ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Автор Съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
табелите са за ниската обиколна на Витоша и са си на парка. Трасето на състезанието обаче не съвпада на 100% с нея. Защо са решили така - не знам, може би заради километража.
Не мога в момента да ти кажа къде не съвпада, ще опитам да проверя.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 19, 2014 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ааа, не. Smile
Темата си е за разстоянието, а това че 99% процента от коментарите са спам е друг въпрос.Smile
Аз всъщност само зададох въпрос в темата за обиколката, а модераторът реши, че не съм за там и ме прати в лафче с нова тема на която реално не съм автор.
После ме върна в спортни прояви.....и так далее.

На мен лично не ми се изясни защо да няма значение разстоянието както казваш Стефане.
Акцентът е точно върху това.
Това е спортно предизвикателство и както казваш има регламент който трябва да се спазва и не би трябвало да има шменти капели точно от страна на организаторите.

Ясно е, че самозаблудата без значение за какво става дума е широко разпространена сред хората и че ваксина за нея скоро няма да се намери.
В съчетание със слабостта на хората към кръглите числа се получават....100км, 700кмSmile.....един милион долара Smile... и какво ли още не.
Разбирам ги организаторите. В смисъл, че се нагаждат към ситуацията. Пак типично човешка черта.

Ако имах силите да ги мина тези 100?км нямаше да спра на 88км където са поставили финиша, а щях да си продължа да си джиткам из софийските улици докато ги закръгля.

А защо не се замислиш дали модераторът, преместил темата, не е бил прав да я изпрати в "Лафче", а едва след като се е напълнила с 99% спам да я върне в "Спортни прояви"? Wink

Ти може и да продължиш да си джиткаш из софийските улици след финала, но това вече няма да бъде Обиколката на Витоша, а обикновено джиткане из софийски улици. Wink

И да ти издам една тайна - маршрутът на Обиколката на Витоша не обикаля цялата планина Витоша. Very Happy

И какво излиза - не стига, че за разстоянието излъгали организаторите, ами и за обикалянето излъгали!!!
Да се преименува веднага състезанието на Обиколка на 94,36% от Витоша 92,45 км +-1,25 км грешка на GPS-а! Smile

По темата:

Трасето на Обиколката съвпада с Нископланинската обиколна пътека само в участъка от Брезите над Железница и Бистрица до Симеоновските езера. Над Княжево двата маршрута се пресичат за кратко. Може би Нископланинската обиколна пътека официално е удължена от Владая до Водохващането на Владайската река и оттам по канала над селата Мърчаево, Рударци до Кладница. Ако е така, тогава маршрутите съвпадат и в този участък.

Ето какво пише за обиколните пътеки на Витоша в пътеводителя от далечната 1983 година:

Пет Юни 20, 2014 12:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Стефане, ами да я рекламират тази спортна проява като *Обиколката на Витоша* и да не се пишат неща като **Витоша 100км планински супер маратон**.
С удоволствие бих участвал в *Обиколката на Витоша*, но за супер маратони, които не са чак толкова супер, нямам мерак.


Преди години обиколката е била над 100 км. И пак се е казвала Витоша 100 км Smile Това е проява с история, не можеш да и смяниш името току така.
Тогава се е ходило и към Люлин планина... не съм се интересувал, но предполагам построяването на лот 0 от автомагистрала Струма е довела да съкращаването.

След това сравнително наскоро (4-5 години) се наложи старта от билата на бул България да се премести на околовръстното. Което също съкрати малко.
Като цяло за старото трасе осреднено винаги е излизало около 92-94 км (след като се премести старта да е от околовръстносто.)


@stefan_iliev38
Относно табелите на ПП Витоша чети тук:
http://www.mtb-bg.com/index.php/other/otherother/2616-other-140120-vitosha-routes
Пет Юни 20, 2014 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
[quote
С удоволствие бих участвал в *Обиколката на Витоша*, но за супер маратони, които не са чак толкова супер, нямам мерак.[/quote]

А ти по- добре си ККССППДД на КЕ.


Иначе според непредендиращия за прецизност километраж на колелото ми, калибриран по размера на гумите, дължината на трасето излезе 94 км. И като вземем пред вид, че някъде съм носил колелцето без да се върти предната гума- още 5-6 км.- таман 100.
Ето сметката излезе. А като прибавим и разстоянието от дома ми до старта и обратно- още 12 км.- направо съм си не супер, ами ултрамаратонец.
Пет Юни 20, 2014 11:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
просто хората не се втеляват в цифрите, а участват за кеф.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 20, 2014 6:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ком Емине се оказа 600км

С риск хептен да оспамя темата и да се наложи n-то местене Very Happy, считам за необходимо да кажа, че и тази констатация е нещо относително. По най-краткия възможен вариант, само по билото и само по зимната маркировка, без слизане и отклоняване в/към хижи - 550 км.
Това принизява ли го някак?

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Пет Юни 20, 2014 7:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Юни 20, 2014 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Не, бре, аз за теб съм загрижен, аз не съм го правил още Laughing
Искам да кажа, че Ком - Емине е дълго 600 +/-50 км в зависимост от това как го правиш. Ако спиш само по хижи и ползваш и летните пътеки, може и да го докараш до към 650 км.

Спирам със спама, че се засрамих от себе си ...

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пет Юни 20, 2014 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Трак, нещо, все пак ?



От форума на mtb-bg.com, потребител malch0
https://www.dropbox.com/s/xbjo9rkobpkncdg/Vitosha100.gpx
Пет Юни 20, 2014 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:

Правят го заради цифрите, поне част от хората.
Егото е голяма работа и цифрите са неговия афродизиак.Smile


обобщаваш!!!

не мисли за другите, като гледаш себе си!!!
Пет Юни 20, 2014 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ми айде и аз да си кажа, че тя умряла циганката, дето ме хвалила. Пет дни преди обиколката изобщо не знаех, че ще участвам, но и малко съжалявах, че не се записах. И точно в понеделник приятел на един приятел се отказал и взех номера му. Пак не бях убедена, че е за мен тая работа, но все пак ми се искаше да се пробвам. Целите бяха 3: да финиширам, да не се контузвам, ако може да съм в рамките на контролното време (14 часа за колоездачи). В крайна сметка всички цели са изпълнени, минахме го за 10ч и 12мин-един крайно посредствен резултат, но все пак си се радвам и супер гордо си разхождам тениската : )) Много жалко, че нямаме нито една снимка за спомен Smile И както не гонехме времена, така 3 дни след това не спряхме да обсъждаме какво да подобрим за другата година, че да смъкнем някой час Wink Спортният хъс явно е заразен. Даже да ви се похваля, че съм 42ра от 99 завършили жени Very Happy Very Happy Хихи Smile И в понеделник вече пак ми се караше!
Поздравчета на всички, които участваха, а за тези, които се чудят дали да опитат, както се чудих аз...наистина е вярно, че ако не тръгнеш, няма никакъв шанс да завършиш : )
Съб Юни 21, 2014 12:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
Момко,
отново обобшаваш и вадиш заключения кой, как и защо така мислел. Не всико в този живот е под общ знаменател.

Най-добре е да мислиш, като себе си, а не като другите. Простичко казано - "намери се", кажи ТИ кой си.

Да ходиш с ватенка в планината или по железопътна линия за мен изобщо не е забавно ....(плаче ми се дори, като го чета)
Съб Юни 21, 2014 11:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
[quote] описвам мислите на другите, затова и се вписвам добре в обществото.

Казвайки неудобна истина засягам егото на някой, цецко[/size]....) и той влиза в конфликт
този перко
[/quote

О, заблудений Всемогъщий, четящ мислите на другите , ако беше чел предимно, вместо да пишеш отдавна да си разбрал, че Цецко няма ЕГО, а АЛТРУ и че конфликт е твърда голяма лъжица за устата ти. Никакъв перко не си, а един обикновен ККССППДД.
Пон Юни 23, 2014 2:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
ККССППДД Незнам какво е ама ми звучи тъпо. Very Happy
Пон Юни 23, 2014 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
[quote]tzezko, не мога да повярвам че с тези габарити си успял . Поздравления!

Бях с това колело.


Пон Юни 23, 2014 5:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз отивам за пуканки и след малко се връщам. Вие си продължавайте... Laughing

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пон Юни 23, 2014 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov