ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за маршрут в Западните Родопи

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за маршрут в Западните Родопи
Автор Съобщение
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Въпрос за маршрут в Западните Родопи Отговорете с цитат
Здравейте,
В периодът 25-29 юни планираме преход от яз. Голям Беглик, през Сърница и каньонът на Канина река, до с. Ковачевица. Тъй като за мен това е напълно непознат район, нямаме GPS, имам молба към хората, които са били там и познават пътеките, да ми дадат всякакво инфо, което би могло да бъде полезно. Предполагам, че няма маркировки. На картата гледам, че има някакви черни пътища, но дали ги има наистина??? Къде са хубавите места за палаткуване?

Благодаря!
Нед Юни 15, 2014 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
От Голям Беглик до Сърница е маркирано. Не съм сигурен за качеството на маркировката, защото ползвах GPS миналата година и не обърнах много внимание. Мисля, че може да се ползва маркировката. От язовира тръгва хубав черен път през Горанов чарк. Там е хубаво. Чаушев чарк не съществува - просто няколко паднали дървени сгради. До Стамболова ливада е изкачване. Би било хубаво за нощувка, но чешмата мин. година по 24.05 не работеше - мисля, че е изоставена и затлачена /а може би и паднала, съборена - не си спомням добре/. Всъщност може водата да си избива някъде наоколо.
От Стамболова ливада ние продължихме към Широка поляна, но пътят за Сърница беше ясно маркиран и не може да се сбърка, защото само той е надолу / и този от който сте дошли де Smile/
Нататък друг да помага. Ние сме ходили в Ковачевица, но през Медени поляни, Гатера, Вищерица и тогава Канина река и Ковачевица. Този път не е маркиран, но се оправихме без проблем - питаме хората и внимаваме с картите. /Тогава нямахме GPS/
Пон Юни 16, 2014 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Алекс.Йо



Регистриран на: 24 Мар 2013
Мнения: 303
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
От Голям Беглик до Сърница е маркирано. Не съм сигурен за качеството на маркировката, защото ползвах GPS миналата година и не обърнах много внимание. Мисля, че може да се ползва маркировката. От язовира тръгва хубав черен път през Горанов чарк. Там е хубаво. Чаушев чарк не съществува - просто няколко паднали дървени сгради. До Стамболова ливада е изкачване. Би било хубаво за нощувка, но чешмата мин. година по 24.05 не работеше - мисля, че е изоставена и затлачена /а може би и паднала, съборена - не си спомням добре/. Всъщност може водата да си избива някъде наоколо.
От Стамболова ливада ние продължихме към Широка поляна, но пътят за Сърница беше ясно маркиран и не може да се сбърка, защото само той е надолу / и този от който сте дошли де Smile/
Нататък друг да помага. Ние сме ходили в Ковачевица, но през Медени поляни, Гатера, Вищерица и тогава Канина река и Ковачевица. Този път не е маркиран, но се оправихме без проблем - питаме хората и внимаваме с картите. /Тогава нямахме GPS/


Благодаря!
Надявам се някой да се включи с инфо и за другия участък.
Пон Юни 16, 2014 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
И никой да не се включи, смятам, че ще се оправите. В Сърница питайте за пътя и по пътя уточнявайте. След като има горско стопанство пътят ще е популярен. Ще срещате различни хора, работници. За нощувките - не знам. Зависи колко планирате да вървите на ден. На 100-200 метра от разклона за Горанов чарк има хубава чешма и още 100 по-нататък почват местата за нощувка. Около Горанов чарк също става. На Стамболова ливада е може би най-хубавото място, но трябва да носите вода от по-ниско. Около Сърница по принцип има много беседки построени до чешми - напълно оборудвани с пейки, маси, шкафове с чинии и чаши - питайте местните - ще ви упътят.
Пон Юни 16, 2014 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov