ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обувките ми правят пришки на петата
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Обувките ми правят пришки на петата
Автор Съобщение
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Обувките ми правят пришки на петата Отговорете с цитат
Здравейте на всичкиSmile Имам доста досаден проблем с планинските обувки. Правят ми непрекъснато пришки на петата дори само за ден ходене. Получава се основно като изкачвам нагоре. Обувките са http://www.redrockbg.com/product.php?id=1303
Има ли някакъв трик, нещо което мога да сложа отзад на петата или някой обущар, който може да оправи подобен проблем?
Пробвах с лейкопласт, но сигурно ще се съгласите, че това непрекъснато лепене е досадно а и не много ефективно.
Някакви идеи?
Пон Юни 30, 2014 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
като номер как са ти? Точен, малко по-голям, много по-голям?
На някои хора им е издадена петата отзад. Виждала съм свалена кожа направо. За това май няма лек, освен търсене на по-меки обувки в тая им част.

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юли 01, 2014 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Двоен чорап или два чорапа. гледай единия да ти е туристически чифт и един по-тънък. По възможност естествено.
Вто Юли 01, 2014 8:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
ако обувката е по голяма като номер, може да пробваш и с ортопедични стелки
Вто Юли 01, 2014 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Ботите ти са хубави, явно самото ти стъпало е по особено . Аз лично топлите сезони ползвам по евтини модели,но винаги с дебели вълнени чорап. На целодневно ходене няколко дни подред не съм имал проблем,стига да не са нови обувките и да не са се разтъпкали .
Вто Юли 01, 2014 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз също съм имал този проблем с всички видове туристически обувки, които съм носил досега, с изключение на Бестард-ките (то вероятно и затова съм се вкопчил така в този модел).
Досега не съм намерил разрешение - общо взето лепиш лепенки преди да тръгнеш, те падат по пътя, спираш и лепиш нови и накрая пак ти е разранена петата.
Вто Юли 01, 2014 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за мненията! Явно съм си дефектенSmile Номера на обувките е 44. Точни са ми и ги нося с дебел чорап, но пак протриват.
Току - що взех някакви велурени лепенки на Саламандър, които се слагат отзад на петата.
http://www.salamander-professional.com/en/products/insoles/foot-comfort/Produkt/anti_slip-1/details/?tx_mvproducts_pi1%5Bcontroller%5D=Product&cHash=ba0bf5679c5f5816b309f5ccfca13405
Отчаяно решение, но за крупната сума от 4,.90лв. ще се пробвам. Ако има ефект ще кажа.

Дано да се получи, че планирам един преход Рила - Пирин скоро и за 11 дни ходене с такова протриване ще ми останат само пръститеSmile))
Вто Юли 01, 2014 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Това се получава и от по-хлабаво носене на обувката.
Носи ги по-стегнати. За да не ти мърда крака вътре в нея.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 01, 2014 4:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jazzmen



Регистриран на: 30 Юни 2014
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Това се получава и от по-хлабаво носене на обувката.
Носи ги по-стегнати. За да не ти мърда крака вътре в нея.


То точно като ги стегна става проблема. Иначе ако не ги завържа са ми все едно стъпвам в планински мъх.
Вто Юли 01, 2014 4:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
jazzmen написа:
Ристо Туристо написа:
Това се получава и от по-хлабаво носене на обувката.
Носи ги по-стегнати. За да не ти мърда крака вътре в нея.


То точно като ги стегна става проблема. Иначе ако не ги завържа са ми все едно стъпвам в планински мъх.

Да, колкото по-стегнати, толкова по-зле.
Вто Юли 01, 2014 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А да не би да е от точния номер + дебелия чорап, щом се получава като ги стегнеш. Направи проба с по-тънък чорап + тея лепенки Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юли 01, 2014 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Получава се,защото обувките са по-твърди в тази си част.Аз имам едни Ломер от цяло парче кожа с дебелина от 2,6мм. и точно в тази част кожата е двойна и съответно много твърда.Нося ги вече два сезона и така и не омекват.Правят ми пришки и на двата крака след дълго целодневно ходене.Проблема го реших като си купих от Лидъл едни туристически обувки за 39 лева с които направо се родих.Те са леки и удобни като маратонка и издържат при умерено ходене около два сезона.Все пак говоря за ходене един-два пъти в месеца и не точно в Пирин по камънака.В крайна сметка за тези пари ми се видя по-изгодно и като ги пуснаха отново си взех още два чифта.
Вто Юли 01, 2014 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Аз също съм имал този проблем с всички видове туристически обувки, които съм носил досега, с изключение на Бестард-ките (то вероятно и затова съм се вкопчил така в този модел).
Досега не съм намерил разрешение - общо взето лепиш лепенки преди да тръгнеш, те падат по пътя, спираш и лепиш нови и накрая пак ти е разранена петата.

Малко лична статистика относно обувките и мазолите респ. раните на петата:
Lytos Rocker: никакви пришки, никакви мазоли, никъде. Като в масло от първия ден. За жалост се разкапаха (отлепен борд отпред и цъфнали шевове) след около 200 км.
Работни обувки Arizona Ankle: - никакви пришки, никакви мазоли, никъде. Като в масло от първия ден. На 1200 км се държат като за световно.
Meindl Softline Men - смъкната до месо кожа и на двете пети при първо двудневно ходене (25+23 км) - след това бях почти на легло 2 седмици, след това продължаващи проблеми от този род с отслабваща сила, след 150-ия километър лепнаха окончателно на краката, оттогава никакви проблеми. Носенето в "поразхлабен" вид определено е за предпочитане пред плътното стягане, поне докато не се раздвижат окончателно. След 400 км все в зимно-кално-мокри условия са като нови по отношение на водоустойчивост, шевове, подметки и т. н.
Aku Tribute Leather - никакви пришки, никакви мазоли, никъде. Като в масло от първия ден. Засега сравнително малко носени за по-трайни впечатления.

Относно лепенките - Иван е прав, всички се отлепят по никое време (обикновено точно в най-неподходящия момент), с изключение на най-обикновената широка лента на бяла ролка, която трябва да се реже. Веднъж залепена, няма мърдане, дори издържа баня след ходенето и пита "Утре пак, нали?". Помага, впрочем, определено намалява триенето.

Апропо, за разранени до кръв пети и всякакви други открити рани препоръчвам спрея Cothivet (за ветеринарни цели, но да не ви смущава, тъкмо е и по-евтин от "хуманните" си еквиваленти) - изключително бързодействащ, кръвоспиращ и завехващ раните.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Юли 01, 2014 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Проблем с петите са ми правили само предишните зимни обувки при сложени котки. Така и не разбрах защо кракът ми мърда когато е заключен автомата, а без котки не се трие Rolling Eyes Карах на лепенки (точно от тези старите - лентата, после няма сваляне на лепилото от кожата)

затова пък малките ми пръсти трайно се деформираха, не знам как успявам, но в един момент започвам да ги настъпвам. Ако някой има подобен проблем - реших го със силиконови разделители за пръсти.
http://paragongr.com/bg/stelki-podlojki-razdeliteli/271--silikonov-razdelitel-za-prysti-plochka-variteks-546.html

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юли 01, 2014 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
но в един момент започвам да ги настъпвам

Май при повечето е така (и при мен вкл.). Някак успяват да се подпъхнат под останалите. След толкова години на мазолообразуване по тях кожата им отдолу е захабена до втвърдяване.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Юли 01, 2014 6:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov