ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Автор Съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Еми шанс... Моите там не са ме ръмбили никога.
Само отзад както казах.
Трябваше да направя аз една снимка в гняста ама пусто нямаше кой да се сети Smile

Oops
Ко стана с препратката за файв пойнтс? Или фингърс беше?
Наскоро гледах пак Gangs of New York та асоциацията изникна от самосебе си Laughing
Сря Юни 18, 2014 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
то това е след 1 миене и намсиколко км асфалт - кажи-речи чисти са Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
valkata332



Регистриран на: 01 Фев 2013
Мнения: 70
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Обиколката както и миналата година беше страхотна според мен, от към организация и преживяване.Калта и дъжда само подсилиха ефекта.Утре 19.06 от 21 часа в Микстейп се организира афтър парти по случайя.Всички са добре дошли, предполагам Very Happy

_________________
„Слабите не се борят. Малко по-силните издържат един час. По-силните от тях се борят години. Но най-силните от всички се борят цял живот. Те са непобедими”
Сря Юни 18, 2014 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Да, тази година видях, че на наковали метални табели по трасето каквито нямаше миналата.
Можеше да напишат някакви разстояния след като ше си останат перманентно.


Тези табели са сложени от ПП Витоша по един проект, който няма нищо общо с Обиколката на Витоша 100км.

И не съвпадат изцяло с трасето на състезанието!!!
Чет Юни 19, 2014 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Че то не е ли още по-комплицирано с копелело отколкото пеша в тази гняс?
Но всеки път между Боснек и Чуйпетльово се заканвам да си купя едно...
И после някъде ми мине Smile


В събота трасето си беше сухо. Просто имаше много локви Smile
Калта дойде от дъжда в събота вечер.
Чет Юни 19, 2014 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
tzezko написа:
Аз малко поразкалях пътя в събота, преминавайки по трасето с колелото за скромните малко повече от 9 часа и половина. Но тъй като съм олимпиец по дух, за когото най- важно е участието, а и това да ти останат всички части закачени за тялото, мога да кажа с присъщата си скромност: "Още си ме бива!".
Тъпа промяна е това след Ярлово от гледна точка на масовост на проявата. В част от новите участъци не само не може да се кара, но и не може да се бута велосипеда- необходимо е да се носи. Може би, може би организаторите търсят засилване на професионалния елемент, но мен не ме изкефи промяната. Още повече, че идва и в бездруго най- Голготния участък. Споделих мнението си с един от главните организатори.
Но съм щастлив, че успях да съхраня дух, тяло и техника и да финиширам успешно за пети път.


Промяната е от гледна точка на безопастност. Понеже се успах и тръгнах последен успях да видя нивото на участниците (ужасно ниско) подкпрепям с две ръце новият маршрут!!!

пп
Има само един кратък участък след ново мостче преди ярема което не се върти... Като не бих се обзаложил за професионалистите Wink
Чет Юни 19, 2014 10:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Понеже се успах и тръгнах последен успях да видя нивото на участниците (ужасно ниско)

Бре, бре, тя само за "легенди" ли е резерве тази колоездачна обиколка?

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юни 19, 2014 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
[quote="slavei"] от гледна точка на безопасТност. нивото на участниците (ужасно ниско)


По първа точка не съм сигурен, че замененото спускане по асфалта е по- опасно от това покрай реката в Плана, а изкачването по асфалта е заменено с изкачване по асфалт,
и по втора смятам, че идеята на организаторите е по скоро масовост на проявата и популяризиране на спорта, а не провеждане на професионално състезание.[/b]
Чет Юни 19, 2014 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Цитат:
Понеже се успах и тръгнах последен успях да видя нивото на участниците (ужасно ниско)

Бре, бре, тя само за "легенди" ли е резерве тази колоездачна обиколка?


Smile
Трябва да го видиш за да ме разбереш.
Участвах за първи път с колело и просто не очаквах такова нещо. Трагично е направо.
Чет Юни 19, 2014 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Абе зле, добре, нали е за всички тази проява?
Или ако някой толкова се нерви от "злетата", нека има едно трасе за "коравите пичове" и едно за айляците.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юни 19, 2014 11:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Абе зле, добре, нали е за всички тази проява?
Или ако някой толкова се нерви от "злетата", нека има едно трасе за "коравите пичове" и едно за айляците.


Говорех за безопасност и намаляване на шанса да те блъсне автомобил.

Това, че някой е зле или че има ниска състезателна култура ще се оправи с времето и масовите състезания като Обиколката.

Съжалявам, ако съм обидил някой с изказването ми че нивото е ниско, но това е положението. Това което видях ме убеди в правотата на организаторите и затова ги подкрепям.


@tzezko благодаря за поправката.
Чет Юни 19, 2014 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Трасето тая година си беше старото с една промяна - да се избегне асфалта между Ярлово и Брезите. Километрите съответно са си 92-93 някъде.

Удължаването между Чуйпетлово и Ярлово (което щеше да ги докара до 99 и нещо) го отмениха заради калта.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 19, 2014 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Трак, нещо, все пак ?

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 19, 2014 6:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Както писах в началото на темата, разстоянието по проектирания съгласно описанието на маршрута трак е 91,3 км. При записване на трак може би ще има разлика от +/- 2-3 км в зависимост от настройките на GPS-а, така че всяко едно разстояние в диапазона 88-93 км би било "вярно".

ПП Когато проектирам трак по карта и той е, например, 25 км, при записване на трак по същото трасе винаги ми излиза с около километър повече (настроил съм устройството да записва със значителна гъстота на точките). Ако умножим дължината по 4 (както е в случая на Витоша 100) разликата между проектиран и реално записан трак спокойно може да достигне 3-4 км.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юни 19, 2014 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
И колко в крайна сметка са километрите по новото трасе?
За да сме по темата де.

Можеш ли да преименуваш темата на "Обиколка на Витоша - 2014 г."?
Защото както вече се изясни - точните километри не са важни.
Това е състезание, което си има маршрут и регламент, които трябва да се спазват.

Едва ли някой може да даде точен отговор на въпроса ти колко в крайна сметка е разстоянието.
Защото точни разстояния не се мерят с GPS-машинки, върху карти и с Гугъл Земя.
Като/ако толкова те интересува - идваш на терена и мериш на място. Аз ще помагам. Smile

За металните табели с надпис "Обиколна / Витоша 100":



Тези табели все пак не са ли поставени именно затова - да показват маршрута на Обиколката? Или греша?
А къде табелите не съвпадат с маршрута на Обиколката? Добре е да се знае все пак, някой може да реши да тренира по маршрута за догодина.
П. П. А "Обиколна" трябва да означава Нископланинска обиколна пътека на Витоша или нещо друго? Защото и тук имаме несъвпадение.

За безопасността по шосето Ярема-Брезите - няколко полицая, които да предупреждават колите да карат с разумната скорост от 30 км/ч ми се струва напълно достатъчно, за да се сведе вероятността за инцидент до минимум.

И последно (засега) - за "нивото" на участниците. Smile Има си регламент - подписва се декларация за добро здравословно състояние и всеки може да се откаже в подходящ момент. Smile

Уикипедия: "Обиколката на Витоша 100 км. Състезание с изградени традиции и невероятен дух, което обединява бегачи и колоездачи от България и чужбина. Това е единствената проява в българския спорт, която се провежда повече от 40 години. В него участват хора от всякакви възрасти, любители и професионалисти, обединени от любовта към планината и търсенето на силни усещания. Пълното наименование на събитието е „Скороходна и колоездачна обиколка на Витоша“ и то показва, че в надпреварата се включват както пешеходци, така и велосипедисти."

А какво по-силно усещане от това един любител планинар да се впусне 100 километра пеша в обиколка на любимата си Витоша, заобиколен от други ентусиасти като него? Дори да изпита силни болки, дори и да го вали проливен дъжд, дори да не завърши, дори километрите да не са 100. Smile

(Забележка: Удебеляването и оцветяването по-горе са мои, а не на Уикипедия. Smile )
Чет Юни 19, 2014 9:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov