ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Желаещи да помогнат за направата на чешма при вр Дранчулица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Желаещи да помогнат за направата на чешма при вр Дранчулица
Автор Съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Чудна! Croc дъра-бъра

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Юни 09, 2014 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Малеий, зазидали сте Караманчо!! Shocked

Между другото, как изглеждаше коритото след няколко седмици? Гледам и дебита е намалял?
Пон Юни 09, 2014 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Ние от 20.06.2014 г. до 22.06.2014 г. ще сме на манастира " Седемте Престола"замислили сме да се поразходим наоколу. Който желае да заповяда. Пък като се съберем ще органицираме нещо за чешмата дали в събота на 21.06 или в неделя на 22.06 както е удобно на всички. Незабравяйте да си носите по 4 колчета дървени, че ще Ви въмеждам във владение на собствените Ви имоти около чешмата Very Happy Very Happy Very Happy .Весел и усмихнат ден на всички.
Вто Юни 10, 2014 9:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Tito" Виждам обаче нещо, което още може да се свърши - паметна плоча.

"[i]Чешма Мечулица"

[/quote]

Тито, ле-е-екичко подценяваш широкомащабния полет на организаторския талант на MECHO&CO ИНКОРПОРЕЙТЕД, ЪНЛИМИТЕД, ХОЛДИНГ ГРУП.
Помислено е и за това. Идеята беше да се напише чрез изрязване с лазер само горния скромен текст- както са скромни и първопричинителите на събитието- върху табелка от неръждаема ламарина, която да залепим със силикони разни върху минералната мазилка. Както и още нещо.
Но се приемат и варианти.
Иначе на 21.06. е купона.
И за сведение на посрещачите- дебитът не е намалял, шише от литър и половина се пълни " и преди и сега" за 35 секунди. В зависимост от треперещата ръка и броят на останалите пръсти на пълнещия.
Вто Юни 10, 2014 10:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето още снимки от първи юни Smile От 31 май вечерта когато пристигнахме нямам нито една, че фотоапарата остана в имота ми и ме мързеше да ходя в тъмното да си го взема. Общо взето имаше огън, маса, скара, салата и някакви шишета, ама не с вода от чешмата Wink
Майсторите предвидливо си легнаха по-рано, защото знаят че рано пиле рано пее, а ние останалите стояхме до огъня до пет часа, в резултат на което бяхме от успалите се пилета, дето не им беше до песен на сутринта Blink
Добрия Цецко, разбира се, нямаше никакво намерение да нарушава сладкия ни сутрешен сън и затова още преди седем на висок глас ни обясни, че няма нужда да ставаме и можем да спим колкото си искаме. Няколко пъти, да не би да не сме разбрали Laughing
Ето ги ранобудните майстори Smile



И Мечо... Very Happy





И помощната бригада Smile



Майсторите нямаше за какво да се оплачат - и кафе им направихме, и закуска Wink





Затова и работата им спореше и беше толкова прецизна Wink









Оказа се обаче, че понеже изпуснаха всичките моми и нищо не вградиха в чешмата, трябва да се прибегне до други тайни ритуали и шамански похвати и помощната бригада беше изпратена в гората да събира дърва









Накрая дървата свършиха, камъните и цимента също...



... Караманчо се измори като куче...



... баш шамана се пребори с едни тлъсти змии...



... билкарите попълниха запасите още преди Еньовден...



... и отидохме на Белева поляна да снимаме всяко цветенце по 16 пъти Very Happy





След това дойдоха кравите, чието мляко миришело на мащерка, но за съжаление го ядяха само телетата, които също миришеха на мащерка, но за съжаление не успяхме да натоварим ни едно в пикапа Wink
Запознахме се с мистериозния ГАП, чиито инициали са изрязани на почти всяко дърво наоколо и който се оказа пастира на кравите. Обеща да наглежда и пази чешмата.



Състоя се второ откриване на чешмата, също така успешно както и първото Smile



Накрая някои си тръгнаха, други дремаха в Огоя, трети се разходиха до Малка Белева поляна и отново се срещнаха с миришещите на мащерка теленца, но като цяло и този излет завърши като другите - с нежелание за тръгване и късен обяд (или ранна вечеря) насред ливадата Smile



П.П. Както написах по-горе тази неделя ходих до чешмата да си налея вода. Коритото е чисто, около чешмата също, вярно че малко е намаляла водата в сравнение с първия път, но си тече нормално, бързо се пълнят шишетата. Равното място от няколко тухли, която оставихме отгоре е наистина много удобно човек да си сложи нещата, докато се мие и си налива вода Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юни 11, 2014 12:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Предложение относно надписа + името дата и година, да добавим "от Мечо и приятели по К-Е".
Стягайте раниците за 21 и към Мечулица.
Сря Юни 11, 2014 12:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Последно не разбрах на 21-ви ще се работи ли или ще се яде и пие? Laughing - купони, рязане на ленти, побиване на колчета - сума ти ритуали..

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Юни 11, 2014 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ЩЕ СЕ ЯДЕ И ЩЕ СЕ ПИЕ.................Работа ако има естествено , че ще се свърши и тя де.

И АКО ОБИЧАТ ВСИЧКИ СОБСТВЕНИЦИ НА ИМОТИ ОКОЛО ВЪПРОСНОТО СЪОРЪЖЕНИЯ ДА СА НАЛИЦЕ ЗА ДА СИ ПОЛУЧАТ ЗЕМЯТА В РЕАЛНИ ГРАНИЦИ И ДОКУМЕНТИТЕ ЗА СОБСТВЕНОСТ.
ДА СИ НОСЯТ:
По 4 колчета за отбелязване на границите, че да няма после тоз влезнал в моето, онзи завладял твоето.
Бира - много, че нов имот се полива.
Мезета който каквото обича.
Айде сполай Ви и до скоро.
Сря Юни 11, 2014 1:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
ще се работи!!!


Стълбичките са си твои. От мен инструментите.
Сря Юни 11, 2014 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Това е приказка Wink Ще ти се обадя да уточним детайлите.

Народе, покрай цялата инфраструктура както е тръгнало да вземем да вдигнем една хижа в този район? Very Happy Че в Западния Балкан това си стана доста актуален въпрос. Хижа "Мечулица" - хич не звучи зле Smile

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Сря Юни 11, 2014 7:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
"някой вече заби колчета"
Сря Юни 11, 2014 7:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Стига с тази работа бе хора...........всеки път ли като отидем ще се работи??? Аз отказвам аз ще си почивам Very Happy. Тито поръчал съм на архитектурно бюро "Весел заслон" да изготвят проект за хижа Very Happy Very Happy. Кво ни бърка да вдигнем една.
Чет Юни 12, 2014 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Много съм доволен и благодарен.
Поне за миг не съм помислил, че чешмата ще е толкова хубава и обединяваща. Съжалявам, че не можах да присъствам на 1 Юни. Сърцето теглеше към Огоя, краката в друга посока. Съжалявам, честно.
Ролята ми по построяване на чешмата вече е нищожна. Редно е е да се споменават всички, които участваха в делото... всички, ама всички.
Имах любим район на билото на Балкана, около връх Ботев. Станаха два района. Не зная как ще ги посещавам, но ще се постарая да не обидя нито един. До края на живота си ще остана верен и на двата.
Бъдете живи и здрави всички, които приехте идеята и построихте чешмата. А и тези, които ни подкрепиха със своя глас във НАШИЯ форум. Благославям деня и ръката, която ме накара да вляза в Планинарски форум.
БОГ ДА Е С НАС, водата да не секне никога.
С риск да се развеждам на 70 години, в събота ще тръгна към Мечулица.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Юни 16, 2014 9:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Мечо. Няма да се развеждаш бе човек спокойно. ВЗеми и спътника ти в живота в събота да дойде и тя, да види, че само работим.
Вто Юни 17, 2014 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
Мечо. Няма да се развеждаш бе човек спокойно. Вземи и спътника ти в живота в събота да дойде и тя, да види, че само работим.

С очите си да види, пак няма да повярва, че само работим. Laughing
Аз не си вярвам даже, че само работим Наздраве!.
Тя все още не знае за намерението ми. Страхлив съм, не смея да и кажа, много съм пресен от 10 дневното отсъствие. Ще ме прободе Duel

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Юни 17, 2014 9:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Следваща
Страница 14 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov