ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Челник + 2 чифта батерии, оказа се обаче, че ги хаби много бързо (само с 2 батерии е)... по трасето непознат младеж ми даде трети комплект, който помогна за около 30мин. После друг добър момък ми услужи с фенерче-ключодържател, благодарение на което стигнах до Кладница. За сефте реших втори челник да не взимам и сгреших.

За малко сме се разминали, значи.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Еми или челника е щетосан или искаш да ти е прекалено светло Smile
Фенера, който ползвам на планина от няколко години е с 2 батерии и при светлина, нормална за ходене (40-50 лумена) свети цялата нощ без проблем с 1 комплект.
Говоря за AA акумулатори.
Нищо де... Важното е че се е появил принца на бял кон в подходящото време Wink
Пон Юни 16, 2014 12:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не знам, но не ми се вижда нормално 2 батерии да отиват за по-малко от час (2хААА). Иначе е 50lm, и докато светеше с толкова си беше приемливо светло.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Не е нормално да.......нещо се е скапал сигурно.
Пон Юни 16, 2014 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Я скапан, я си е такъв - това е къмпингарски челник, все пак. Създаден е да си влезеш в палатката и да си оправиш чувала, не да го тръскаш цяла нощ на главата (по едно време се и отвори в движение Laughing )

Да не бягаме от темата, още някой няма ли да се похвали Smile

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
аа аз на търкалета го минах Very Happy Very Happy

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пон Юни 16, 2014 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ами някъде между 20-я и 30-я километър чорапите ти добиват постоянна твърда форма от калта... не е лоша идея да ги смениш Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Изхвърлените кални чорапи са били от хора с обувки, тая кал навсякъде влиза.

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
novobraneca



Регистриран на: 11 Май 2014
Мнения: 32
Местожителство: София, Плевен, Априлци

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
и аз взех участие във вчерашния маратон и, както написах в една друга подтема, много съм впечатлен от организацията! Може би, ако не бяха поставените хора по пунктовете и тяхното отношение към нас, голяма част от масата нямаше да финишират! Много зареждащи и позитивни хора! Бих желал да предложа едно скромно подобрение на маркировката- отбележете през определено разстояние кой километър е, майка му стара...! Вървя и не знам на 75 ли съм или 81км, а за новобранци като мен, това си е важно! Иначе обиколката беше мелачка...само най-добрите оцеляха!
Пон Юни 16, 2014 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като се прибрах, имах кал на такива места, на които никога не съм си и представял, че може да влезе кал Very Happy

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пон Юни 16, 2014 1:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Сандали и чорапи ...
Това си е дрескода на всеки уважаващ себе си изпаднал германец Very Happy

Gamina, от професионални спортисти съм посъветван да пия магнезий след приключване на физическото усилие, независимо колко дълго е то, а не "по време на ...", щото в противен случай имало плацебо-ефект. Не зная доколко е вярно, просто споделям информацията. Лично аз спазвам това правило (когато има нужда) и всичко е шест.

Що се отнася до челника - казвал съм и друг път да си набавите лидълски Very Happy Моят изтрая месец и половина с оригиналните си батерии, интензивност на ползване около 1-1.5 часа дневно, т. е около 50-60 часа, и му остана за още. След това съм го ползвал само още един-два пъти, пак с тях. Сигурен съм, че сега ако го включа, ще светне, а все още не е видял нови батерии.

ПП Аз лично направих цялата обиколка. Благодарение на полетния режим на Google Earth. Wink

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Пон Юни 16, 2014 1:34 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Юни 16, 2014 1:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
а, магнезия го пих "по спешност", въпреки че не бях сигурна дали ще помогне - получих крампи на ходилото (същото, което после ме предаде). Може да е бил и плацебо ефект, но точно крамп повече не получих
Laughing
Иначе си го пия профилактично след натоварване, когато се сетя.

Имам вкъщи 3 челника, и възможност да се сдобия с колкото си искам хубави, работещи, нови челници. Грешка беше, че просто грабнах може би най-неподходящия за целта

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 1:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
след, забравил е едно "не" -
Цитат:
а НЕ "по време на ..."


_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Не можах да ти разбера мисълта, кога се пие този магнезий по време или след подобни натоварвания?Това след запетайката в кавичките ме обърка.

Сега като се прочетох, и аз не можах да я разбера. Laughing
Изпуснал съм едно "не", добавих го болднато.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Юни 16, 2014 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Да, тази година видях, че на наковали метални табели по трасето каквито нямаше миналата.
Можеше да напишат някакви разстояния след като ше си останат перманентно.
От друга страна познанието не ти помага особено...
Иначе химията дава крила само в рекламите на редбул Smile
Или може би зависи от организма.
Аз вода изобщо не пия. Половин канче чай пих за първи път на крак на пункта преди Боснек.
След това май в Ярлово бира Smile
Между другото май бях единственият с канче или поне така казаха там.
А се очаква всеки да има е не да проси чашки, каквото по презумпция не се раздават, както и шишета по екологични съображения.

Иначе сандалите са страшни...
Не че сега го откривам, де.
Във каквато и да било обувка краката се мокрят.
За разлика от тъпият чорап, който задържа влагата докато не го смениш, крака на босо в сандала изсъхва за няколко минути.
Камъчетата излизат в движение и накрая аз се оказвам със сух крак през повечето време отколкото в която и да било обувка.
Ама всеки си знае.
Иначе аз калта я оставих в реката преди Ярлово.
Очаквах гняс между Чупетлово и Ярлово но там се оказа изненадващо сухо.
Сравнявайки го с екшъна около язовира направо си беше сухо Smile
Пон Юни 16, 2014 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 2 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov