ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ВОДАТА?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ-ЕМИНЕ Къде е ВОДАТА?
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да, разбрахме се, значи имаш предвид река Еловица Smile Пресичат се две дерета, едното много скоро след Белия камък, другото е малко след това, има табелка на едно дебело дърво, на която пише че остават час и двайсет минути до хижата.
А провирането през драките в такъв случай ще да е точно на папратливите поляни, те са на около час преди Белия камък, наистина е доста обрасло и се губи пътеката. Онзи ден пак се забърках в един момент, хем вече знам в каква посока е следващия кол. Вързах там няколко бели и червени лентички по храстите.
Ето ги гъсталаците, през които и аз се провирах тази събота:


А на мен най-накрая ми просветна, откъде името ти ми се струва познато, ти да не си Момчил Момчилов дето мина миналата година Ком - Емине от 29 юни до 18 юли. Тези снимки във фейсбука твоите ли са?
https://www.facebook.com/momchil.momchilov.39/media_set?set=a.10200942438234677.1073741832.1577528015&type=3

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юни 12, 2014 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Тези драки не са ли преди десния завой и качването на Погледец?

_________________
Превръща се в поредица от нули и се надява някъде сред тях да намери своята единичка. Да намери себе си... С това са занимавам- глупости: ...занимавам се...
Живота си тече сам. Малките потоци се вливат в по- големия, преминават в реката, тя се увеличава, влизаш в мирна вода, успокояваш се.
След което идва нов пролом, тръгва водопад и отново се отправяш нанякъде...

Тръгвам нанякъде...
Чет Юни 12, 2014 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
Тези драки не са ли преди десния завой и качването на Погледец?

Тези драки, които всъщност са шипки, глог и къпини са на десния завой в началото на папратливите поляни, които са между пътя Врачеш - Ябланица и газопровода.
Не знам те да се казват Погледец, въпреки че от тях наистина се открива хубава гледка.
На картата връх Погледец е отбелязан след връх Рудешки камък и се подсича. Той е преди пътя Врачеш - Ябланица, там където се върви покрай оградата на ДДС-то. В пътеводителят също е така. (това като се върви от запад на изток)

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юни 12, 2014 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
На следите, които аз ползвах мястото е отбелязано като Погледец. По мое мнение това име напълно отива на мястото.



_________________
Превръща се в поредица от нули и се надява някъде сред тях да намери своята единичка. Да намери себе си... С това са занимавам- глупости: ...занимавам се...
Живота си тече сам. Малките потоци се вливат в по- големия, преминават в реката, тя се увеличава, влизаш в мирна вода, успокояваш се.
След което идва нов пролом, тръгва водопад и отново се отправяш нанякъде...

Тръгвам нанякъде...
Чет Юни 12, 2014 6:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
На следите, които аз ползвах мястото е отбелязано като Погледец. По мое мнение това име напълно отива на мястото.

Да, ама на хартиените карти и в двата пътеводителя си има връх Погледец, който е по на запад. На твоята карта как е отбелязан той?



_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Юни 12, 2014 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Около Белия камък мисля няма смисъл да се прави чешма, стигне ли до там човек все ще долази я до Чешковица, я до Еловица, а те не пресъхват. По-критично е в района на газопровода. Друг безводен участък за който се сещам е от Витиня до х.Чавдар. Знам, че има чешма надолу към Стъргелската мандра, ако се минава по серпентините, но отгоре е зле. Малко след отклонението покрай бараките (Е-3 - 20м вляво през копривите) си спомням, че пресякох едно поточе, но не можах да си налея водя, дебитът му беше горе-долу като на Мечулица. Може там да помислим за "оземляване" с цел напояване Smile

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Юни 12, 2014 7:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

За мен най-лошото място без вода е Козичино-Емона.
Това са си 40 километра без вода и единственото място, където закъсахме.

ще проведем проучване в в района, само да се засуши малко още времето Smile
Чет Юни 12, 2014 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мариана, разкри ме Smile не че съм крил нещо де. колкото до драките - точно такова е и моето наблюдение - шипки преплетени с глог и предвидливо увити с къпини. приказка.
миналата година пастирите ми разправяха след витиня че по европейски проект някакъв депутат бил взел 10 милиона евро да разкара клека и туктам израсналите борове и да прави планинско пасище. доколкото разбрах за ботевградския депутат дето нашумя напоследък че се махна от герб да ходи при бареков става дума. меко казано европейските пари не отиват за нещо смислено според мен.
Та в тази връзка се чудех за едно такова трансевропейско чудо като е3 как не се е намерил някой да направи проект. бтс ако не иска, поне друг да прибере парата и да свърши нещо. с някой друг евро милион, дали няма да водоснабдим ком-емине през час?
--
Около Белия камък мисля няма смисъл да се прави чешма, стигне ли до там човек все ще долази я до Чешковица, я до Еловица, а те не пресъхват. По-критично е в района на газопровода. Друг безводен участък за който се сещам е от Витиня до х.Чавдар. Знам, че има чешма надолу към Стъргелската мандра, ако се минава по серпентините, но отгоре е зле. Малко след отклонението покрай бараките (Е-3 - 20м вляво през копривите) си спомням, че пресякох едно поточе, но не можах да си налея водя, дебитът му беше горе-долу като на Мечулица. Може там да помислим за "оземляване" с цел напояване Smile
---
За чешмата там идеята ми е малко като уважение за спасителната вода след толкова голямото прекъсване. Буквално спасява живот.
иначе предполагам може да се прекара и малко по-напред - преди белия камък, но не разбирам от строителство.
замислих се че никой не прави сгоди за туристите откак е демокрация, но като нищо някой може да потърси сметка как така се строи без разрешение и прочие...
Темата за чешмата съм я пропуснал тотално, иначе ако мога - бих помогнал.
ако някой има ноухауто и желанието да сподели - може да го направим. С общи усилия може да стане поне като мачулица...
Чет Юни 12, 2014 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:

За мен най-лошото място без вода е Козичино-Емона.
Това са си 40 километра без вода и единственото място, където закъсахме.

Освен в Ловния дом, има и чешмичка при вр. Свети Илия. Ние и за двете не знаехме тогава и ги пропуснахме и жадувахме, но който знае ще му улеснят много последния преход.

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...

Последната промяна е направена от Mariana1000 на Нед Окт 18, 2015 9:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 12, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз понеже още съм на мургашка вълна, пък и темата се пораздвижи, припомням какво обсъждахме миналата есен за този участък:
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=5160&postdays=0&postorder=asc&start=105

Опитах се да ги намеря изворчетата, за които говорихме тогава, но не успях. Особено бих се радвала, ако се намери вода около пътя Врачеш - Ябланица.

Та сега се търси доброволец, който да има GPS и да помогне за намирането на тези точки, които Митко беше посочил Smile



_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Юни 13, 2014 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Аз мога да съдействам. Другата седмица от сряда та до края съм в отпуск. Може да го направим уикенда 21-22.06. помежду копането, яденето и пиенето Smile Откъм Ябланица това място е много близо.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Юни 13, 2014 5:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами като ви знам какви сте, ще хванете кирките и лопатите и два дена няма да може човек да ви мръдне от Мечулица Laughing
Но ако ти и който друг иска решим да отидем да търсим още вода - с най-голямо удоволствие. Пътя Врачеш - Ябланица е на два часа от Мечулица (20 минути до Прекръстето, още 20 до Осенов преслоп и около час покрай Рудешки камък и Погледец Smile )
Може и на тръгване да го направим, със слизане после в Ябланица, ако някой се съгласи да ни чака с колата на Търсава Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Юни 13, 2014 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Питали шопа:
- К'во моеш да праиш?
- Моем да копам.
- А друго моеш ли?
- Е па моем и да не копам.

Това във връзка с кирките и лопатите Smile Ще намерим време, може и директно от Търсава да се качим, като го меря на Мапсорса е към 1.5-2км до предполагаемото изворче.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Юни 13, 2014 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Да докладвам след проведеното днес тактическо разузнаване на водните залежи от Мечулица посока Мургаш.

- Намерено е кладенчето на Осенов преслоп или т.нар. Бързак или Бързат или Ляв Бързат (последният да затвори вратата), намира се на около 50м в гората отдясно на Пътеката като ориентир е маркировъчен кол, точно където спира спускането и малко преди пътеката да завие надясно. Изглежда като близнак на Мечулица поне като дебит, като по думите на небезизвестния ГАП не пресъхва.
- С другия извор, чийто координати имахме от други карти и би следвало да е в непосредствена близост до пътя Ябланица-Врачеш ударихме греда. Въпросните координати са на 75м западно от пътя т.е. зад оградата на ДДС-то. От оградата не се видя наличие на извор или въобще вода, но и наклонът си го биваше. Така, че този вариант за съжаление отпада.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Нед Юни 22, 2014 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
...
- Намерено е кладенчето на Осенов преслоп или т.нар. Бързак или Бързат или Ляв Бързат (последният да затвори вратата), намира се на около 50м в гората отдясно на Пътеката като ориентир е маркировъчен кол, точно където спира спускането и малко преди пътеката да завие надясно. Изглежда като близнак на Мечулица поне като дебит, като по думите на небезизвестния ГАП не пресъхва.
...

Мисля, че се казва "Бръзака". Чел съм в два източника, но колко са верни, те си знаят. Поне по говора в този район са прави. Ако беше в моя район, трябваше да се казва Бързака, а щеше да се изговаря от всички като Барзака Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Юни 23, 2014 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Страница 10 от 13

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov