отвлекат пак да мръхтя някъде Laughing

edit: Аут съм, няма отпуска Bad Mood

_________________
www.summitsweb.com

Последната промяна е направена от Gamina на Чет Юни 26, 2014 5:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 11, 2014 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
boxeriyi



Регистриран на: 31 Юли 2013
Мнения: 62
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Откога го чакам +
Съб Юни 14, 2014 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NIKIBO



Регистриран на: 10 Юли 2013
Мнения: 23
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте и от мен ако всичко е наред и аз смятам да повторя.
Да съберем отряда и газ
Каква е идеята да се връщаме до х.Козя Стена нещо не схванах
Пет Юни 27, 2014 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
1. предполагам, че Ехо ще се напълни в накакъв момент
2. вдигане на левъла Smile

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 27, 2014 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Къса и дълга дистанция Отговорете с цитат
Цитат:
Каква е идеята да се връщаме до х.Козя Стена нещо не схванах


Цитат:
предполагам, че Ехо ще се напълни в накакъв момент


Не Gamina, не. Нали знаеш, че от хижа и от гробища никога не връщат.

Идеята е да се ходи повече. За да се уплътнят 24-те часа. Който има желание за повече ходене и уплътняване де. И възможности естествено. Който няма, прави късата дистанция и приключва на х. Ехо. Който има, особенно бегачите, прави дългата дистанция.

Тази година ще е пилотното издание на тази идея. Ще видим колко ще е удачна.
Пет Юни 27, 2014 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Предполагам си аз Smile
Сетих се, че често се засича я с Ком-Емине, я с някоя друга голяма група и на Ехо настъпва лека лудница. Естествено, че никой никого няма да върне Oops

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 27, 2014 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Уфф... малко кофти се понаглася с Мальовица Скайрън ден след това - в неделя. Ама ако ме запере яко сачмата, може да се включа и на двете. Smile

Стан, помисли за Ехо и х.Вежен - малък и голям финал. Вероятно се го мислил де - ама аз да си кажа. Така хем няма да има връщане, хем и хижа Вежен си е достатъчно голяма. Или направо един финал там ... за уплътняване на 24-те часа ...и качване малко на километража. Smile
Че инак това отиване и връщане нещо май не е много оферта. Верно, че го правиш най-вече щото са билни хижите..и близки - но това повторение може да дойде малце в повече. Wink

Но живи-здрави... да оцелеем до тогава, и ще го мислим. Smile

По-здрави ... и до-скитане !
Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Нед Юни 29, 2014 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
NIKIBO



Регистриран на: 10 Юли 2013
Мнения: 23
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте говорихме си тука по темата и си мислим
че няма да е лошо да направим от х.Козя Стена до х.Хайдушка Песен със слизане в с.Чифлик
Може и да се пробваме пък и до х.Вежен
Пон Юни 30, 2014 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov